Packard Bell EasyNote MB87-P-011 notebook

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Packard Bell EasyNote MB87-P-011 notebook özellikleri

# Model EasyNote MB87-P-011
    # İşlemci INTEL CORE 2 DUO T8100
    # L2 Cache 3MB
    # FSB 800 MHZ
    # Clock Speed 2.1 GHZ
    # Kablosuz Erişim INTEL 4965AGN
    # Chipset INTEL CRESTLINE-PM 965
    # İşletim Sistemi MS WINDOWS VISTA HOME PREMIUM
    # Bellek 3 GB DDR2 667MHZ
    # Sabit Disk 160 GB 5400RPM 8MB SATA
    # Optik Sürücü DVD +R9 DUAL LAYER
    # Ekran 15.4"
    # Ekran Öz. 1280*800 WXGA DIAMOND VIEW
    # Grafik İşlemci NVIDIA 8600M GS
    # Grafik Hafıza 512MB DAHİLİ 511MB TURBOCACHE
    # Bluetooth VAR
    # Dahili Kamera VAR
    # USB 2.0 4*USB2.0
    # FireWire (IEEE 1394) VAR
    # Uzaktan Kumanda YOK
    # Genişleme Yuvası VAR (EXPRESS)
    # TV OUT HDMI
    # VGA OUT DVI
    # Kart Okuyucu 4in1 SD/MMC/MS
    # Fax-Modem
    # Eternet PCI-E FAST ETH.
    # Diğer eSATA,uzaktan kumanda
    # Ağırlık 2.8 Kg
    # Pil 6 Cell Li-İon
    # GARANTİ 2 Yıl

Ekli Dosyalar:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Packard Bell EasyNote MB87-P-011 notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri mutlaka verdiğimiz sıra ile kurunuz.

1. Anakart sürücüsü: Intel chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"

2. Ekran kartı sürücüsü: Nvidia 8400/8600 vga driver eğer sorun bu sürücü ile çözülmezse şu konuda anlatılanları yapmalısınız.

3. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant audio driver

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri (C:\pnp\audio) gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun.
    4. Modem Sürücüsü: Şu sürücüyü deneyin. Motorola modem driver Olmazsa aşağıdaki sürücüyü indirip işlemleri yapınız.

Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.
    5. Kablosuz ethernet kartı sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    6. Ethernet kartı sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
    7. Bluetooth Monitor ve driver: Bluetooth driver ve Bluetooth monitor

8. Touchpad: Synaptics Touchpad driver

9. Webcam sürücüsü: Packard bell webcam driver
    10. Kızılötesi sürücüsü: http://rapidshare.de/files/39704691/CIR ... 9.exe.html

3. dolunay-15

dolunay-15 Yeni Üye

ben xp yi kurdum sürücüleri de yükledim lakin en son aygıt yöneticisinde pci device yüklü görünmüyor ne etsem olmadı ... acaba bu sorunla karşılaşan varmıdır çözüm önerilerinizi bekliyorum.. şimdiden teşşekür edttim...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıtın içine girip ayrıntılarda yazanları buraya yazarmısınız.

5. dolunay-15

dolunay-15 Yeni Üye

PCI\VEN_197B&DEV_2360&SUBSYS_C20D1631&REV_02\4&227633DA&0&00E2

saka kardeşim dediğin aygıt ayrıntısını yazdım. işletim sistemi xp. ilgin için çok teşekkür ederim umarım çözebilirsin..

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. sybertronix

sybertronix Yeni Üye

merhabalar sırf bu soruyu sormak icin üye oldum geçen hafta bende bu laptop tan aldım alırken 8600 gs yazıyor du ekran kartı bilgi kartında fakat aygıt yoneticisine girdiğimde 8600 gt yazıyor gt daha iyi biliyorum ama hangisine inanmalıyım diye bu soruyu soruyorm crysis oynarken cok cok hafif bir kalite kaybı olabiliyor bu gs oldugunu mu gösterir

8. dolunay-15

dolunay-15 Yeni Üye

saka kardeşim öncelikle ilgine teşekkür etmek istdim...

sybertronix kardeşim aynı bilgisayardan ben de kullanıyorum bu modellerde Nvidia 8600M GT olması gerek.. ben de ki budur... yanılmıyorsam seninkide bu olması gerek....

