Pavilion Driver Faciası

Konu, 'Hp Notebook' kısmında mbemurat tarafından paylaşıldı.

1. mbemurat

mbemurat Yeni Üye

20.Şubat.2009 tarihinde pavilion 6922 et model bir laptop aldım.Şimdiye kadar hp ye hiç bulaşmamıştım ama üzerinize afiyet böyle bir aptallık yaptım.Laptopumu aldığımda harddisk 150 ve 10 gb olmak üzere ikiye bölünmüştü.150 gb da işletim sistemi,diğer 10 gbda recovery programı vardı.İçinde sistem geri yükleme cdsi ve driver cdleri çıkmadı.Daha sonradan çok bilmiş müşteri temsilcisinden öğrendiğime göre bu cdleri bana 50$+kdv ye yollayabilirlermiş.Recovery programından yedek almam gerekiyormuş.Yedekleme yapıp harddikleri kendime göre bölümlemek istedim ama recovery manager adlı program hata verdi.Bende başka bir vista cdsiyle diski bölümleyip yeniden sistem yükledim.Fakat bu sefer laptopun alt tarafında bulunan ürün anahtarını yüklediğim sistem kabul etmedi,bende 6.Mart.2009 tarihinde okmeydanı onarım servisine bıraktım.Bırakırken özellikle harddisk boyutlarıyla oynanmamasını tembihledim ama elem hanım zahmet edip forma öyle bir not eklemedi.Bugün laptopumu alıp ofise geldiğimde tekrar bir sinir krizine girdim,çünkü harddisklerim ilk aldığım günkü gibi iğrenç bir şekilde bölümlenmişti.Recovery programından yedek alıp,format atmayı denedim (çok bilmiş müşteri temsilcisi bu şekilde harddiski böleceğimi söylemişti) ama harddisklerim aynı duruyor.
    Sormak istiyorum;
    2.299 tl verdiğim laptopun geri yükleme ve driver cd lerine neden para vereyim?Her firma yanında bu cdleri verirken sizin özelliğiniz ne ?
    Ben bilgisyaramı istediğim gibi kişiselleştiremiyecekmiyim ?
    20 günden beri kullanamadığım laptopumu ne zaman kullanacam ?

Ama bu bana çok iyi ders oldu senelerdir sorunsuz kullandığım dell,casper ve toshiba varken gidip bilmediğim şeyi aldım.Heralde en iyisi bu paranın üstüne bir bardak su içip bu laptopu hp merkez binasının önünde parçalamak...

2. gobi

gobi Yeni Üye

hp akıllı kullananlar için iyi bir leptoptur...!!!!

3. karaf

karaf Yeni Üye

Aslında o kadar imkansız bir sorun yok ortada!

Alırken üzerinde gelen Vista'nın sürümü hangisiyse (Home Basic,Home Premium,...) onun bir DVD'sini bulup kafanıza göre, diskleri bölüp yükleyin sistemi. Sonrada cihazın altındaki anahtar ile aktivasyon yaptırabilirsiniz. Sürücüleri buradan veya HP sitesinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ne servise nede bir recovery DVD'sine ihtiyacınız kalmaz. Ayrıca siz anahtar kabul etmedi demişsiniz ama muhtemelen doğru Vista sürümünü kurmamışsınız diye düşünüyorum. Çünkü kabul etmesi lazım ben yaptım oldu ordan biliyorum.

Kolay gelsin.

NOT: Bazı markalar maalesef recovery disklerini sonradan satıyorlar böyle, bence de hiç hoş değil hatta ucuzda değil.

Sayfayı Paylaş