Önerilerinizi bekliyorum...

Konu, 'Notebook Genel' kısmında btungut tarafından paylaşıldı.

1. btungut

btungut Yeni Üye

Merhabalar,
    Şu aralar sıkça forumda dolaşıyorum. Acer 5520G 3gbram li notebookum 3. senesinde anakartı bozulmuş bulunmakta. Açıkçası yeni bir notebook a da ihtiyacım var...

Bilgisayarda Kullanacağım Programlar ve Bileşenler :
    -Delphi 7
    -Visual Studio (C# & VBasic)
    -Dreamw.
    -Photoshop CS 3
    -IIS 7

Beklentilerim :
    Söz konusu olan programların çalışmasında ve yürütülmesinde performans açısından herhangi bir sorun çıkartmaması.

En Önemlisi İse, kesinlikle zırt pırt garantilik olsun istemiyorum. Alıp masamın üstüne koyup çalışacağım. Kullancağım notebook günde 4 ile 18 saat açık kalabilir. Isınma problemi ve herhangi donanımsal veya fiziksel bir sorun çıkartmamalı.

Gözlemlerim :
    Asus hakkında ki görüş ve şikayetler de orantısızlık var kimi çok memnun 4 güne geldi diyor, kimi 1 ay gelmedi ama ürünüm değişti diyor. Fakat şuna dikkat ettim diğer şirketlere göre biraz daha az ve önemi küçük sorunlar yaşatıyor gibi.Fakat telefon ile servise ulaşma problemi var olması canımı sıktı.

Sony hep bir rüya gibi kalmıştır aklımda fiyatlarına bakınca olur dedim fakat şikayetler çok kötü aşırı kötü !

Toshiba, sony den farksız !

Bu durumda Asus da teknik servis konusunda iyi olmasa da sanki kötülerin için de iyiyi seçer gibi el mahkumluğu gerekçesiyle başvurma yolunda ilerliyor gibiyim... (Biraz edebi oldu :D bilgisayar olmayınca kendimi şiirlere vurdum)

Optimum Gereksinimim :
    -Intel i5 (En Az)
    -Ekran kartı mühim değil
    -Ram : 4GB (en az)
    -HDD : 500GB (en az)

Saka, rica ediyorum güzel bir yorum yap ama kısa olmasın biraz daha açıklayıcı ve detaylı bir öneri yaparsan sevinirim. Mesela Sandy Bridge 2410 öneriyorsun ama 480M ghz yüksek olmasına rağmen neden o ?
    Yardımlarınız benim için şu anda büyük önem taşımakta.

Herkese şimdiden teşekkürler...
    Fiyat aralığım max 2000TL :)

http://www.hepsiburada.com/Liste/asus-n ... egoryId=98

şu 2 ürün fiyatı ve tüm özellikleri aynı tek farkları işlemci :)
    DİKKAT !! SİZE SADECE BU 2 SEÇENEK HAKKINDA YORUM YAPIN DEMİYORUM. SİZ ÖNERİLERİNİZİ BELİRTİN AMA BU 2 LAPTOP ARASINDA HANGİSİNİN TERCİH EDİLMESİ HAKKINDA DA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öneriyorum çünkü yeni platform. İleride upgrade düşünürseniz daha fazla yedek parça seçeneği.
    Çünkü daha yeni ekran kartı var. Oyun grafik uygulamaları vs de lazım.

Bu ikisinde de usb 3.0 var,

3. btungut

btungut Yeni Üye

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence k serisi yerine n53 serisi daha güzel olur.
    Tasarım olsun, usb3.0 olsun, ekran kartı olsun çok daha iyidir.

5. btungut

btungut Yeni Üye

Saka senin laptop modelin ne acaba link verirmisin ?

Bu arada sikayetvar.com da ki şikayerleride göz önüne alırsak sence asus nasıl ?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus n53jf kullanıyorum. Ama benimki ilk çıkanlardan. Yenileri daha iyi.

Sayfayı Paylaş