Notebooktaki Sıcaklıklarda Tehlike Sınırı Nedir?

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında jetserver tarafından paylaşıldı.

1. jetserver

jetserver Yeni Üye

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba iyi forumlar.
    Sizlere bir sorum olacaktı
    Mart ayından beri LG R500(t7700+8600gs gddr3) laptop kullanıyorum.Oyun performansından son derece memnunum.Yalnız aklıma takılan birşey var.
    Maximum pil modu seçili olduğu zaman işlemci hızım 1.6ghz e düşüyor.Durum böyleyken işlemci sıcaklığım 40-42 civarı dolaşıyor.Bu sıcaklıklar gayet normal
    Maximum performans modu seçili olduğu zaman ise İşlemcim doğal olarak sabit 2.4 ghz oluyor ve anında işlemci sıcaklığı 52 derece civarı oluyor.Bilgisayarda işlem yaparsam o halde 62 derece civarı dolaşıyor.Ama oyun açarsam işlemci ve ekran kartıma full yük bindirdiğim için sıcaklıklar 75 derece oluyor.Maximum olarak ekran kartı 80 işlemcim 77 derece oldu.Altında laptop soğutucusuda var.
    Sizde sıcaklıklar ne oluyor acaba?
    Her marka laptop kullanıcısında bir değer alabilrsem çok memnun olurum.
    Ayrıca bu sıcaklıklar normalmidir sınırı kaçtır?Laptobun içindeki soğutmada problem olma şansı varmı?
    Özellikle aynı model laptop kullananların sıcaklık değerlerini bekliyorum

Teşekkürler

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Kulaktan dolma bilgilerimi söyleyeyim,ekran kartı ve işlemci ısılarından biri 100 derece civarlarına geldiğinde bilgisayarın koruma amaçlı kapandığını ya da yeniden başladığını duymuştum bir kaç kez.

3. jetserver

jetserver Yeni Üye

Teşekkürler.
    Başka cevaplarda alsak lütfen
    Forumdaki herkes notebook kullanıyor diye bu foruma açtım konuyu :)

4. efbl11

efbl11 Yeni Üye

Daha önce kullandığım MSI laptop, ki işlemcisi AMD turion 1.8 ghz idi, özellikle geçtiğimiz yaz mevsimindeki aşırı sıcaklarda gün içinde kapanıyordu. Sonra bir soğutucu aldım, çok faydası olan birşey değil ancak yine de çalışabilecek kadar soğutuyordu. Yani kısacası, aşırı ısınınca kapandığını biliyorum. Ama derecesi kaç o konuda bir fikrim yok malesef. Umarım faydası olur.

Sayfayı Paylaş