Notebook'u LCDTV icin Blueray player olarak kullanmak

Konu, 'Hp Notebook' kısmında kannbaba tarafından paylaşıldı.

1. kannbaba

kannbaba Yeni Üye

selamlar,

elimde HP Pavilion DV5 1170et ve Sony Bravia KD40W4500 model LDC TV var.

notebook'umu LCD''ye HDMI kablosu ile baglayip blueray filmleri LCD TV'den seyretmek istedim. basarili olamadim.
    normal PC goruntusu geliyor. Ancak video basladiginda video goruntusu ekrana gelmiyor.

blueray korumasindan kaynaklanmiyor. bunlari anydvd ile astim. ne HP quickplay ne de PowerDVD ile sonuc alabildim. Video olmasi gereken yerde mor bir ekran var.

tutup bir de haybeye Blueray player satin almak istemiyorum.

yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

2. PrudoN

PrudoN Yeni Üye

bende de aynı model laptop var ben sorunsuz bir şekilde blueray izleyebiliyorum

pcnin normal ekranında izlenebiliyormu film yoksa sadece lcd de mi mor ekran??

3. kannbaba

kannbaba Yeni Üye

Laptop'dan sorunsuz seyrediyorum. burada sıkıntı yok.

Ancak, TV ekranina goruntuyu aktarmak istedigimde problem cikiyor.

siz hangi yazilimlari kullaniyorsunuz ve LCD baglanti icin yaptiginiz ayar ve degisiklikler var mi?

4. PrudoN

PrudoN Yeni Üye

bende sony nin v4500 modeli lcd tv var ve hiç ayar yapmadan sorunsuz seyrediyorum blue-ray filmleri...
    ama ben işletim sistemi olarak xp kullanıyorum belki sorun vistadan kaynaklanıyor olabilir...(pek sanmam ama)

bs player pro kullanıyorum yazılım olarak...
    bütün codecleriniz yüklü değilmi?

5. kannbaba

kannbaba Yeni Üye

bu vistadan hersey beklenir !!

player olarak Windows Media player ve Cyberlink kullanmistim. Bir de BSPlayer ile deneyecegim.

Blue-ray icin hangi codecler lazim bilmiyorum ama http://forum.bsplayer.com/bug-reports-c ... -used.html sayfasindan allah ne varsa indirecegim.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

gomplayer kullanın rahat edin bence. coded paketi kurmanıza da gerek yok. hemen her dosyayı açıyor. açamadığına da sadece tek bir codek yüklettiriyor

7. kannbaba

kannbaba Yeni Üye

ne GomPlayer ne de BSPlayer Blueray diskleri okuyamadi.. [ofof]

beni yanlis anlamis olabilir msnz? :eek: ben "orijinal" blueray diskleri laptop uzerinden LCDTV'de seyretmek istiyorum. 600 TL'ye satilan Blueray disk oynaticilarina da para vermek istemiyorum.

yoksa blueray'dan riplenmis ya da blueray kalitesinde capture edilmis videolari (x264 formati gibi) zaten WD video player ile pasalar gibi seyrediyorum. problem blueray diskleri de seyredebilmek..

ilginiz ve yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler. [imdat]

Sayfayı Paylaş