Packard bell EASYNOTE MX36-U-009

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında janpaice tarafından paylaşıldı.

1. janpaice

janpaice Yeni Üye

Arkada$lar EASYNOTE MX36-U-009 modelının xp driverileri lazım ekran kartı bırde Wireless i lazım şimdiden tşkler kolay gelsin..

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Packard bell EASYNOTE MX36-U-009 notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Windows service pack 2'yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

1. Chipset driver: Ati Rs400-133 chipset driver için bunu ve bunu kurunuz.
    2. Ekran kartı sürücüsü: Ati Radeon Xpress 1100 vga driver
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Modem Sürücüsü: Motorola modem driver ya da ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp38001-38500/sp38327.exe

6. Ethernet sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    7. Xp Bus driver: Xp bus driver
    8. Kablosuz ethernet sürücüsü: wireless driver
    9. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    10. XP Key_Osd Driver : XP Key_Osd Driver
    11. XP Webcam Driver : XP Webcam Driver

3. janpaice

janpaice Yeni Üye

eyw saollasın saka.

4. atmacaaa

atmacaaa Yeni Üye

Yardım ve Paylaşım için teşekkürler.

5. aliayc

aliayc Yeni Üye

çok teşekkür ediyorum kardeş özellikle vga driveri konusunda...ancak sm bus denetleyiciyi çözemedim tekrar formatlayacağım düzelir herhalde...

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sms bus denetleyici sürücüsü chipset sürücüsünü açtığınız klasördedir. Tekrar format atmanıza gerek yok. Sürücüyü güncelle diyerek smbus klasörünü gösterin yeter.

7. musti5154

musti5154 Yeni Üye

allah razı olsun kardesim

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Smbus sorununuz devam ediyorsa aşağıdakileri uygular mısınız?
    Sonucu bize yazar mısınız?

Ati Smbus driver: Ati smbus driver dosyasını masaüstüne indirip açın. Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus isimli ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
    Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
    Gözata tıklayarak masaüstündeki zipli dosyayı açtığımız klasörü gösteriyoruz.

9. davide

davide Yeni Üye

bu paylaşımın çok makbule geçti çok teşekkürler

10. japon_japon

japon_japon Yeni Üye

arkadaslar oncelikle bu paylasım için cok tesekkur elinız yureginiz dert gormesin cok işime yaradı benimde Packard bell EASYNOTE MX36 ldizustum var wistadan xp pro sp 2 var ama kablosuz baglantıyı kuramadım bir turlu kuramadım yardımlarınız ıcın simdidem cok tesekkur ederim saygılarımla (japon)

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kablosuz bağlantıda nasıl bir sorun yaşadığınızı DETAYLI olarak anlatır mısınız?

12. muratozbek

muratozbek Yeni Üye

linkleri verenden Allah Razı olsun....Öpüldünüz yanaklardan [melek]

13. davide

davide Yeni Üye

benim notebook şarj sorunu yaşıyor dolum sırasında kesik kesik dolum oluyor ekran bir kararıyor bir aydınlanıyor bunun bir çözümü var mıdır şimdiden teşekkürler

14. hasan71tr

hasan71tr Yeni Üye

Kesinlikle süper.Ellerinize sağlık.Çok aradım bulamamıştım.Çok teşekürler.

15. yuzcan

yuzcan Yeni Üye

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.
    kısmında realtek ses kartı linki bozuk arkadaşlar linki yenilerseniz çok makbule geçer format çektim xp kurdum müzik dinleyemiyorum lütfen en kısa zamanda yardımcı olun

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

realtek ses kartı sürücüsünün linki bozuk değil. sadece realtek serverları çok yoğun olduğu için birkaç defa denemeniz gerekiyor.

17. cakirhal

cakirhal Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar ben bu notebook'tan alalı neredeyse 3-4 ay oldu ancak sistem bios ayarları her açılışta sıfırlanıyor. Sistem saatini hep elimle ayarlıyorum. Bios pilinin bittiğinden şüpheleniyorum ancak daha bilgisayarı alalı çok zaman olmadı. Ayrıca alır almaz bilgisayara XP kurdum Vista'yı kaldırdım. Başlangıçta böyle bir problem yoktu. Bir kaç kez linux versiyonlarını da bilgisayarıma kurdum o zaman geçici olarak bu sorun düzeldi. Sizce ne yapmalıyım? Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

18. brian89

brian89 Yeni Üye

çok sağolun sizin sayenizde çok güzel çalışan bi windows xp sistemim oldu çok teşekkürler [alkis]

19. liduvo

liduvo Yeni Üye

Hocam SEnin ellerine bu siteyi yapmayı düşüneninde beynine sağlık. Mükemmel bi paylaşım sitesi yapmışsınız. SEverek ve ilgiyle sömürüyorum :))

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sadece sömürmeyin sizde sorulara cevap verin, paylaşım yapın lütfen. Bakın daha bir tane mesaj yazmışsınız :(

Sayfayı Paylaş