PBell Ekran Kartı Sorunu Yardım Lütfen

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında bluecr tarafından paylaşıldı.

1. bluecr

bluecr Yeni Üye

arkadaşlar merhaba yeni bir ürün aldım exa dan TK85-F4085-JO-001TK i5-480 4GB 500GB 15.6" HDMI 1GB GT 420M FreeDOS model freedos sistem olduğuğundan dolayı windows7 kurdum fakat hiç bir şekilde ekran kartını kuramadım ekran kartı Nvidia GT 420M bunun driverini nvidia nın sitesinden indirdim ama ilk kurduğumda 2 adet ekran kartı görüyor biri nvidia diğeri intel hd ve intel hd yi kullanıyor ekran olarak tekrar denemek için sildim bir daha kurmaya çalıştım fakat mümkün değil kurulmuyor hep ünlem (!) işareti ile geliyor aygıt yöneticisinde daha önce bu sorunu yaşayan çözen varmıdır acaba?

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. bluecr

bluecr Yeni Üye

İlginiz için tesekkur ederim sayın saka fakat bu makinaya ekran kartlarını kurduğumuz zaman intel hd ekran kartını kullanıyor 128 mb / 1 gb gt ekran kartına gecirmek için bir işlem sözkonusumudur

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Mantık olarak kullanmadığınız zaman harici ekran kartının çalışmaması normal, hatta iyi birşeydir.
    Ne zaman oyun vs açarsanız o zaman devreye girmesi gerekir.

Eğer sizin notebookunuzda geçiş sorunu varsa;
    asus-notebook-f4/nvidia-optimus-teknolojisi-ekran-karti-gecis-sorunu-cozumu-t12764.html

5. bluecr

bluecr Yeni Üye

Teşekkür ederim Sayın Saka dediğiniz gibi 400 mb veya üstü ekran kartı ihtiyacı duymadan nvidia ekran kartına geçiş yapmıyor 400 mb de direk nvidia ya devreye giriyor.

6. moruk74

moruk74 Yeni Üye

hocam ben de de aynı model laptop var ama intel driverini yüklüyor, nvidia driverini yüklemek isteyince sizde nvidia grafik kartı yok diyor. buna nasıl çözüm bulacağım?

7. moruk74

moruk74 Yeni Üye

sizin verdiğiniz driver i kurunca gördü hocam. teşekkürler

8. kubilayerkec

kubilayerkec Yeni Üye

teşekkürler hocam sayende çözdüm sorunu

Sayfayı Paylaş