Packard Bell MB87 Yardım

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında ulasaysel tarafından paylaşıldı.

1. ulasaysel

ulasaysel Yeni Üye

merhaba;

ben notebook almak istiyorum. düşündüğüm marka ise packard bell MB87 serisi, teknik özellikleri bana uyduğu ve fiyatınında iyi olduğunu düşünüyorum. ama 2 sorunum var
    ilk sorunun bazı arkadaşlarım packard bell in teknik servisinin türkiyede olmadığını söylediler istanbulda 1 tane yer var dediler. bu nedenle biraz canım sıkılıyor. eğer öyle ise ben yazılımsal sorunları kendim hallederim ama donanımsal sorunlar beni aşar...

ikinci sorunum ise ben pek vista taraftarı değilim onun için xp düşünüyorum acaba driver sorunlarını halledebilirmiyim.

beni bilgilendirirseniz sevinirim.

# Packard bell MB87-P-013 notebook, laptop
    # İşlemci:INTEL CORE 2 DUO 9300
    # L2 Cache:6MB
    # FSB:800 MHZ
    # Clock Speed:2.5 GHZ
    # Kablosuz Erişim:INTEL 4965AGN
    # Chipset:INTEL PM 965
    # İşletim Sistemi:Vista Home Premium Türkçe
    # Bellek:4 GB DDR2 667MHZ
    # Sabit Disk:250GB 5400RMP 8MB SATA
    # Optik Sürücü:DVD-RW
    # Ekran:15.4
    # Ekran Öz.:1280*800 WXGA DIAMOND VIEW
    # Grafik İşlemci:nVidia Geforce 8600M GS
    # Grafik Hafıza:512 MB
    # Bluetooth :VAR
    # Dahili Kamera :VAR
    # USB 2.0:4*USB 2.0
    # FireWire (IEEE 1394):VAR
    # Uzaktan Kumanda:YOK
    # Genişleme Yuvası:VAR
    # TV OUT:HDMI
    # VGA OUT:DVI
    # Kart Okuyucu:VAR
    # Fax-Modem:
    # Eternet:10-100
    # Diğer:
    # Ağırlık:2.6 kg.
    # Pil:6 Cell Li-On

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. ulasaysel

ulasaysel Yeni Üye

eğer teknik servis dediğiniz gibi ise sorun yok... bir de Xp sürücülerini halledersek iyi olur...

4. kizilsakall

kizilsakall Yeni Üye

xp sürücülerini bulursanız bana da haber verin sevinirim teşekkürler

5. holybat

holybat Yeni Üye

bende aynı sorunla karsı karsıyayım.

bilgissayrın özelikkleri sunlar yardım cı olursan cok minettar kalırım şimdiden saol.

Kod:
    --------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------

Sürüm                                             EVEREST v4.50.1330/tr
        Karşılaştırmalı Test Birimi                       2.3.224.0
        Anasayfa                                          http://www.lavalys.com/
        Rapor Türü                                        Rapor Sihirbazı [ TRIAL VERSION ]
        Bilgisayar                                        ÖZGÜR-PC
        Oluşturan                                         özgür
        İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium 6.0.6000 (Vista Retail)
        Tarih                                             2008-05-29
        Saat                                              18:59

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x86 tabanlı bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.6000.16643
          DirectX                                           DirectX 10.0
          Bilgisayar Adı                                    ÖZGÜR-PC
          Kullanıcı Adı                                     özgür
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2008-05-29 / 18:59

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T8100, 1154 MHz (10.5 x 110)
          Anakart Adı                                       Packard Bell BV PB2G
          Anakart Çipseti                                   Intel Crestline-PM PM965
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Micron Tech. 8HTF12864HDY-667E1            1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM3: Micron Tech. 16HTF25664HY-667E1            [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (01/17/08)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Serial Port (COM10)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Serial Port (COM11)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Serial Port (COM3)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Serial Port (COM4)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Serial Port (COM5)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Serial Port (COM6)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Serial Port (COM7)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Serial Port (COM8)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth Serial Port (COM9)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 8600M GT  (512 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 8600M GT  (512 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce 8600M GT
          Monitör                                           AU Optronics B154EW08 V1  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Conexant Cx20549 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850
          IDE denetleyici                                   Ricoh Memory Stick Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh SD/MMC Host Controller
          Depolama denetleyici                              JMicron JMB36X Controller
          Depolama denetleyici                              Microsoft iSCSI Başlatıcısı
          Disk Sürücüsü                                     ST9160821AS  (160 GB, 5400 RPM, SATA)
          Optik Sürücü                                      Optiarc DVD RW AD-7530B ATA Device
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            HID Klavye Aygıtı
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR 109 Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome Uzaktan Kumanda Klavye tuşları
          Klavye                                            Standart PS/2 Klavye
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-13-E8-E9-27-7D
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Bluetooth PAN Network Adapter
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Marvell Yukon 88E8039 PCI-E Fast Ethernet Controller
          Modem                                             Bluetooth DUN Modem
          Modem                                             Bluetooth Fax Modem

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          FireWire denetleyici                              Ricoh RL5C832 IEEE1394 Controller (PHY: Ricoh RL5C832)
          Kızılötesi denetleyici                            ITECIR Infrared Receiver (EC PMC)
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygıt                                         USB 2.0 Camera
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Phoenix Technologies LTD
          DMI BIOS Sürümü                                   PB2G3A07
          DMI Sistem Üreticisi                              Packard Bell BV
          DMI Sistem Ürün Adı                               EasyNote MB87
          DMI Sistem Sürümü                                 PC04Q01029
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             Packard Bell BV
          DMI Anakart Ürün Adı                              PB2G
          DMI Anakart Sürümü                                Not Applicable
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                Packard Bell BV
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Packard Bell EasyNote MB87 SERİSİ notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Mutlaka vista işletim sisteminin recovery dvd'lerini oluşturun. ( Nasıl yapılır? )
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri mutlaka verdiğimiz sıra ile kurunuz.

