PCMCIA USB 2.0 SORUNU

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında oollccaayy tarafından paylaşıldı.

1. oollccaayy

oollccaayy Yeni Üye

Arkadaşlar öncelikle merhaba elimde bulunan intel pentium3, 700mhz, 10gb hdd, 183mb ram, özelliklerine sahip notebookuma "UPTECH KX306-1 to USB 2.0 versiyon CARD PORT" Notebook ta usb 2.0 olmadığından bu giriş sayesinde usb 2.0 özelliğini bilgisayarıma kazandırmak istedim. Bu kartı bilgisayarıma taktım. driver cd felan yoktu aygıt yöneticisinden sürücülerini yükledim otomatik olarak. Bu PCMCİA kartın usb girişine flaş bellek taktığmda hızlı denecek şekilde okuma yapıyo ancak flahs diske bişey yazmak istediğimde anında bilgisayarı kilitliyo. kartı pcmcia yuvasından çıkarttığımda anca bilgisayar kendine geliyo.
    Biraz araştırdım neden olabilir die. Pek anlamadım açıkcası chipset uyumsuzluğundan olabilir mi acaba? bu arada kullandığım işletim sistemi windows xp sp3 yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. oollccaayy

oollccaayy Yeni Üye

Bugün şöle bişey keşfettim. aygıt yöneticisinden Evrensel seri yol denetleyicisi başlığı altında Standart Gelişmiş PCI-USB Ana Denetleyicisi ni devre dışı bıraktığımda donma olmuyor. ancak usb 2.0 özelliği çalışmıyor. Sıkıntının nerden kaynakladığını anlayamadım.

3. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Donanım uyumsuzluğu olasılığının olmadığını varsayıp,
    sorununuzun
    "USB flash sürücü yazma koruması"ndan kaynaklandığını düşünürsek;

- Start > Run > type ‘regedit’ > Enter
    - Sağ-click on ‘My Computer’ > File > Export > save it to the Desktop (yedek almak yerinde olur)
    - Go to the following:

My Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
    *There seems to be some spaces here in
    'StorageDevicePolicies' in the text above, there shouldn't be, OK*
    - Double click on the string ‘WriteProtect’ and change the ‘Value Data’ box to ‘0’
    - Then: File > Export > save somewhere useful as something like ‘StorageDevicePolicies001.reg’
    - You also need to do this for the strings in any folders called ‘ControlSet***’ (* = any Digit, i.e. 001, 002) – for example: Everything is the same, just change ‘CurrentControlSet’ to ‘ControlSet***’

My Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\StorageDevicePolicies
    *There seems to be some spaces here in 'StorageDevicePolicies' in the text above, there shouldn't be, OK*
    - Save these to the same place as before as ‘StorageDevicePolicies00*’
    The saves are in case it reverts at a later date, just double click (saying ‘yes’ to importing these to the registry) on all of the files and it will all work again!

Sayfayı Paylaş