Ölü Pixel Kontrolü nasıl yapılır?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında @forever tarafından paylaşıldı.

1. @forever

@forever Yeni Üye

Asus F3Sa modelini almayı düşünüyorum. Ölü pixel hakkında yeterli bilgi sahibi değilim. Bu konuda ayrıntılı bilgiye nerden ulaşabilirim?

Alırken laptopu kontrol etmek istiyorum. Galiba bu işi için küçük programlar varmış, paylaşırsanız sevinirim...

Asus laptoplarda ölü pixel durumu nedir, kullanıcı arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu forumda henüz asus piksel probleminden bahseden olmadı.
    Ama genede emin olmak için aşağıdaki programı indirin.
    Değişik renkleri seçip ekrana bakın. Piksel sorunu varsa mutlaka göreceksiniz.

Renk testlerine geçmek için base color test logosuna tıklamanız yeterlidir. Mouse ile her tıkınızda renk değişecektir.

Ekli Dosyalar:

3. @forever

@forever Yeni Üye

4. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

test ettim onayladım f3sr notebook umda ölü piksel yok :D
    teşekkürler :)

5. yusufgeren

yusufgeren Yeni Üye

beko'da yaptığım tes iyisonuç verdi

6. umutkara

umutkara Yeni Üye

TirealTFTtest.rar için teşekkürler. Ben de aldığım makinede ölü piksel var mı yok mu nasıl anlayacağım diyordum. Gayet sağlam çıktı. (Elle de kontrastı siyah beyaz yapıp bakabilirsiniz diye duymuştum ama daha onu bile yapamıyoruz ki :) Fakat bu program sorunu çözdü)

7. HellFire

HellFire Yeni Üye

Off Off Çıldırcam yaw.Bende asus F3S var alalı 1 ay oldu olmadı.Bu sabah saat 6 sunda dikkatimi çekti ölü nokta var resmen.Dırek öğlen uyandıgım gibi yalova da aldıgım bayii aradım adam dıyorkı garantiye girmesi için en az 4 tane olması lazım..Yapabılcek bişeyimiz yokmu arkadaşlar yemınlen cıldırıcam yaw feci sorun ettim.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Malesef bir piksel için yapacak birşey yok. Bayi sizden alsa onun elinde kalır acayip zarar eder.

9. adogsm

adogsm Yeni Üye

aslında ölü pikseli oluşmadan önlem almanın bir yolu var ekranı daha az yormak arka plan resmi kullanmamak (mümkün olursa arka planı siyah yapmak) ve kullanmadığız zamanlar ekranı kapatmak veya bekleme moduna almak tabilcd tvlere yapacak birşey yok ekranı karartıp sadece ses dinlemek olmaz :D :D :D

Sayfayı Paylaş