Packard Bell EasyNote ME 35 notebooklar ve xp sürücüleri

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Model : Packard Bell EasyNote ME 35 ME35-U-005Packard Bell EasyNote ME 35 ME35-U-006Packard Bell EasyNote ME 35 ME35-U-016Packard Bell EasyNote ME 35 ME35-T-024
    Fiyatı : 699 $+KDV799 $+KDV829 $+KDV849 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Pentium Dual CoreIntel Pentium Dual CoreIntel Pentium Dual CoreIntel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 1.46 Ghz1.6 Ghz1.73 Ghz1.66 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 533 Mhz533 Mhz533 Mhz667 Mhz
    İşlemci ön belleği : 1 MB1 MB1 MB2 MB
    İşlemci Modeli : T2310T2330T2370T5450
    Bellek Hızı : DDR2 667 MhzDDR2 667 MhzDDR2 667 MhzDDR2 667 Mhz
    Bellek miktarı : 1 GB2 GB2 GB2 GB
    Ekran boyutu : 15,4 inç15,4 inç15,4 inç15,4 inç
    Ekran Tipi : WXGAWXGAWXGAWXGA
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800 px1280 x 800 px1280 x 800 px1280 x 800 px
    Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon X1250ATI Mobility Radeon X1250ATI Mobility Radeon X1250ATI Mobility Radeon X1250
    Ekran Kartı Belleği : ----
    Ekran Kartı tipi : Tümleşik AtiTümleşik AtiTümleşik AtiTümleşik Ati
    İşletim sistemi : Windows Vista Home BasicWindows Vista Home PremiumWindows Vista Home PremiumWindows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi : 160 GB160 GB160 GB160 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm5400 rpm5400 rpm5400 rpm
    Hdd tipi : SATASATASATASATA
    Optik sürücü tipi : DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem : ----
    Ethernet : 10/100 Mbps10/100 Mbps10/100 Mbps10/100 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G802.11 A/B/G802.11 A/B/G802.11 A/B/G
    Bluetooth : ----
    Diğer Bağlantılar : ----
    DVI Çıkışı : DVIDVIDVIDVI
    Kızılötesi : ----
    HDMI Çıkışı : ----
    IEEE 1394 : ----
    Kart girişi : 1 x Express Card1 x Express Card1 x Express Card1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA1 x VGA1 x VGA1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out : ----
    USB : 3333
    E-SATA : ----
    Ses Kartı : Dahili ses kartıDahili ses kartıDahili ses kartıDahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlörDahili hoparlörDahili hoparlörDahili hoparlör
    Touchpad : VarVarVarVar
    Klavye : Türkçe Q Klavye + Nümerik Tuş TakımıTürkçe Q Klavye + Nümerik Tuş TakımıTürkçe Q Klavye + Nümerik Tuş TakımıTürkçe Q Klavye + Nümerik Tuş Takımı
    Kart okuyucu : ----
    Kamera : ----
    Parmak izi Okuyucu : ----
    Pil : lityum-iyonlityum-iyonlityum-iyonlityum-iyon
    En : 357 mm357 mm357 mm357 mm
    Boy : 260 mm260 mm260 mm260 mm
    Yükseklik : 35 mm35 mm35 mm35 mm
    Ağırlık : 2.800 Kg2.800 Kg2.800 Kg2.800 Kg
    Garanti süresi : 2 yıl2 yıl2 yıl2 yıl
    Hediyeler : ----

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Packard Bell EasyNote ME35 notebook serisi windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri mutlaka verdiğimiz sıra ile kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Ati Sb chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ati Ekran Kartı Sürücüsü: ATI Radeon Xpress X1250 driver for windows xp
    3. Ses kartı sürücüleri
      Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın ama kurmayın.
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçiyoruz.
      g- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırıyoruz. Disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      h- Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin, WiSVHe5.inf dosyasını seçin ve tamam deyin.
      i- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    4. Modem sürücüsü :
      Modemi ses yamasını kurmadan yükleyemezsiniz. O yüzden önce ses katını yüklemenizi tavsiye ediyorum…

Modem Kurulumu:
      + Ses kartı sürücününü bir yere açın
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Veri Yolundaki Modem Aygıtı seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Tüm Aygıtları Göster seçili kalıp devam ediyorsunuz(2. ekran biraz geç geliyor, sabredin…) Ardından gelen ekrandan da üretici firma kısmından Conexant seçeneğini seçip disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve en alttaki dosyayı seçip tamam deyin. 2. gelen ekranda da yine en alttaki seçip (sürüm 7.62 olan) tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. İkinci gelen uyarıya da Devam Et diyerek işlemlerinizi bitiyor.
    5. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    6. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    7. Kablosuz ethernet kartı sürücüsü: Realtek wireless ethernet driver
    8. Ethernet kartı sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
    9. Webcam sürücüsü: Packard bell webcam driver

3. kerto27

kerto27 Yeni Üye

Herkese iyi günler.Benim sorum öncellikle bu seride ekran kartı güncelleme yapamıyorum nedenis ise ati.amd.com/support/driver.html siteye girince vista 32 'i seçip sonra ekran kartımın modelini şeçme bölümüne geldiğimde bulamıyorum ekran kartımın modeli ati radeon xpress 1250 orada sadece xpress 1200'e kadar var.Ne yapmam gerekiyo yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok sağolun.Bu arada daha fazla bilgi yazmam gerekiyosa mesajlarınızın doğrultusunda yazarım yeterki siz bana yardım edin herkese iyi günler..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. kerto27

kerto27 Yeni Üye

evet haklısınız ama ben sürücüyü indirince ati radeon xpress 1250 sonra oluyo xpress 1200 bunuda denedim yani bunun anlamı ne onu kavrayamadım neden ilk önce xpress 1250 daha sonra xpress 1200 oluyo lütfen tekrardan yardımınızı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş