perfect xp yardım

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında ibrahim262 tarafından paylaşıldı.

1. ibrahim262

ibrahim262 Yeni Üye

iyi geceler ben bugun bi forumdan perfect xp adında service pack 3 lu bi xp buldum.bu xp cd sini yükledikten sonra içerisinde herşey office programları,Firefox,FlashGet vb gibi birçok kullanıcının işine yarayacak programlar cd yi yüklediğinizde otomatik olarak kuruluyor. ben size bu xp yi sata diskini tanıyan bir xp şeklinde nasıl yapabilirim onu soracaktım. kurulum yapıldıktan sonra masaüstü şu şekilde oluyor:

[img=http://img49.imageshack.us/img49/5702/11wa2.th.jpg]

konunun bulunduğu sitenin linki: +yasadışı içeriğe bağlantı silindi+

xp nin bu sürümünü yapan kişinin açıklaması ise şöyle;

Evet arkadaşlar yeni çalışmamla karşınızdayım. Perfect etiketli SP3'lü seriye startı veriyorum an itibariyle! 1 haftalık yoğun bir çalışmanın ürünüdür. Bu yeni versiyon üzerinde öncelikle kısa bir açıklama yapacağım ön bilgi olsun diye, aşağıda ayrıntılı bilgiler verilecek. Belirtmek gerekirse çalışma Windows XP Professional 32 bit SP3 Türkçedir. SP3 sonrası paket ile SP3 sonrası çıkan güncellemeler dahildir ve SP3'e dahil edilmeyen, windows update'de de gözükmeyen ama faydalı update'ler
    de dahildir.(Microsoft'un opsiyonel hotfixleri) SP3'ten bile güncel bir sürümdür. Orjinallik sıkıntısı çekmeyen bir sistemdir. Windows update'den güncelleştirmeleri sorunsuzca yapmaktadır. Şimdilik full güncel bir sürüm olduğu için hiç güncelleme göremeyeceksiniz gerçi Sistem otomatik kurulumdur. Sadece bilgisayarı Cd'den başlatıp C'ye kurulum talimatını verin, masaüstü gelene kadar tüm işlemleri kendi halledecektir. Her ihtiyaca karşılık vermesi için gerekli bileşenler silinmemiştir, gerçekten gereksiz olanları sildim onları tek tek belirteceğim. Hiçbir gerekli olan ve olabilelecek muhtemel bileşen ve servisler bile silinmemiştir, bu konuya çok dikkat ettim. Sata/raid driverları entegre edilmiştir ve Intel marka anakartlar için anakart driverları entegre edilmiştir, bunları belirteceğim. Ve göreceksiniz birçok entege edilmiş şey var. Bu kadar şey 1 CD'ye bileşenler silinmeden nasıl sığar demeyin, sığar! Bunun için çok uğraşmam, araştırmam gerekti. Office 2003 ve .Net framework paketleri üstadların hazırladığı küçük boyutlu ve full paketlerdir, eksiği yoktur, diğer programlar gibi. Birçok program az yer kaplar real addon olduğu için, eksik olduğundan değil! Kurunca göreceksiniz. Ve birçok dosya hem CD'de yer kaplamaması için hem de sistemi hiç kastırmaması için ekstra program destekli yapılmamış, direkt cd'deki dosyalarla birebir değişim yapılmıştır.(Update paketi ve Sistemi komple güzelleştiren ikon paketinde öte görsellik paketi bu şekilde mesela) İsterseniz ayrıntılı bir şekilde sunuma geçeyim, kafanızda hiç soru işareti kalmasın. Sistemin kararlı çalıştığı bütün bileşen ve programlar tek tek test edilip onaylanmıştır gerçek makinede, şuan bu sistemi kurdum ondan yazıyorum size

kurulumu ise şöyle;
    Kurulum devam ederken müdahele etmeyin programlar otomatik kurulacak özellikle 13. dakika ekranında kurulduğu için takılmış gibi görünebilir ama dert etmeyin kurulum ilerliyor aslında! Özellikle Office 2003, Framework Paketi, Antivirüs gibi programlar kurulduğu için kurulum süreci ve ilk açılış biraz uzun sürebilir ama ondan sonra göreceksiniz sistem oldukça hızlı çalışacak. Kurulum tamamen bitip masaüstü gelene kadar müdahele etmeyin. Masaüstü geldikten sonra bilgisayara bi reset atrasanız iyi olur, atmasanız da olur tabi.
    ISO İmajınızı CD'ye yazdırdıktan sonra bilgisayarınıza takıp CD'den başlatın(boot edin). 15 saniye içinde herhangi bir tuşa basın. Ön Yükleme tamamlanıp kurulum ekranına geldiğinde yönergeleri izleyerek C sürücüsünü silin. Ve burayı NTFS veya FAT32 seçerek kurulumu yapın(NTFS, hızlı biçimlendirme tavsiye ederim). Formatlamaya başlacak ve hemen ardından dosyaları kopyalamaya başlayan ekranı göreceksiniz. Artık bilgisayar başında beklemenize gerek yok geri kalan tüm işlemler otomatik yapılacaktır... Sisteminizin hızına göre 30-45 dakika arasında biter ve sizi hazır masaüstü bekliyor olacak! Şunu da belirteyim mesela F12 ile(bu tuş değişebilir) sadece 1 kere CD'den başlatma seçmek yerine Bios'tan temelli ilk sıraya CD-rom getirdiyseniz kurulumun yarısında falan bilgisayar kendine reset çektiği bölümden sonra yine cd'den başlamak isteyip 15 saniye içinde yine bir tuşa basmanızı isteyecektir, BASMAYIN. Dediğim gibi kendisi halledecektir bu ekranı geçin müdahale etmeyin yani kuruluma hdd'ye kopyaladığı dosyalardan devam edip bir yandan da cd'den gerekli dosyaları okumaya devam edecektir ve kurulumu tamamlayacaktır. Yani kurulum bitene, masaüstü gelene kadar hiçbir müdahalede bulunmayın ve cd'yi de çıkarmayın. Kurulum bittikten, masaüstü geldikten sonra çıkarabilirisiniz. Bu kadar basit, bilmeyenler için tekrar edeyim dedim yoksa değişik bişey yok her windows kurulumu bu şekildedir.

linkler;

LİNKLER SİLİNMİŞTİR:İŞLETİM SİSTEMİ PAYLAŞMAK YASAKTIR.

2. plazmax

plazmax Yeni Üye

o cdyi auto installer ve scripter vardir icerigi bozarsin bence ugrasma

3. devil_54

devil_54 Yeni Üye

Arkadasım o xp yı ben hem masa ustunde hemde leptopda kulanıyorum hıc bır sorun yok leptopda drıver sorunuda yok sata ları tanıyor otomatık baslıyor yuklemeye son derece mukemmell yapılmıs bı sıtemm bende kullan derım ama bıraz agır calıyor pc haberın olsun

Sayfayı Paylaş