notebookta 5:4 ve 4:3 çözünürlük

Konu, 'Notebook Genel' kısmında hasanus tarafından paylaşıldı.

1. hasanus

hasanus Yeni Üye

Notebook almayı düşünüyorum ama öyle bir soruna takıldım ki,diğer aradığım özellikleri şu an için unutmuş durumdayım.Ne kadar taradıysam da nafile...

Öncelikle şu adrese bakmanızı istiyorum:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Vect ... dards2.svg

Burada gördüğünüz tabloda sağ-alt köşedeki 7 adet yuvarlak içinde sarı ve kırmızı renkte (yani 5:4 ve 4:3) çözünürlükte ekrana sahip notebook arıyorum.Sadece Toshiba ürünlerini inceledim ama adamların tüm ürünleri WXGA yani 8:5 çözünürlükte...

Seçenekler (varsa eğer) neler? Veya sizce çok mu şey istiyorum?

2. hakzan

hakzan Yeni Üye

Anladğım kadarıyla çözünürlük kafanda soru işareti bırakmış. Arkadaşım, kırmızı renkte yazan çözünürlükleri destekleyen dizüstü bilgisayarlar bildiğim kadarıyla yok.
    Dizüstü bilgisayarların çoğu maalesef 1280*800 çözünürlüğü destekliyor. Az sayıda 1440*900, 1680*1050, 1920*1200 var galiba orda belirtilen 8:5 oluyor. Mesela imzamdaki dizüstü 1440*900 çözünürlükte ve eski kullandığım 1280*800 arasında gerçekten fark var. Çok kafana takmamanı tavsiye ederim çünkü piyasa da iyi çözünürlüklü bilgisayarlar az var kimileri de kötü özellikte. Benim dizüstü F8 serisi ve F8 serileri 1440*900 olması gerekir(benimki öyle) birde Asusun M serisinin birinde 1680*1050 var sitede saka bilgisayarı tanıttı bakabilirsin.

Sayfayı Paylaş