Paylaşımlı ekran kartlarıyla ilgili bi soru..?

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında rerdem tarafından paylaşıldı.

1. rerdem

rerdem Yeni Üye

Arkadaslar, Asus laptopumda,, Ati radeon x1100 ekran kartım 128mb ama catalist controll center'da 320mb görünüyo... dolayısıyla 190mb rem'den yiyo... bu nasıl iştir nasıl paylaşımdır anlamadım doğrusu.... bu paylaşımı kapatmak istiyorum.. 128mb ekran kartı yeter bana.. bunu nasıl ayarlıcaz,, bilenler varsa yardımınızı bekliyorum...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Paylaşımlı ekran kartları sadece ama sadece ihtiyacı olduğunda sistem belleğinden yararlanız. Sizin 320 mb görmeniz ekran kartının o an o kadar ram kullandığı anlamına gelmez.

Dolayısı ile herhangi bir ayar yapmayın. Zaten istesenizde yapabileceğiniz bir ayar olduğunu sanmıyorum.

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Öyle bir ayaar yapamazsın kardeşim,o kendisi ayarlar.

4. rerdem

rerdem Yeni Üye

Ramden yediğini söyle anladım,,, ramim biosta 1024mb görünüo ama windowstan baktiğimda 894mb görünüyor... yani ramden eksilen 190mb ekran kartına ilave olarak görünüyo... neyse verdiğiniz bilgiler için tesekkürler arkadaslar... bu konuda bişey yapamiycak olmam üzdü beni :|

5. kekoitachi

kekoitachi Yeni Üye

kardeş senin bilgisayarın harici 128 mb ekran kartlı değil aslında
    o 128 i zaten senin raminden alıyor
    dolayısıyla senin ramin 894 gözüküyor
    zaten 894 e 128 eklersen 1022 olur ki zaten her 1 gb ramli bilgisayarda 1022 mb ram gözükür
    390 mb ye çıkabilmesi de arkadaşların dediği gibi 390-128 = 262 mb yi GEREKTİĞİNDE 894 mb olan raminden alıyor
    umarım anlatabilmişimdir.

Sayfayı Paylaş