Packard bell easynote ml 65 notebook ailesi ve xp sürücüleri

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında onur_219 tarafından paylaşıldı.

1. onur_219

onur_219 Yeni Üye

Model Packard Bell EasyNote ML 65 ML65-M-010TKPackard Bell EasyNote ML 65 ML65-M-029TKPackard Bell EasyNote ML 65 ML65-M-030TKPackard Bell EasyNote ML 65 ML65-M-054TK
    Fiyatı 1.111 $+KDV1.230 $+KDV1.299 $+KDV1.599 $+KDV
    İşlemci Tipi Intel Core 2 DuoIntel Core 2 DuoIntel Core 2 DuoIntel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı 2.26 Ghz2.4 Ghz2.4 Ghz2.53 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı 1066 Mhz1066 Mhz1066 Mhz1066 Mhz
    İşlemci ön belleği 3 MB3 MB3 MB6 MB
    İşlemci Modeli P8400P8600P8600T9400
    Bellek Hızı DDR2 800 MhzDDR2 800 MhzDDR2 800 MhzDDR2 800 Mhz
    Bellek miktarı 3 GB3 GB4 GB4 GB
    Ekran boyutu 15,4 inç15,4 inç15,4 inç15,4 inç
    Ekran Tipi WXGAWXGAWXGAWXGA
    Ekran çözünürlüğü 1280 x 800 px1280 x 800 px1280 x 800 px1280 x 800 px
    Ekran Kartı ATI Mobility Radeon HD 3430ATI Mobility Radeon HD 3430ATI Mobility Radeon HD 3430ATI Mobility Radeon HD 3430
    Ekran Kartı Belleği 256 MB256 MB256 MB256 MB
    Ekran Kartı tipi Harici AtiHarici AtiHarici AtiHarici Ati
    İşletim sistemi Windows Vista Home PremiumWindows Vista Home PremiumWindows Vista Home PremiumWindows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi 250 GB320 GB640 GB320 GB
    Hdd Rpm 5400 rpm5400 rpm5400 rpm5400 rpm
    Hdd tipi SATASATASATASATA
    Optik sürücü tipi DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem ----
    Ethernet 10/100 Mbps10/100 Mbps10/100 Mbps10/100 Mbps
    Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G802.11 A/B/G/N802.11 A/B/G/N802.11 A/B/G/N
    Bluetooth BluetoothBluetoothBluetoothBluetooth
    Diğer Bağlantılar ----
    DVI Çıkışı DVIDVIDVIDVI
    Kızılötesi ----
    HDMI Çıkışı 1111
    IEEE 1394 1111
    Kart girişi 1 x Express Card1 x Express Card1 x Express Card1 x Express Card
    Monitör Çıkışı 1 x VGA1 x VGA1 x VGA1 x VGA
    Ses Bağlantıları 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out ----
    USB 4444
    E-SATA ----
    Ses Kartı Dahili ses kartıDahili ses kartıDahili ses kartıDahili ses kartı
    Hoparlör Dahili hoparlörDahili hoparlörDahili hoparlörDahili hoparlör
    Touchpad VarVarVarVar
    Klavye Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş TakımıTürkçe Q Klavye + Nümerik Tuş TakımıTürkçe Q Klavye + Nümerik Tuş TakımıTürkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
    Kart okuyucu 4-in-1 card reader4-in-1 card reader4-in-1 card reader4-in-1 card reader
    Kamera 1.3 Megapiksel Web Kamerası1.3 Megapiksel Web Kamerası1.3 Megapiksel Web Kamerası1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu ----
    Pil lityum-iyonlityum-iyonlityum-iyonlityum-iyon
    En 369 mm369 mm369 mm369 mm
    Boy 273 mm273 mm273 mm273 mm
    Yükseklik 39 mm39 mm39 mm39 mm
    Ağırlık 2.900 Kg2.900 Kg2.900 Kg2.900 Kg
    Garanti süresi 2 yıl2 yıl2 yıl2 yıl
    Hediyeler ÇantaÇantaÇantaÇanta

Kod:

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü          :                         ACPI x86 tabanlı bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi          :                         Microsoft Windows Vista Home Premium
          OS Servis Paketi        :                         Service Pack 1
          Internet Explorer                                7.0.6001.18000
          DirectX                      :                         DirectX 10.0
          Bilgisayar Adı             :                        AİRTES (ONUR)
          Kullanıcı Adı               :                        ONUR
          Oturum Etki Alanı       :                         AİRTES
          Tarih / Saat               :                          2008-11-01 / 10:26

