pc açılırken cdrom gelen tıkırt sesi

Konu, 'Asus Notebook' kısmında muratpunto16 tarafından paylaşıldı.

1. muratpunto16

muratpunto16 Yeni Üye

merhaba arkadaşlar asus notebook kullanıyorum pc her açtıgımda cdromdan tıkırt sesi geliyor ayrıca windows media player açarken aynı şekilde rahatsız ediyor bunu bios kapatacak yada başka bi formül yolu varmıdır. teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayar açılırken boot seçeneklerinde dvd varsa her seferinde dvd sürücüde dvd varmı diye kontrol ediyordur.
    Biostan boot seçeneklerinden dvd yi sona alınız.

3. selman80

selman80 Yeni Üye

Benim notebookda da aynı sorunu yaşıyorum.Biostan boot seçeneklerinden dvd yi sona alınız.demişiniz.bunu nasıl yapacağım.Biosu nerden açacağım.biraz daha açıklama istiyorum.saygılarNot:sayın saka kardeş,bu foruma yazan kardeşlerin çoğu çok şeyleri biliyorlar.siz ve ekibiniz sorulara cevap verirken acemilerinde olduğunu düşünür biraz daha net açıklamalar yaparsanız memnun olurum.mesela benim gibi Biosun ne olduğunu,nasıl açacağımı bilmiyorum.
    Not:siteniz çok harika,şahsen ben çok faydalanıyorum.tavsiyede ediyorum.emeği geçenlerden allah razı olsun.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bilgisayar açılırken F2 ya da DEL tuşu ile bios'a girilir. Boot kelimesi bulunur ve onun altında HDD DVD gibi seçenekler vardır. Oradan DVD en sona gelecke şekilde ayarlanır.

Şu video size yardımcı olacaktır
    http://www.seyretogren.com/video/donani ... ayari.html

Sayfayı Paylaş