Notebookların ses kalitesini arttırmak ( Srs Audio Sandbox )

Konu, 'Notebook Genel' kısmında jugglor tarafından paylaşıldı.

1. jugglor

jugglor Yeni Üye

Slm arkadaşlar. Son 2 aydır HP laptopumda kullandıgım Srs Audio Sandbox adlı programı, en iyi notebook sitesinin en çok paylaşımcı üyeleriyle burda paylaşmak istiyorum.

Programın özelliği:
    + Ses kartı sürücüsüne kendini ekleyerek çalışıyor.
    [bilgisayarın açılışından kapanışına kadar duyacağınız her ses, kalitesi mükemmel seviyede artırılıp sizlere ulaşacak]

Programı indirme, Kurma ve Kullanım:
    • Programı buradan indiriyoruz.
    • Dosyayı indirdikten sonra, setup.exe'yi çalıştırıp programı normal kuruyoruz.
    • Program, daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmamızı isteyecek.(eğer istemezse, kendimiz yeniden baslatalım)
    • Yeniden açılışta farkı hissetmeye başlamışsınızdır artık :cool:
    • Program görev cubuguna kendi simgesini ekleyecek, yani arka planda sürekli çalışır durumda olacaktır. gerekli ayarları yapacağımız pencereye bu simgeden ulaşabilirsiniz.

Program arayüzü görüldüğü üzere son derece sade. kullagınıza gelen en uygun ses için gerekli ayarlamaları yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Ben kendi laptopumda advenced controls penceresinde gördüğünüz ayarları preset seçeneğinden Save New diyerek best adında kaydettim.
    Siz de programın mevcut rock,pop, jazz.. ses düzenlerinden birini kullanabilir veya benim yaptıgım gibi yeni bir ses düzeni oluşturabilirsiniz. "yok ben sevmedim bu programı" veya "ne değişti ki" derseniz, on/off'dan programı devre dışı bırakarak aradaki farkı görebilirsiniz ;)

Not: Program, hp notebooklarda quick launch butonlarından mute'nin kırmızı rengini iptal etmektedir, yani sesi kıstıgınızda da mavi yanacaktır.Bir de windows açılış sesinin bir kısmını mono duyabilirsiniz. Zira program, RAM'de 9 MB' lık yerini tahsis edinceye kadar 1-2 saniye gececektir. bu 2 kusuru dısında kulaklarınızın pasını silecek süper bir program...[/list]

Program Shareware yani süre kısıtlamalıdır. Lütfen bu sitede crack ve benzeri gibi sorular sormayınız, Paylaşım yapmayınız. Bunun için google'ı kullanınız.

2. justice

justice Yeni Üye

kardeşim eyvallah. ses kalitesi muhteşem oldu. paylaşım için teşekkürler.

3. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

hoparlör patlamasında [alala] [alala]

4. ercangonul

ercangonul Yeni Üye

Toshiba A200-23U modelinde XP altında iken programı yüklediğinizde sesler tamamen kayboluyor. Uninstall ettiğinizde ise durum düzeliyor. Vista altında denemedim. Bilginize.

5. stanayse

stanayse Yeni Üye

çok istediğim birşeydi ama basslarda çok çızırtılı çıkıyor ses..
    ayarlarla ne kdr oynasam da fayda yok. laptop ım acer 4315. bir fikrin varsa pm atarmısın nasıl en ii sesi alırım?

6. justice

justice Yeni Üye

Bu program laptop speakerında öyle muhteşem şeyler yapmıor fakat benim 5+1 var onu taktığımda işte o zaman muhteşem şeyler olduğunu farkedeceksiniz.

7. jugglor

jugglor Yeni Üye

arkadaslar bir süreliğine internetten uzak kaldım. dolayısıyla cevaplarınızı yeni okuma fırsatı buldum. evet, acer ve datron laptop'a bu programı kurma fırsatım oldu ve sonuç olarak hiç de ii bir sonuç alamadım diyebilirim. Ses kalitesinde cok önemli bir değişme olmadı yani. Sorunun, markaların kullandıgı farklı ses kartlarından kaynaklandıgını ve laptop üzerinde hoparlör dizaynının da bu soruna sebep oldugunu düşünüyorum(Mesela datronlarda 2 küçük ses cıkış yeri makinanın nerdeyse alt tarafında!) Kendi kullandıgım pavilion serisi hp lerde ise klavyenin üst tarafında bastan sona hoparlör bulunmakta. Laptopumda Sesi duyan arkadaslar, creative kalite benzetmesi yapıyor [bravo]. Ses gercekten cok temiz ve kaliteli. Bu arada ses kartı markası:conexant Bilginize...

8. volkan48

volkan48 Yeni Üye

mükemmel bi program paylaşım için teşekkürler kardesm... [alkis]

9. jugglor

jugglor Yeni Üye

kulaklanızın pasını silmesi dileklerimle... ben teşekkür ettim [bravo]

10. Hypericum

Hypericum Yeni Üye

Sadece notebooklarda mı işe yarıyor? Sabit bilgisayarlar içni deneyen var mı ?

11. spyfurky

spyfurky Yeni Üye

Toshiba a 210 var bende.masaüstü pc imde ßunu kullanıordum fakat labtop da çalışmadı vista da xp dede neden?

12. blue_ice

blue_ice Yeni Üye

paylaşımın için teşekkür ederim fakat 15 günlük trial bunun seriali falan yok mu mailden atarsanız memnun olurum

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sitemizde serial crack vb paylaşımlar yasaktır.

Sayfayı Paylaş