Anakart:
          CPU Türü                   :                       Mobile DualCore Intel Core 2 Duo, 2233 MHz (8.5 x 263)
          Anakart Adı               :                       Packard Bell BV PB5M
          Anakart Çipseti          :                       Intel Cantiga PM45
          Sistem Belleği            :                       3065 MB  (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
          DIMM1: Samsung M4 70T2864QZ3-CE6  :                1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM3: Micron Tech. 16HTF25664HY-667E1            2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          BIOS Türü                 :                        Phoenix (09/04/08)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı :                            ATI Mobility Radeon HD 3430  (256 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı  :                          ATI Mobility Radeon HD 3430  (256 MB)
          3D-Hızlandırıcı             :                          ATI Mobility Radeon HD 3430 (M82)
          Monitör                         :                        Genel PnP Monitör [NoDB]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı              :                    ATI Radeon HDMI @ ATI RV620 - High Definition Audio Controller
          Ses Bağdaştırıcı               :                   Realtek Unknown @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                  :                 Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
          Depolama denetleyici           :                Microsoft iSCSI Başlatıcısı
          Depolama denetleyici           :               O2Micro Integrated MMC/SD controller
          Depolama denetleyici            :                  O2Micro Integrated MS/MSPRO/xD Controller
          Disk Sürücüsü                       :              ST9250827AS  (250 GB, 5400 RPM, SATA-II)
          Optik Sürücü                          :            HL-DT-ST DVDRAM GSA-T50N
          SMART Sabit Disk Durumu        :                   OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                :         226185 MB (150046 MB boş)
          Toplam Boyut                           :           220.9 GB (146.5 GB boş)

Giriş:
          Klavye                                       :     HID Klavye Aygıtı
          Klavye                                        :    Standart PS/2 Klavye
          Fare                                          :    Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                xxxxxxxxx
          Birincil MAC Adresi                            xxxxxxxxx
          Ağ Bağdaştırıcısı                              :   Realtek RTL8102E Family PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.0)
          Ağ Bağdaştırıcısı                               :  Realtek RTL8187B Wireless 802.11b/g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter  (192.168.2.21)

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                         :   Microsoft Office Document Image Writer
          Yazıcı                                          :  Microsoft XPS Document Writer
          FireWire denetleyici                      :        O2Micro OHCI Compliant IEEE1394 Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygıt                                         Realtek RTL8187B Wireless 802.11b/g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          USB-Aygıt                                         USB Camera
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                     :         PacBel
          DMI BIOS Sürümü                         :          NOTE BIOS Version /PBPB564A.P09
          DMI Sistem Üreticisi                    :          Packard Bell BV
          DMI Sistem Ürün Adı                     .          EASYNOTE ML65
          DMI Sistem Sürümü                      :           PC29Q01029
          DMI Sistem Seri Numarası             :             116969990136
          DMI Sistem UUID                          :         25AD6D20-001E689F-011B4E45-435F4349
          DMI Anakart Üreticisi                    :         Packard Bell BV
          DMI Anakart Ürün Adı                    :          PB5M
          DMI Anakart Sürümü                                
          DMI Anakart Seri Numarası           :              QPCBAB83201535
          DMI Kasa Üretiçisi                         :       Packard Bell BV
          DMI Kasa Sürümü                          :         N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                :            50424E
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                    :        No Asset Tag
          DMI Kasa Türü                              :       Notebook

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Lütfen her mesajınız için ayrı ayrı konu açmayın. Gereksiz kirlilikten başka bir şeye yaramıyor.

Packard bell easynote ml65-m-010tk notebook xp kurulumu ve windows xp drivers.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü : Intel PM45 / GM45 chipset driver
    2. Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Ati vga driver for windows xp sürücüsünü indirip kurun, gerekirse aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleme metodunu kullanın. Hala sorun yaşarsanız şu yazıda anlatılanları yapın.
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Ati Hdmi Ses sürücüsü: Ati hdmi audio driver

6. Kart okuyucu sürücüsü: O2micro Card Reader driver ya da O2micro Card Reader driver
    7. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    8. Kablosuz ethernet sürücüsü: Realtek wireless ethernet driver
    9. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    10. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver veya Realtek gigabit ethernet driver
    11. Broadcom Bluetooth driver: Broadcom bluetooth driver, yedek link

