PACKARD BELL ME35 serisi windows xp kurulumu ve xp sürücüler

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında maskelibalo tarafından paylaşıldı.

1. maskelibalo

maskelibalo Yeni Üye

Packard Bell EasyNote ME35 notebook serisi windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri mutlaka verdiğimiz sıra ile kurunuz.
    1. Ekran kartı sürücüsü: Eğer kurulu değilse .net framework'ü indirip kurun. ardından ATI Catalyst 8.4 (35.3 MB) indirip kurun.
    2. Ses kartı sürücüleri
      Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
      g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, WiSVHe5.inf dosyasını seçin ve tamam deyin.
      i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    3. Modem sürücüsü :
      Modemi ses yamasını kurmadan yükleyemezsiniz. O yüzden önce ses katını yüklemenizi tavsiye ediyorum…

Modem Kurulumu:
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Veri Yolundaki Modem Aygıtı seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Tüm Aygıtları Göster seçili kalıp devam ediyorsunuz(2. ekran biraz geç geliyor, sabredin…) Ardından gelen ekrandan da üretici firma kısmından Conexant seçeneğini seçip disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve en alttaki dosyayı seçip tamam deyin. 2. gelen ekranda da yine en alttaki seçip (sürüm 7.62 olan) tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. İkinci gelen uyarıya da Devam Et diyerek işlemlerinizi bitiyor.
    4. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    5. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    6. Kablosuz ethernet kartı sürücüsü: Realtek wireless ethernet driver
    7. Ethernet kartı sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
    8. Webcam sürücüsü: Packard bell webcam driver

Zaten forumda en çok sorulanları ME35-U-006 ve ME35-T-024 modelleridir.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

paylaşım için teşekkürler. İzniniz olursa mesajınızı birazcık düzenleyeyim :)

3. maskelibalo

maskelibalo Yeni Üye

tabi ki ne demek... rica ederim, umarım herkesin işine yarar...

4. qwerty793

qwerty793 Yeni Üye

Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"
    linki kontrol eder misiniz, indiremedim ..

5. maskelibalo

maskelibalo Yeni Üye

şu an denedim normal çalışıyor... sen bir daha dene olmazsa ben rapid'e atarım...

6. Trkafem

Trkafem Yeni Üye

eyvallah kardes emeğine sağlık...

7. aLqoL

aLqoL Yeni Üye

tşk ben kurdum fakat eskıden ses ın kaydetme bölumunde tek ses cubugu vardı simdi 2 tane oldu birisi mikrofon digeri giriş adında cubuklar ama yınede ben internet uzerınden sarkı calamıyorum bunun için stero mix ve dalga karıstırc olması lazım galıba sımdı bunu veren arkadas sende kac ses cubu cıkıyor bi yardımcı olurmusun....bide ben laptopta sarjdayken konusunca cızırtı oluyor ama kendı bataryasında sorun olmuyor neden acaba ?

8. kelto3

kelto3 Yeni Üye

ethernet ve wlan sürücüleri MH35-U-035 da çalişirmi?

9. aLqoL

aLqoL Yeni Üye

realtek uyarmı ses kartına yanı calısırmı ?

10. kelto3

kelto3 Yeni Üye

yaw tüm driverlerini buldum bi tek wireless kaldı yardım edin lütfen arkadaşlar

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yukarda wlan sürücüsü verilmiş. işinizi görmedi mi?

12. maskelibalo

maskelibalo Yeni Üye

arkadaşım burası ME35 serisi bilgisayarı için bir başlıktır. Lütfen kendi konularınız için yeni başlık açmayı deneyiniz...

MH35 serisi bilgisayarın XP sürücülerini ben yeni başlık altında paylaştım. oradan tüm xp sürücüleri bulabilirsin...

MH35 Serisi XP Sürücüler...

13. veli_ky

veli_ky Yeni Üye

merhaba driverlar için teşşekkür ederiz.

ama bir sorunum var hani bu FN+F4 baSTIK Mı Ses Açıp Kapattık mı bu tuşların fonksiyonlarının ne olgunu ekrandan gösteriyorya bunun yazılımı bulamadım nasıl bulabiliriz ? xp için olanalarını yani packart bell in software lerini.. ?? [alkis]

14. Sete

Sete Yeni Üye

eyvallah

15. maskelibalo

maskelibalo Yeni Üye

rica ederim...
    bu dediğin fonksiyon tuşlarının(hotkey) vista sürücülerini bile bulamadım... Eğer fonksiyon tuşlarının hem xp sürücüsünü hem de vista sürücüsünü bulan olursa burada paylaşırsa herkes faydalanır...

16. scaniarunner

scaniarunner Yeni Üye

Bu ileti tamamı büyük harflerle yazıldığı için silindi.
    http://www.notebook.gen.tr/site-kurallari.php

17. Tollyver

Tollyver Yeni Üye

çok sağolun yaa, çok işime yaradı:D

18. turgayzeybek

turgayzeybek Yeni Üye

bende packard bell ME35 T5450 var onada uyar dimi bunlar.deneyen başarılı olan varmı.

19. The Wind

The Wind Yeni Üye

uyar.

20. mkgolpek

mkgolpek Yeni Üye

merhaba paylaşım iiçin çok teşekkür ederim ancak benim webcam ile ilgili bir sorunum var xp de bir türlü kuramadım daha doğrusu webcam çalışıyor fakat bisonwebcam çalışmıyor yardımcı olabilirmisiniz.

Sayfayı Paylaş