Nvidia Mobile Driver Yüklenmiyor! (GT130m, G105m)

Konu, 'Acer Notebook' kısmında pininfarina tarafından paylaşıldı.

1. pininfarina

pininfarina Yeni Üye

Arkadaşlar elimde asus ve acer marka laptop var. Her iki makinede nvidia ekran kartına sahip. Acer gforce GT130m, asus g105m kullanmış. (Acer 5739G, Asus U50VG253)

Sorun şu ki, nvidia'dan işletim sistemine uygun indirdigim en son driverlar her iki ekran kartınıda görmüyor ve driver'ı kurmuyor. Sadece hdmi ses çıkışı tanınıyor o kadar. Üreticilerin support sayfalarında nvidia sürücüleri mevcut ancak "eski tarihli" olduklarından tercih etmek istemiyorum. Bu tarz bir sorun yaşayıp çözen varmı aranızda?

Birde notebookcheck.tr sitesinde benchmark listesinde ati hd 3470 110. sırada, nVdia G105m 104. sırada yer alıyor. Ancak ati windows aero masaüstü vista derecelendirmesinde nVidia'dan daha iyi not alıyor neden?

NOT: Asus ve Acer'ın support sayfasındaki nvdia sürücüleri nvdia'nın sitesinden farklı olarak tek exe dosyası degil klasör içinde birçok dosyadan oluşmuş bir setup dosyası.

2. pininfarina

pininfarina Yeni Üye

İlginiz için çok teşekkür ederim. hemen modlu driverları deneyecegim. Yalnız bu modlanmış driverlarda nVdia control paneli ve hdmi ses sürücüleri yok sanırım? Bu durumda nVdia control panel yazılımına nasıl ulaşacagız? (Hdmi'yi zaten kuruyor resmi sitesindeki driver)

Birde verdiğiniz xp 32bit için link çalışmıyor bilginize...

3. ekurtyemez

ekurtyemez Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba, bende nvidia gt 130m mağduruyum. Vistadan XP'ye geçtim, bütün sürücülerimi yükledim ama ekran kartımı yükleyemiyorum. Modlanmış sürücülerden bahsediyorsunuzu sürücüleri nereden bulabilirim bunları yüklesem ekran kartımı kurabilirmiyim kurabilirsem bu sürücüleri nereden indirebilirim, modlama işlemini nasıl yapıyoruz ayrıntılı olarak anlatabilirmisiniz?
    yada xp 32 bit için bu sürücüyü yükleyen bir arkadaş varsa sürücüyü internette bir adrese yükleyebilir mi?
    2 haftadır uğraşıyorum, kafayı yemek üzereyim, lütfen yardımcı olun

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Lütfen arama yapalım.
    notebook-genel-f24/butun-notebooklar-icin-nvidia-nin-son-ekran-karti-suruculeri-t245.html

Sayfayı Paylaş