Oyun Performans Sorunu

Konu, 'Oyun Genel' kısmında RawLon tarafından paylaşıldı.

1. RawLon

RawLon Yeni Üye

Bu konuyu burda açmam uygunmu bilmiorum.Umarım uygundur.

Asus x52sa notebook um war.Fakat oyunlarda cok buyuk bi performans sorunu yaşıyorum.Most wanted,Underground 2 gibi oyunlarda bile grafik ayarlarını düşürmek zorunda kalıyorum.Medium da bile takılmalar oluyor.Ayrıca dx 10 performansı yerlerde sürünüyor.En fazla 20 fps yi görüyor.Driverları,directx i güncelledim.Hatta pc ye format attım.Ama hala bi değişiklik yok.Acaba sorunum ekran kartı yada işlemcide mi?Yoksa vista kurulu oldugu içinmi sorun yasıorum?Şimdiden teşekkur ederim...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu notebookun işlemcisi de ekran kartıda notebooklara göre oldukça iyi durumda. Ancak oyun oynamadığım için yorum yazamıyorum.

3. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

Oyunları AC güçte mi oynamaya çalışıyorsun yoksa herhangi bir güç kaynağına takmadan mı oynuyorsun?
    Ayrıca Toshibalarda olan power saver uygulamasının benzeri Asuslarda da vardı sanırım.Oradaki ayarlara dikkat ettin mi ??Eğer dengeli yada düşük performans modunda çalışıyorsa pc,benzeri sorunlar yaşaman muhtemeldir..

4. okan57400

okan57400 Yeni Üye

bende hp dv6922 var, 2 gb ram, 256 mb geforce 8400 ,
    fifa 08'de takılmalar,kasılmalar oluyor laptopta...şaşırdım....
    yukarıdaki arkadaş gibi ben de vista'dan şüpheleniyorum...
    acaba vista'dan mı kaynaklanıyor?

5. kuzi

kuzi Yeni Üye

kaynaklanıyor olabilir.Birde xpde denemek lazım

6. okan57400

okan57400 Yeni Üye

ekran kartının yeni sürücülerini buldum nvidia'nın sitesinden....biraz düzelme oldu..ama bu bilgisayara göre yine de düşük performans sayılır...

dediğiniz gibi xp'yi de deneyeceğim, uygun bir zamanda...

Sayfayı Paylaş