Packard Bell EasyNote MH35-U-055 notebook

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Packard Bell EasyNote MH35-U-055 notebook özellikleri

# Model EasyNote MH35-U-055
    # İşlemci Intel Dual Core T2370
    # L2 Cache 1 MB
    # FSB 667 Mhz
    # Clock Speed 1.73 Ghz
    # Kablosuz Erişim Wifi 802,11 b/g
    # Chipset SIS 672
    # İşletim Sistemi Vista Home Basic Türkçe
    # Bellek 2048 MB DDR2 667 Mhz
    # Sabit Disk 160 Gb SATA (5400 Rpm)
    # Optik Sürücü DVD±RW +R9 Dual Layer
    # Ekran 15.4"
    # Ekran Öz. 1280*800 WXGA DIAMOND VIEW
    # Grafik İşlemci Sis 351
    # Grafik Hafıza 192 MB Paylaşımlı
    # Bluetooth YOK
    # Dahili Kamera VAR
    # USB 2.0 3*USB2.0
    # FireWire (IEEE 1394) YOK
    # Uzaktan Kumanda YOK
    # Genişleme Yuvası YOK
    # TV OUT YOK
    # VGA OUT Analog (D-sub)
    # Kart Okuyucu VAR
    # Fax-Modem 56k V92 Fax-Modem
    # Eternet 10/100 Ethernet Kartı
    # Diğer
    # Ağırlık 2.6 Kg
    # Pil 6 Cell Li-İon
    # GARANTİ 2 Yıl

[​IMG][​IMG]

2. kelto3

kelto3 Yeni Üye

xp driverleri varmı bu modelin?

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Packard Bell EasyNote MH35-U-055 notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Mutlaka vista işletim sisteminin recovery dvd'lerini oluşturun. ( Nasıl yapılır? )
    2. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    3. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    4. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    5. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    6. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    7. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri mutlaka verdiğimiz sıra ile kurunuz.

1. Ekran kartı sürücüsü: Packard bell xp vga driver.

2. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"

3. Modem Sürücüsü: Motorola modem driver
    4. Kablosuz ethernet kartı sürücüsü: wireless ethernet driver
    5. Touchpad: Synaptics Touchpad driver
    6. Ethernet kartı sürücüsü: Ethernet - lan driver
    7. Packard Bell hotkey drivers: Packard Bell hotkey drivers

4. bdalcik

bdalcik Yeni Üye

Çok sağolun ya ilaç gibi geldi acayip işim e yaradı ama şuan sadece multimedia tuşlarını kullanamıyorum Fn tuşuna bağlı tuşları yani.Ses açma kapama çalışmıyor bunun için de yazılım bulursanız sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. sıraya ekledim. Deneyip sonucu yazar mısınız?

6. bdalcik

bdalcik Yeni Üye

Hocam çok sağolun oldu guzel çalışıyor.Walla cok basırılısınız sizinle tanışmak isterim ben bilgisayar satıs servis işi yapıyorum burdaki desteği ne hp den ne packard bell den nede baska firmadan alamadım.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu işi yapıyorsanız sitemizde zaman geçirebilir bildiğiniz konularda ziyaretçilerimize yardım edebilirsiniz.

8. rmzn20

rmzn20 Yeni Üye

1 ay önce bu modeli aldım.. özelliklerinde ekran kartı 128 mb up to 256 mb yazıyor.. yani 256 mb ya kadar paylaşımlı ekran kartı var.. ama bağdaştırıcıya baktığımda 128 mb yazıy... 256 mb ya nasıl yükseltebilirim lütfen yardımcı olun.. ram a ihtiyaçta yok çünkü 2 gb ram var...

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

daha önce onlarca kez yazdığımız gibi paylaşımlı ekran akrtlarında genelde böyşe bir ayar yoktur. Ekran kartınız belleğe ihtiyaç duyduğunda kendisi otomatik olarak alır. Bu da güzel bir özelliktir.

10. rmzn20

rmzn20 Yeni Üye

peki hocam 256 mb ye yükseltme olayı yalan mı yani?
    fifa 2007 yi oynarken birden mavi ekran geliyo kendi kendine reset atıyo.. ram ısınıyo olabilir ama bana kalırsa ekran kartının yetersizliğinden de olabilir.. 128 mb gereksinim duyan oyun oynarken çok kasıyo.. otomatik alıyodu hani niye kasıyo ?

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yalan demedim ki? Dikkatli okuyun yazdıklarımızı lütfen. Eğer 128 mb bellek yetmezse ekran kartı otomaitk ve anlık olarak sistem belleğine başvurur ve sizin kartınız için 256mb ye kadar çıkarır. Bun siz müdehale edemiyorsunuz. Zaten etmenizde gerekmiyor.

12. rmzn20

rmzn20 Yeni Üye

Arkadaşlar Bu Pc iLe Çok Büyük Bi Problemim var.. Winampta media playerde bs playerde falan herhangi birinde müzik açtığımda hard disk acayip kasıyo.. lambası yanık kalıyo hiç bir işlem yapmıyo.. herşeyi denedim olmadı.. komple format attım..disk birleştirdim.. hiç bişey olmadı..sadece müzik dinlerken kasıyo..sorun ne olabilir sizce arkadaşlar pc yi alalı 3 ay falan oldu.. son 15 gündür böyle..forumlarda araştırdım ses kartı güncelleme nasıl oluyo arkadaşlar.. bana bi yardımcı olursanız çok sevinirim..

13. goldberg_44

goldberg_44 Yeni Üye

kardeş birkaç ihtimal olabilir.. ben aklıımdaki olasıılııklarıı yazııyorum.. konunun uzmanıından doğru bilgiyi alman yine de en iyisi olur..

1. kullandığıın işşletim sisteminden kaynaklanabilir
    2. dinlemeye çalıışştıığğıın dosyalardan olabilir
    3. yine işşletim sistemine bağğlıı olarak kullandıığğıın programlardan olabilir..

benden bu kadar.. bol şşans..

14. rmzn20

rmzn20 Yeni Üye

hocam sende iyi üfürmüşsün ya.. sana soru sormuştum aylar öncesinde bu cevabı almıştım..laptopu servise götürdüm adam biostan ayarladı.. ben biosa giriyodum hiç bişey yoktu.. ama demekki ayarlanıyomuş..sende yok makina kendisi ihtiyaç duyduğunda alır falan filan iyi sıkmışsın :) şimdi ekran kartım 256 mb..

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yeni çıkna notebookların hemen hiçbirinde böyle bir ayar yok. Ayrıca bu ayar bence gereksiz. siz şu an kullanmasanız bile raminizin 256 mb sini ekran kartına ayırdınız. internette gezerken excelde çalışrıken bile bu rami kullanamayacaksınız.

16. axym_28

axym_28 Yeni Üye

selam ben yeni katıldım aranıza benimde bir packard bellim var 2. basamaktaki realtek ses driverını yüklüyorum hata veriyor dediğinize göre normal ama EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz diyorsunuz ama yok sarı ünlem işaretli ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Sayfayı Paylaş