9. P4RD10

P4RD10 Yeni Üye

Baba Allah razı olsun Allah ne muradın warsa versin yaa :=) .Ulan bu meymenetin xp Driverini bulmak için neler çektim bi ben bilirim :(.Ama sonunda artık xp ye dondu sayende ... Daha ne diyim :))

10. dolunay-15

dolunay-15 Yeni Üye

rica ederim kardeşim.. ben bu pcde xp işletim sisteminde crysis dahi oynayıp oyunu bitirdim bir sorun yaşamadım... ekran kartı iyidir yanii.. tabii ben altına soğutucu fan aldım yaz havası ısıtır pcyi...özellikle oyun oynarken... seninde almanı tavsiye ederim.. kullandığım soğutucu bu...fanı büyük iyi soğutuyor sessizdir...
    verdiğim siteden alış yaptım güvenlidir... sorunsuz aldım.

link>>>> http://www.sanalmarketim.com/urun/3842f ... az=&sxpg=1

11. P4RD10

P4RD10 Yeni Üye

Ses Driverini yukleyemedim ya :( .Birisi yardım etsin lütfen.Ses dosyasını kurun dyo ik baslarda bu dosya hangi dosya???

12. dolunay-15

dolunay-15 Yeni Üye

bu konunun başında driverler var ekran kartı yüklemesinden sonraki sırada ses yaması var önce onu kurup sonra driveri kuracaksın sorun halledilecek... tabiiki oradaki kurulum yönergelerini dikkatle uygulaman gerekir.....

13. karmancorman

karmancorman Yeni Üye

Merhabalar. Ben dediğiniz her adımı yaptım laptopa xp kurmak için. Ultimate xp 2008 i sata ya göre cd ye çektim. xp yi ve driverları burda anlatıldığı gibi kurdum ama xp açılırken bazen şu hatayı alıyorum "STOP:c000021a Onarılmaz Sistem Hatası Windows Logon Process sistem işlemi
    0xC0000005 durumu ile beklenmeyen biçimde sonlandı (ox00000000 0x00000000 sistem kapatıldı"
    Acaba neden alıyorum bu hatayı ve nasıl giderebilirim? Kaç gündür böyle araştırdım o kadar yaptığım hiçbir şey işe yaramadı. Yardım ederseniz çok sevinirim deliricem yoksa...

14. roverhead

roverhead Yeni Üye

Packard Bell'imi alalı yaklaşık 2 hafta oldu ve alır almaz XP mi kurdum,tabi öncesinde sata destekli XP CD mi hazırladım..
    Daha sonra notebook.gen.tr sayesinde birçok XP driverini hallettim ve şuan bilgisayarım canavar gibi..
    Yardımı geçen tüm arkadaşlarıma çok ama çok tşk. ederim özellikle " saka " ya..
    Bende zorluk çeken arkadaşlara elimden gelen tüm yardımı esirgememeye çalışıcam,bildiklerimi paylaşıcam..Yabancı Packard Bell sitelerinide takip ediyorum zaten,sıkıntı çeken arkadaşlar bunu belirtirse faydasını göreceklerdir..
    Tekrar tşk. ederim..

15. dolunay-15

dolunay-15 Yeni Üye

ben bu pc ye xpyi şöle kurdum.. öncelikle pc vista da iken hdd yi 2ye böldüm yedek kısma 80 gb ayırdım.. vistayı norton ghost ile bu bölüme yedekledim neolur ne olmaz diye.. sonra temiz bir xp profesyonal cd sine sata driver entegre ettim.. sonra formatla yükledim. xp ultimate 2008 yüklemiştim bendede var senin sorunu aynen yaşadım.. ekran kartı driverini yükleyincemi olacak nedir bilmiyorum senin sorunu yaşadım.. neyse yükledikten ekran kartı driveri olarak http://www.laptopvideo2go.com/forum/lof ... 15175.html yi yükledim.. tabii yükleme sıralamasını takip etmen daha iyi olacak... senin sorunun heralde modifiye xp yüklemenle ve ekran kartı driveri ile ilgili.. sen temiz xp ile sata driver entegre edip yükle sonra ekran kartını o şekilde tanıt eminim sorunun halledilecek.........

