packard bell ses cızırtısı

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında y@k@moz tarafından paylaşıldı.

1. y@k@moz

y@k@moz Yeni Üye

merhaba
    packard bell tj65-dt-022tk model bilgisayarımı alalı bir ay oldu.bilgisayardan çok memnum.yalnız müzik dinlerken film izlerken ara ara hopörlörden pıtır pıtır diye çok sinir bozucu sesler geliyor.donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum biraz araştırdım windows 7 den kaynaklanan bir problemmiş.sürürüsü güncel.bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?yardımcı olursanız sevinirim.

2. y@k@moz

y@k@moz Yeni Üye

arkadaşlar yok mu bilgisi olan?

3. Bakış

Bakış Yeni Üye

Kardeş bende de pb tj65 dm-010tk var aynı sorundan şikayetçiyim arada bir pıtırtı yapması çok sinir bozucu..Sen sorunu çözebildin mi acaba? ben alalı 10 gün oldu eğer çözemezsem geri götürücem

4. y@k@moz

y@k@moz Yeni Üye

yok maalesef devam ediyo hala.sadece pb lerde değil windows 7 yüklü farklı markalarda da duydum aynı problemi.imkanın varsa bi götür bakalım ne diyecekler.

5. y@k@moz

y@k@moz Yeni Üye

6. y@k@moz

y@k@moz Yeni Üye

problem çözülmüştür.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tam olarak nasıl çözdünüz.

8. y@k@moz

y@k@moz Yeni Üye

yukarda verdiğim linklerden benim bilgisayara uygun olan nvidia nın 64 bit beta sürücüsünü indirip kurdum.ondan sora cızırtı falan kalmadı çok şükür. aynı problemi yaşayanlar varsa bu şekilde halledebilirler.

9. serhatertuğrul

serhatertuğrul Yeni Üye

meraba kardeş...bende pb almayı düşünüyordu ama bu ses sorununu duydum biraz aklım karıştı...sizde bu sorun sürüyo mu hala. yoksa yeni driveri yükleyince sorun bitti mi? birde sizin kullandığınız model bilgisayarı tavsiye eder misiniz? herhangi bi sorunu varmı? cevaplar için şimdiden teşekkür ederim...

10. y@k@moz

y@k@moz Yeni Üye

meraba
    yeni sürücü ile ses problemini hallettim çok şükür.problemsiz kullanıyorum gayet memnunum.ben alırken sesi çok düşük diyolardı ama ses gayet yeterli. tabi sesin çok yüksek çıkmasını bekleyemezsin.onun dışında ben daha hiç oyun falan yüklemedim.vakit olmadı.hem fiyat olarak hemde özellik açısından çok iyi bi bilgisayar bence.aynı özellikteki diğer markalar 2000 tl nin çok üzerinde.ama param var diyosan alınacak marka toshiba dır bence.

11. volkan1402

volkan1402 Yeni Üye

meraba lenovo g 550 kullanıcısıyım aynen yakamozun sorunu bendede var win7 home basic yüklüydü xp ye çevirdim sorun başladı win 7 ultimate yükledim yine sorun var chipset intel ses conexant zaten takıntılı biriyim sinir oldum yardım lütfen.....

12. melihsaricam

melihsaricam Yeni Üye

Windows Vista'da bu sorunu bir keresinde güncel bir sürücüye ihtiyaç olmadan da çözmüştüm.Bir de bunu deneyin;

Sağ alttaki ses simgesine sağ tıklayıp "Kayıttan Yürütme Aygıtları"nı seçin daha sonra "Hoparlör"ü seçip özelliklere tıklayın.Ardından "Geliştirmeler" sekmesini seçin ve "Tüm Geliştirmeleri Devre Dışı Bırak" seçeneğini uygulayın.
    Ama sorunun çözümü genelde bu kadar kolay olmuyor, umarım bu basit yöntem işe yarar.

13. volkan1402

volkan1402 Yeni Üye

malesef olmadı yinede teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş