optimus bela oldu

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında okfbgnc tarafından paylaşıldı.

1. okfbgnc

okfbgnc Yeni Üye

arkadaşlar TK85-F4085-JO-001TK laptop aldık. 420m gt ekran kartı ve dahili intel var. Şimdi bu konuyu açmadan önce birçok yerde harici karta geçişte sorunlar yaşandığını gördüm. Bizde de aynı sorun var. Daha önceden tarif edilen herşeyi yaptım(bu sitede de asus altında konu çözülmüş) fakat birtürlü olmuyor. Nvidia denetim masasından 3d genel ayarlardan nvidia yı seçiyorum, programlardan pes2011 i nvidia ile çalıştır diyorum fakat oyun sanırım halen intelle çalışıyor. Çünkü düşük detaylarda bile donarak oynayabiliyorum. Driver güncel. Oyunun settings kısmında ekran kartı olarak nvidiayı görüyor fakat ram miktarı olarak 128 mb yazıyor. Ama bu kart 1 gb. Oyun detaylarını en yükseğe çekemiyorum bile ekran kartın yetersiz diyor. Bir türlü halledemedim bu laptop arkadaşımın bende yakında laptopumu yenileyeceğim ve muhtemelen de alacağım bilgisayarda bu optimus olayı olacak. Hep böyle sorun çıkarır mı?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Packard bell in sitesinden güncel driver indirmeyi deneyiniz
    Asus un güncel driverını deneyiniz.

3. okfbgnc

okfbgnc Yeni Üye

ne yaptıysam olmadı sürücüler de güncel.

4. mortingen

mortingen Yeni Üye

bendede aynı cihazdan var fakat ben packardbell in siresinde sürücüleri bulamadım bana link bırakabılırmısın arkadasım sen suruculerı guncelledım demıssın yardımcı olursanız sevınırım.

5. mortingen

mortingen Yeni Üye

ethernet ve wireless sürücüsünde sorun yasıyorum ...
    beklemekteyim..

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

işletim sisteminiz nedir?
    Donanım kimlik kodları nelerdir?

7. tutuklu8

tutuklu8 Yeni Üye

n vidia dan exe yi seçiyorsu ya orada settings exe yi seç

Sayfayı Paylaş