Packard Bell EasyNote MB65-U-057 notebook

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

PACKARD BELL EASYNOTE MB65-U-057 notebook özellikleri
    # MB65-U-057
    # İşletim Sistemi VISTA HOME PREMIUM
    # İşlemci INTEL CORE DUO T2370
    # L2 Cache 1 MB
    # Clock Speed 1.73 GHZ
    # Chipset INTEL CRISTLINE - PM965
    # Bellek 2GB DDR2 667MHZ(2X1024)
    # Grafik İşlemci NVIDIA 8400M G
    # Grafik Hafıza 128MB (379MB TURBOCACHE)
    # Sabit Disk 160GB 5400RPM 8MB SATA
    # Optik Sürücü DVD-RW
    # Ekran 15.4"
    # Ekran Öz. 1280*800 WXGA DIAMOND VIEW
    # Ses CONEXANT CX20549 HD
    # Fax-Modem HDAUDIO SOFT DATA FAX MODEM
    # Ethernet MARVEL YUKON 88E8039 PCI-E FAST ETH.
    # Kablosuz Erişim INTEL 4965AGN
    # Bluetooth BLUETOOTH DEVICE
    # Dahili Kamera VAR
    # USB 2.0 4*USB2.0
    # FireWire (IEEE 1394) VAR
    # Kart Okuyucu VAR
    # Genişleme Yuvası VAR (EXPRESS)
    # TV OUT HDMI
    # VGA OUT DVI
    # NUM-PAD VAR
    # INFRARED RECEIVER VAR
    # Kısayol Tusları EcoMode-WiFi-Light
    # Renk SİYAH
    # Ağırlık 2.8 Kg
    # Boyutları 362*264*38 mm
    # Pil Li-ion 4800mAh 11.1V
    # Adaptör 19V 3.95A
    # Kutu İçeriği Kitapçık-Pil-Adaptor-DriverCD-MasterDVD

Packard Bell EasyNote MB65-U-057 notebook resimleri

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Packard Bell EasyNote MB65-U-057 notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler;
    Sürücüleri mutlaka verdiğimiz sıra ile kurunuz.

1. Anakart sürücüsü: Intel chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"

2. Ekran kartı sürücüsü: Nvidia 8400/8600 vga driver eğer sorun bu sürücü ile çözülmezse şu konuda anlatılanları yapmalısınız.

3. Ses kartı sürücüleri
      • Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
      • Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
        + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
        a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
        b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
        c- internetten aramaya hayır deyip devam ediyoruz.
        d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
        e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
        f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
        g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
        h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .
    4. Modem Sürücüsü: Şu sürücüyü deneyin. Motorola modem driver Olmazsa aşağıdaki sürücüyü indirip işlemleri yapınız.

Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Audio device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.
    5. Kablosuz ethernet kartı sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    6. Ethernet kartı sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
    7. Bluetooth Monitor ve driver: Bluetooth driver ve Bluetooth monitor
    8. Klavye kısayol tuşları sürücüleri: Key osd drivers

9. Touchpad: Synaptics Touchpad driver

10. Webcam sürücüsü: Packard bell webcam driver

3. rodi_47

rodi_47 Yeni Üye

Ses kartı sürücüleri

Ses yaması: Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    Ses sürücüsü: Conexant High-Definition Audio Driver şifre="www.notebook.gen.tr"

Ses Kartı kurulumu:

+ sp32646.exe isimli ses yamasını kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın.
    + Ses kartı sürücününü bir yere açın.
    b- Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
    f- Gelen listeden Ses oyun kontrollerini seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
    g - Sürücü adresi olarak zipi açtığınız yeri gösterin ve tamam deyin.
    h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Yeniden başlatınSes kartınız hayırlı olsun. .

ses kartını aynen ole yapıyoruz ama olmuyor

Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
    bole bısey cıkmıyor aygıt yonetıcısınde

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İşlemleri baştan burada yazdığı gibi mi yaptınız? Yoksa daha önceki işletim sisteminin üzerinde mi deniyorsunuz.

5. rodi_47

rodi_47 Yeni Üye

işletım sıstemını bastan kurdum ve denedım olmadı aynen sıradakı gıbı yaptım ama aygıt yenıtıcısınde ole bısı yok normal ses codec bılesenler felan yazıyor... Audio device on High Definition Audio Bus ya da Conexant High Definiton Audio dıye bısı yok

6. rodi_47

rodi_47 Yeni Üye

ses sorunu tek kalmıs pcde onuda cozsem hıc bı sorun kalmıyacak kurtulacam bu vıstadan baska yolu yokmu bu ses kurmanın

7. ciyiler

ciyiler Yeni Üye

ben bu bilgisayarı alıcam özellikleri benziyor ne diyorsunuz tafsiye eden varmı kullanan memnunmu bu gün alıcam yardım ?

8. rodi_47

rodi_47 Yeni Üye

ses kartını cozemedık halen bı bılıgıs olan varsa paylasabılırmı

9. mhmtnfz

mhmtnfz Yeni Üye

ses kartı için aygıt yöneticiside sistem aygıtları altında pci device yazan sürücüyü güncelleştir diyip ses driver içindeki wdm dosyasını gösterin ses sorunu ortadan kalkacaktır ve Conexant High Definiton Audio otomatik olarak kendisi görecektir

10. rodi_47

rodi_47 Yeni Üye

Bluetooth ve kızılotesınıde bı turlu kuramadım onlarla ılgılı yardımcı olabılecek arkadaslar varmı yardımızı beklıyorum sımdıden tsk
    bıde tv kartını

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. ilhanozturk

ilhanozturk Yeni Üye

Sayfayı Paylaş