Packard Bell EASYNOTE F1235-U-007

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında mertcan2727 tarafından paylaşıldı.

1. mertcan2727

mertcan2727 Yeni Üye

XP Driverleri lazım ama bulamadım yardımcı olurmusunuz.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Packard Bell EASYNOTE F1235-U-007 windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    1. Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    2. Windows service pack 2'yi kurun.
    3. Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

1. Ekran kartı sürücüsü: SiS UniVGA3 graphics driver
    2. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"

3. Modem Sürücüsü : modem driver download
    4. Ethernet sürücüsü: SiS191 Gigabit LAN & SiS190 LAN Driver
    5. Kablosuz ethernet sürücüsü: Realtek wireless driver
    6. Touchpad sürücüsü: Synaptics Touchpad driver

3. Spawn313

Spawn313 Yeni Üye

teşekürler..
    süper olmuş...

4. Spawn313

Spawn313 Yeni Üye

wireless driveri tanımıyor..
    nedendir acaba ? karşılaşan var mı bu sorunla..

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. mane

mane Yeni Üye

Kod:
    bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Çok işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.5730.11 (IE 7.0)
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    REBELLİOUS (Rebellİous)
          Kullanıcı Adı                                     Administrator
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2008-04-29 / 23:54

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Pentium T2080, 1733 MHz (13 x 133)
          Anakart Adı                                       Packard Bell EasyNote MX36
          Anakart Çipseti                                   ATI Radeon Xpress 200M
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Micron Tech. 4HTF6464HY-667E1              512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          BIOS Türü                                         AMI (03/23/07)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI RADEON XPRESS 1100  (256 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI RADEON XPRESS 1100  (256 MB)
          3D-Hızlandırıcı                                   ATI Radeon Xpress 200M/1100M (RC410M/RC415)
          Monitör                                           Tak ve Kullan Monitör

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC660 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
          IDE denetleyici                                   Standart Çift Kanallı PCI IDE Denetleyici
          Disk Sürücüsü                                     ST9120822AS  (120 GB, 5400 RPM, SATA)
          Optik Sürücü                                      Optiarc DVD RW AD-5540A  (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         39997 MB (39891 MB boş)
          E: (NTFS)                                         54462 MB (54390 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              Microsoft PS/2 Bağlantı Noktası Faresi

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-1B-FC-03-AA-0D
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC  (192. [ TRIAL VERSION ])

Çevre Birimleri:
          USB1 denetleyici                                  ATI SB600 - OCHI USB Controller
          USB1 denetleyici                                  ATI SB600 - OCHI USB Controller
          USB2 denetleyici                                  ATI SB600 - EHCI USB 2.0 Controller
          USB-Aygıt                                         BisonCam, NB Pro
          USB-Aygıt                                         USB İnsan Arayüz Aygıtları
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              American Megatrends Inc.
          DMI BIOS Sürümü                                   303
          DMI Sistem Üreticisi                              PACKARD BELL BV
          DMI Sistem Ürün Adı                               EasyNote_F0236
          DMI Sistem Sürümü                                 PB90E00329
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             PACKARD BELL BV
          DMI Anakart Ürün Adı                              EasyNote_MX36
          DMI Anakart Sürümü                                1.0
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                PACKARD BELL BV
          DMI Kasa Sürümü                                   1.0
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook
          DMI Toplam / Boş Bellek Yuvaları                  2 / 1

everest raporu bu sekşlde olan laptopuma format attım.yalnız driverları bulamıyorum indirdiklerim dogru calısmıyor..
    model: packardbell easynote f0236-u-007
    yardımcı olursanız sevinirm..

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. mane

mane Yeni Üye

ilginize cok tesekkür ederim.aynı driverları formattan once indirmiştim.ama calısmadılar.tek tek markalara gore aradım onlarda calısmadı.su an laptop rezil halde msn bile yüklenmiyor. [ofof]

galiba servis yolu gozuktu:D

9. mane

mane Yeni Üye

merakıma yenilip aynı driverları tekrar yukledim..cok ilginc ama calıstılar!!galiba eliniz ugurlu geldi...sağolun varolun [alkis] [alkis]

10. kenan_mir

kenan_mir Yeni Üye

merhabalar,Aşaıdaki pc sahibiyim vista işletim sistemi yerine xp pro kurdum ama 2-3 driverim eksik,tam performans çalışamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim
    PACKARD BELL EASYNOTE SB86 - P-015
    Islemci,,Intel Core 2 Duo T7500
    L2 Cache,,4 MB
    FSB,,800 MHZ
    Clock Speed,,2.2 GHZ
    Kablosuz Erisim,,INTEL 4965AGN
    Chipset,,INTEL CRESTLINE-PM 965
    Isletim Sistemi,,MS WINDOWS VISTA HOME PREMIUM
    Bellek,,2048 MB DDR2 667MHZ
    Sabit Disk,,200GB 5400RMP 8MB SATA
    Optik Sürücü,,DVD +R9 DUAL LAYER
    Ekran,,17"
    Ekran Öz.,,1440*900 WXGA DIAMOND VIEW
    Grafik Islemci,,NVIDIA 8600M GS
    Grafik Hafiza,,512MB DAHILI 1023MB TURBOCACHE
    Bluetooth ,,VAR
    Dahili Kamera ,,VAR
    USB 2.0,,4*USB2.0
    FireWire (IEEE 1394),,VAR
    Uzaktan Kumanda,,YOK
    Genisleme Yuvasi,,VAR (EXPRESS)
    TV OUT,,HDMI
    VGA OUT,,DVI
    Kart Okuyucu,,4in1 SD/MMC/MS
    Fax-Modem,,VAR
    Ehernet,,PCI-E FAST ETH
    Ekstra Özellik,,ROBSON 1 GB/eSATA
    Agirlik,,3.5 Kg
    Pil,,6 Cell Li-Ion
    GARANTI,,2 Yil

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. oqtay

oqtay Yeni Üye

dostum nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum sen gerçekten bir dahisin.emeğine sağlık tam bir uzman gibi anlattın bu paylaşımın için ve harcadığın zaman için sonsuz teşekkür.allah seni ve bilgisayarını (virüs ve arızalardan) [alkis] [alkis] korusun [alkis] [alkis]

13. ayyildiz41

ayyildiz41 Yeni Üye

linkler olmus

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hangisi mesela?

15. keremcantuna

keremcantuna Yeni Üye

merhaba,
    easynote f1235-u-007 model bilgisayarıma packard bell'in sitesindeki tüm driverler vista olduğu için vistayı kurdum. ancak şöyle saçma bir durum oluştu. driverı kurduktan sonra ekran çözünürlüğünü 1024x768'den büyük yapamıyorum. bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

16. by-vista

by-vista Yeni Üye

Sayfayı Paylaş