bir de tüm driverleri tanıttıktan sonra PCI DEVİCE diye tanıtılmamış bir driver olacak onu da şu uyumlu driver ile halledebilirsin..>>> tıkla>>> ftp://driver.jmicron.com.tw/jmb36x/Win2 ... 38WHQL.zip

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yardımlarınızı bekleriz.

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ultimate xp diye bir xp versiyonu bildiğim kadarı ile yok. Sonradan yapılma birşeyse bizim bilgimiz olmadığı için desteğimizde olamaz. Bence normal bir xp kullanın.

18. karmancorman

karmancorman Yeni Üye

Önerileriniz ve paylaştıklarınız için teşekkür ederim. Yalnız şu an elimde sadece xp ultimate 2008 var. Başk xp cd si bulursam yükliycem. Bir de sayın "dolunay" a iki sorum var. Bu laptopla bana vista dvd si de geldi. Bana söylenen vista image olarak geliyomuş o yüzden tek bölüme kuruyo. Bu doğru mu yoksa istediğim kadar bölüme ayırabilir miyim hard diski vista kurarken? Siz xp ultimate 2008 i sorunsuz kullanabildiniz mi yoksa kaldırıp yeni xp mi kurdunuz? Teşekkürler...

19. dolunay-15

dolunay-15 Yeni Üye

sana vista dvd si vermezler sadece recovery dvd verirler. bu dvd de birlikte bazı programlarda yüklenir.. e doğal olarak vistayıda ihtiva eder ama temiz bir vista dvd si değildir.. yani demek istediğim fabrika ayarlarına çevirir bilgisayarı... bölüm oluşturmuşsan hard disc te onu bile siler fabrika çıkışı yapar... bu pc de vista home premium var onu ben ayrıca siteden indirip cd ye yazdım bulunsun diye.. lisansı zaten orjinaldir gerekirse yükler kullanırım.... aslında ben yukarıda nasıl bir kurulum yaptığımı anlatmıştım... sistemi fabrika ayarına yüklememek için hdd de oluşturduğum bölümde norton ghost ile vistanın ve benimde yüklediğim programlar dahil, (fabrika yüklemesi ile yüklenen vista) sistem yedeğini aldım. bölece xp uyumsusluğunda geri yüklenebilir kıldım...sanada öle yapmanı tavsiye ederim..

2. sorunda doğru ben de xp nin modifiye edilmiş ultimate xp 2008 cd si var yükledim fakat driver tanıtınca xp açılırken şu hatayı aldım "STOP:c000021a Onarılmaz Sistem Hatası Windows Logon Process sistem işlemi
    0xC0000005 durumu ile beklenmeyen biçimde sonlandı (ox00000000 0x00000000 sistem kapatıldı" bu durumun ekran kartını tanıtınca ortaya çıktığını anladım.

hatta 2 kez format attım tekrar denedim tekrar aynı sorun.. temiz bir xp ye sata driver entegre edip yükledim bu sefer başarılı oldum....

sana tavsiyem temiz xp kur ve kendine göre modifiye et... ultimate xp 2008 güzel bir yapım ama notebook ta değil...

20. P4RD10

P4RD10 Yeni Üye

yıne mrb :) ben su sesi hala asamadım ya :( abi kulaklıgı taktıgım zaman hem kulaklıktan hem de laptopun hoparlorunden ses cıkıor nedenını bı turlu bulamadım .ses ayarlarını kurcaladım ama bıse bulamadım.bi de ekran driverini yuklerken bu donanım sıze uygun degıl gıbı bıseler yazdı ama yıne de yukledı. acaba sorun cıkartır mı ? . . tskrler

Sayfayı Paylaş