Notebook'ta eski performansı alamamak?!

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında LeonEmre tarafından paylaşıldı.

1. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Yaklaşık 2 yıl önce Toshiba Satellite A300-15B marka notebooktan aldım son bikaç aya kadar sistemim gayet iyi çalışıyordu hatta beni şaşırtacak derecede şeyleri çalıştırabilcek kadar .. Ancak son zamanlarda bu performanstan eser kalmadı ve ilk önce sistemden kaynaklı olabileceğini düşünerek format attım fayda etmedi bidaha attım şuan biraz daha iyi ama yinede istediğim performansı yakalaşmış değilim .. Notebookun hiçbirşekilde donanım arızası olmadı bu zamana kadar o yüzden içini hiç açmadım / açtırtmadım.. Aşırı ısıma durumuda hissetmiyorum açıkcası ortamın ısısı gayet iyi .. Sizce sorun neyden kaynakldıır?

Şimdiden yardım eden herkese çok teşekkür ederim ..

2. oollccaayy

oollccaayy Yeni Üye

Çok anlamam ama kendi notebookumun içini söküp termal macun sürüp tekrar kapatacak kadar bilgiye sahibim.:)) Sana şu tavsiyede bulunabilirim. Aradan 2 yıl geçmiş diosun. bilgisayarın bileşenleri içinde ençok yıpranacak olan parçası harddiskidir. Hele sürekli format atıyosanız. Performans kaybında bi düşüş oluyo. Bunu test edebilmen için "hd tune" die veya buna benzer programlar var. Bunu bilgisayarına kur çıkan sonuçları burda yayınla bu konuda uzman arkadaşlar sana yardımcı olurlar. Benim tavsiyem 7200rpm diskler de biraz ısınma problemi var diolar ama genelde kullanıcılar memnun fiyatıda çok pahalı değil. Elindeki notebook toshiba a300 serisi olduğu için değer. Yinede karar senin. Harddiski notebookuna kolaylıkla takabilirsin veya eli tornavida tutan arkadaşın varsa ona taktıra bilirsin. iyi günler.

Sayfayı Paylaş