pardus 2008 kurdunuz mu?

Konu, 'Acer Notebook' kısmında mmucit tarafından paylaşıldı.

1. mmucit

mmucit Yeni Üye

Benim bilgisayar acer 5520 ve kurdum.
    Genel olarak oldukça iyi ama şu anda ses ile ilgili problemler var. alsa driver package da bug olduğundan diye söyleniyor ve çözüm yolları pardus la ilgili bir forumda anlatılmış.
    Tahmin ettiğiniz gibi hiçbir driver kurmadım, hepsi pardusun içinde olanlardan. Ekran kartı driver ı rahatlıkla internetten bulunabiliyor.
    En son tavsiyem xp ile birlikte kurmanız. Vistadan garanti iyidir, o ayrı bir konu ama driverlarını temin etsek daha iyi olur kanaatindeyim.
    Size pardus 2008 i tavsiye ediyorum ama unutmayın alışmanız zaman alabilir. [bravo]

2. GAGO61

GAGO61 Yeni Üye

ses ile ilgili sorununuzu tam olarak yazarsanız yardımım dokunabilir

dipnot: PARDUS 4EVER

3. mmucit

mmucit Yeni Üye

Yardım talebin için teşekkürler. Düşünmen yeterliydi. Sorunun dediğim gibi güncel alsa driver daki bug dan kaynaklandığı ve realtek ses kartlarında soruna neden olduğu söyleniyor. Çözüm yolları da pardus 2008 in forumunda belirtilmekte.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

çözüm yollarını burada da paylaşırmısınız. Linux kurmak isteyen ama korkan bir çok ziyaretçimiz var.

5. GAGO61

GAGO61 Yeni Üye

ben de linux kurmak istiyorum ama korkuyorum fakat benim korkum d2d bolumunun kullanılamayacak hale gelme ihtimali :D

Sayfayı Paylaş