1. Anakart sürücüsü: Intel chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"

2. Ekran kartı sürücüsü: Nvidia 8400/8600 vga driver eğer sorun bu sürücü ile çözülmezse şu konuda anlatılanları yapmalısınız.

3. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .
    4. Modem Sürücüsü: Şu sürücüyü deneyin. Motorola modem driver Olmazsa aşağıdaki sürücüyü indirip işlemleri yapınız.

Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.
    5. Kablosuz ethernet kartı sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    6. Ethernet kartı sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
    7. Bluetooth Monitor ve driver: Bluetooth driver ve Bluetooth monitor

8. Touchpad: Synaptics Touchpad driver

9. Webcam sürücüsü: Packard bell webcam driver
    10. Kızılötesi sürücüsü: http://rapidshare.de/files/39704691/CIR ... 9.exe.html

7. holybat

holybat Yeni Üye

cok teşşekkür ederim.
    indirmeye basladım kurunca tekrar msj yazarım.
    çok sağol.

8. drahmet

drahmet Yeni Üye

kardeş bende almayı düşünüyorum fiyatına göre özellelikleri çok ii ama bende vistayı tercih etmiyorum sonucu biran önce bildirirsen sevinirim

9. sadasa

sadasa Yeni Üye

çok teşekkür ederim
    birkaç sürücü hariç hepsini yükledimve makina gayet güzel çalışıyor, eline sağlık
    diğer sürücüleri de aramaya devam edyorum
    kolay gelsin

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

olmayan sürücüler hangileri?
    Burada olmayan ama bulduğunuz sürücü var mı?

11. sadasa

sadasa Yeni Üye

sanırım modem sürücüsünde sorun var veya bu makinanın modemi yok
    modem giriş yeri slikonla kapatılmış ve indirdiğimiz sürücü yüklenmiyor

12. drahmet

drahmet Yeni Üye

slm arkadaslar ben de mb87 p-011aldım ve ilk gün vistadan nefret ettim
    xp yi yükledim
    saka nın sayesinde driverlerın büyük kısmını yükledim bir tek ses kaldı yardımcı olun lütfen
    saka senin dediğin şekilde denedim olmadı verdiğin driverden direkt setup la denedim yine olmadı
    setuptan yükleyince şu hatayı veriyor "driver installation failed. could not find the MEDİA device for this driver"
    Arkadaşlar lütfen yükleyebilen varsa anlatsında ona göre yükleyelim
    şimdiden teşekkürler

13. erguone

erguone Yeni Üye

arkadaşlar merhaba,

yönergelere uygun driverları yükledim, donanımlarda problem görünmüyor, fakat aygıt yöneticisinde Bilinmeyen aygıt, PCI device ve 2 adette temel sistem aygıtı ünlemli olarak kaldı varmı bir fikri olan acaba?

14. erguone

erguone Yeni Üye

Merhabalar tekrar arkadaşlar,

bilinmeyen aygıt Jmicron e-sata controler ile çözüldü, sistem aygıtlarıda sıcaklıkla alakalı sistem bileşeni olarak tanıdı bunlara ek olarak bir de CIR ITE IR driverı yükledim kumanda olayı için farklı bir modelin driverı imiş ama bir kaç düğme haricinde gayet iyi çalışıyor [bravo] halen bir adet PCI device tanınmaz vaziyette duruyor [alala] modem diye tahmin ediyorum ama modemin socket girişinide tıkamışlar, neyse şu an temiz çalışıyor cihaz bakalım bir tek sorunum beklemeye geçtiğinde tekrar açınca ekran gelmiyor [imdat] belki çözen arkadaşlarımız olursa paylaşırlar...bu arada e sata kontrolor ve chipset güncel driverlar support sitesinde mevcut pkbell'in, yinede ihtiyacı olan olursa pm den ulaşır veya konuya yazarsa upload etmeye çalışırım...

Herkese teşekkürler...

15. azmegus

azmegus Yeni Üye

e SATA serial xp sürücüsünü nerden buldun yardımcı olursan sevinirim

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

17. jellatt

jellatt Yeni Üye

burda kızılötesi driveri yok onuda bulursanız süper olurr

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

onu erguone dan bekliyoruz.

19. erguone

erguone Yeni Üye

Tekrar merhabalar arkadaşlar,

IR sürücüsü başka bir marka için lakin gayet iyi iş yapıyor (bir kaç tuş dışında) tek dezavantajı arabirimde kumandadan gelen kodlara göre işlev atama gibi bir konfigrasyonun olmayışı, umarım işinize yarar...

http://rapidshare.de/files/39704691/CIR ... 9.exe.html

Saygılarımla;

20. jellatt

jellatt Yeni Üye

teşekkürler

Sayfayı Paylaş