pardusu deneyen var mı?

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında garez tarafından paylaşıldı.

1. garez

garez Yeni Üye

peki notebook ile pardus nasıl gider mi?
    deneyen var mı sanırım yok calısan cd olarakta olur hdd kurmasanızda olur ona gore free dos notebook almayı dusunuyorum... :?:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

F3sa konusunda bir arkadaş kurmuştu. Asus forumunda açıklamalı bir konusu var.

3. Bartug EREN

Bartug EREN Yeni Üye

Bence gereksiz.Tabi linux seviyorsan iyi bir alternatif olabilir.Ama UBUNTU'yu öneririm eğer linux seviyorsan tabi.

4. mRocK

mRocK Yeni Üye

Bartug'a katılıyorum eğer linux kullanacaksan ubuntuyu tavsiye ederim güvenlik konusunda yapılan bir yarışmada hackerlar Mac OS X'i 2 dakikada Vİsta'yı 35 dakikada kırdılar ancak Ubuntu kırılamadı. Pardusu da yabana atmamak lazım ne de olsa Türk yapımı hepimizin gururu

5. tolgasevim

tolgasevim Yeni Üye

benim laptopta pardus kurulu ancak bazı problemlerim var.. 1024x768 çözünürlükle kullanabiliyorum maalesef 1280x800 yapamadım bir türlü.. çözünürlüğü ayarlamaya çalışınca da ses de gitti.. fazla da kullanmıyorum artık.. öylece duruyor hddnin bir köşesinde..

6. garez

garez Yeni Üye

ubuntu belki guzel olabilir ama microsoft gibi siteye uyelik istiyor ve urunlerini satiyor ben sahsen uye olmayi denedim ama olamadim... site full english... :D

7. ozhim

ozhim Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar Açıkca söylemek gerekirse çok kararsızdım,
    önce şirketimizde hiç kullanılmayan bir pc ye kurdum bu pc ye kurmamın nedeni işlemcisi ve diski düşük ve sorunlu bir pc idi, (256MB Ram 1.8 Cpu 20Gb Disk ), pardusu kurdugum zaman sorun yasamaya devam edecegimi, driver bulamayacagımı, veya alışkın oldugumuz win platformundan cok uzaklaşacagımı sanıyordum...

tabi once pardus 1.0 u kurdum ve hayal kırıklıgı yasadım,
    pardus 1.0 ve 1.1 i kuran her arkadaş yaşar bu hayal kırıklıgını,
    ama Pardus 2007 öyle değil !!

Driver Sorunu Yok, Network Sorunu Yok, Windows dan rahatlıkla geçiy yapılabilen bir platform
    şu an şirketimizdeki tüm pc ler pardus 2007 Kullanıyor

bana pardus konusunda yardımcı olan linkleri sizlere gönderiyorum,

Önce Pardusu İndirelim
    ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/2007.3

Windows Alternatifi Programları Bulabileceginzi Bir Site
    http://linuxappfinder.com/alternatives

Ve Diger Kaynaklar
    http://www.uludag.org.tr/urunler/pardus ... d_1.1.html
    http://tr.pardus-wiki.org/Ana_Sayfa

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Boş bir vaktimde pardus kurmayı düşünüyorum.
    bu arada pardus forumlarından olanlar ya da tanıdıkları olanlar varsa bize burada yardım edebilir mi :)
    İlgilenebilecek arkadaşlar olursa seve seve Linux konusunda bir bölüm açıp pardusa destek verebiliriz.

9. Healer

Healer Yeni Üye

Ubuntu tamamen ücretsiz bir işletim sistemidir. Sitesinden hiçbir şekilde üye olmadan indirebilirsin. Bu arada satılan ürünler destek olmak amaçlı. Takdir edersinizki bir işletim sistemi geliştirmek pek kolay bir mevzu değil. Ayrıca sitesinden ücretsiz cd de isteyebilrsiniz. Ben istedim 1-2 hafta içinde geldi (indirmek daha kısa tabi :)) yanında stickerlar filan vardı. Hoş yani. Bence çoğu bilgisayar kullanıcısının linux kullanmayı öğrenmesi gerek hele ki ülkemizde çoğu bilgisayarda kaçak windows olduğunu düşünürsek. Bir gün linux kullanmak mecburiyetinde kalacağımızı bile düşünüyorum. Yada orjinal microsoft ürünü edinmek.

Sayfayı Paylaş