PC'nizin calisma frekansı hakkinda

Konu, 'Notebook Genel' kısmında butterflyT tarafından paylaşıldı.

1. butterflyT

butterflyT Yeni Üye

Merhaba,
    Daha önce forumda söylendi mi bilmiyorum? Arama yaptım ama bulamadım, eğer gözden kaçırdıysam kusura bakmayın.

Bilgisayarınıza sağ tıklayıp özelliklere geldiğinizde işlemciniz ve RAM hakkında bilgiler verir. Örneğin: Intel Core2 T5600 @ 1.83 Ghz 948 Hz, 1 GB Ram gibi

Peki kalın yaptığım o ikinci çalışma frekansı da neyin nesi derseniz cevabı şudur? Bilgisayarınız gerçek çalışma frekansını gösterir. Eğer güç ayarlarınız dizüstü konfigürasyonuna göre ayarlarsanız ör: 5 dk sonra ekranı kapat, 10 dk sonra sabit diskleri kapat... PC minimum güç tüketimi için çalışma frekansını değiştirir. PC eğer AC güçte değilse ve pil üzerinden güç alıyorsa güç tüketimini azaltmak için düşük frekansta çalışabilirsiniz. Ancak cihaz AC güce bağlıysa ve PC tam hızında kullanmak istiyorsanız güç ayarlarınızı değiştirmenizi tavsiye ederim. Daha detaylı bilgiye sahip olan arkadaş varsa benim bilgilerimin üzerine birşeyler katabilir.

2. Bartug EREN

Bartug EREN Yeni Üye

Sanırım bazı laptopların BIOS undan da yapılıyor.En kolay yöntem o tabi.Ben de bugune kadar bilmiyordum ve 800mhz de çalışıyordum :) Paylaşımın için teşekkürler..

Sayfayı Paylaş