3. onur_219

onur_219 Yeni Üye

saka kardes vediğin ekran kartı bir işe yaramıyor bilgisyara yuklenmiyor uyumlu değil diyor biz zahmet bu konuyla ilgilenirsen ii olur ml65-010tk [alkis]

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. onur_219

onur_219 Yeni Üye

ewet saka kardeş yaptımda verdiğin site ati radeon hd3430 yok bunla bi ilgilnirsen ii olur bilgisayara xp kurdum ekran kartı driveri yok orda verdiğinde olmuyor
    [alkis]

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ati'nin sürücüleri tek tek değil paket halinde verilir. Yani 3430 sürücüsü diye birşey yok zaten.
    Bence birşeyi eksik yapıyorsunuz. Tam olarak ne yaptığınızı adım adım anlatır mısınız?

7. onur_219

onur_219 Yeni Üye

Arkadaslar ml65-010tk model bilgisayarımda broadcom bluetooth xp driver sorunu yaşıyorum driver konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim arkadaslar xp driveri olacak ama yardımlarınız bekliyorum

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yukarıdaki sürücüleri denediniz mi?

9. onur_219

onur_219 Yeni Üye

ewt kardeş denedim o bluetooth driverlarını onlar olmuyor bluetooth driveriyla bi ilgilenirsen ii olur

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

11. onur_219

onur_219 Yeni Üye

arkadaslar bilgisayarıma xp kurdum ama bluetoth xp drivrini bulamadım daha once yazmıştım saka kardeşim verdiğin bluetoth driverarıda olmadı lütfen yardım edin bana

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

http://www.laptopvideo2go.com/forum/ind ... 14644&st=0 sayfasında en üstteki sürücüyü indirin.
    Son bir sürücü vereceğim bu da olmazsa aşağıdaki işlemleri yapar mısınız?
    bluetooth aygıtına sağ tık, özellikler, ayrıntılara girip çıkan kodu yazar mısınız.

13. onur_219

onur_219 Yeni Üye

saka kardeş bu driverda olmadı kod şuu: USB\VID_18E8&PID_6252\5&2029BEE&0&2 İLGİLENİRSEN MEMMUN OLURUM

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şunu dener misiniz.

Ekli Dosyalar:

15. onur_219

onur_219 Yeni Üye

ya saka kardeş bunuda denedim olmuyorrr ve bluetooth driveri bana çok acil lzım lüften yardım edin arkadaşlarr çok zor durumdayımm

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

artık benden bu kadar. kaç tane bluetooth driverı biliyorsam yazdım size.

17. onur_219

onur_219 Yeni Üye

ya saka ben senin verdiğinin driverlara güvenip bilgisayarıma xp kurdum verdiğin driverlar fossss çıktı bu senın yonettiğin bir site ve bu sitenin ne kadar yalan ve boş işlerle uğraştığını ortaya koyar bir yonetici olarak senın verdiğin driverlara güveniyoruz ve sen bizi yarı yolda bırakıyorsun olacak işmi bu

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Akşam akşam dalga geçiyorsun sanırım. Bilgisayarın elimde değil. Sana bıkmadan nette ne kadar broadcom sürücüsü varsa buldum ve bunu yazıyorsun. Bütün sürücüleri kuruyorsun, elini suya sabuna dokundurmuyorsun, herşeyi benden bekliyorsun. Yok daha neler.

Bu site ile işin bitmiştir. Süresiz yasaklandın.

(ilk defa bir üyemizde senli benli yazıyorum. Diğer arkadaşlardan özür dilerim. )

19. panter19

panter19 Yeni Üye

Saka kardeş bazı arkadaşlar moral bozuyor ama siz aldırmayın kim benden driver istese notebook için ben (www.notebook.gen.tr) diyorum benim asus pc driverler sorunsuz çalıştı kurdum güzelde çalışıyor teşekkürler. Geçen cumartesi teyze oğluna Packard Bell ML65 notebook aldık sistem çok güzel ama xp driver sorunu yaşıyorum sıcakken gerimi versek diyorum başka pc mi alsak nedersin ne marka önerirsin değişim istesek.

20. unutkan

unutkan Yeni Üye

sanki bi sürü para dökmüş de hakkını arıyor arkadaş. saka, karşılık beklemeden, erinmeden size , hepimize yardımcı oluyor. yine de kendini beğendiremiyor. biz insan olarak bi işe yaramayız. iyi şeyleri alkışlamak yerine sürekli çamur atıyoruz ya aklım almıyor.

saka, binlerce teşekkürler sana.

binlerce teşekkür.
    yılmadan devam.

Sayfayı Paylaş