Notebooklara ram ekleme - videolu anlatım

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7hta0V0wWTE[/youtube]

sanırım pclabs ekibi hazırlamış videoyu.

2. omar

omar Yeni Üye

sağolunuz.............................

3. Error!

Error! Yeni Üye

Bilmiyenler İçin Gayet Açıklayıcı Bir Anlatım Teşekkurler.

4. DjShadow

DjShadow Yeni Üye

Video görünmüyor malesef..

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

youtube da olduğu için göremiyorsunuzdur. biz engelemeyi kaldırdığımız için görebiliyoruz.

6. yalnız kurt

yalnız kurt Yeni Üye

sayın saka tek bir şey soracağım notbookun ram lerini değiştirdikten sonra biosa girip mutlaka ayarlar değişti evet dememiz gerekiyormu ? ben değiştirdim 512 mb ttı 1gb daha ekledim 1.5 gb oldu ve görüyorum ama biostan ayarlar değişsin mi evet demedim demem gerekiyormu yoksa böyle kullanabilirmiyim

7. Error!

Error! Yeni Üye

Bende Ramlerimi Değiştirdim 2 Ken 3 yaptım Ama 2.99 gsöteriyor bildiğim kadarıyla işlemtim sistemimi ne alıyordu hep tam göstermiyordu 1-512 dede 1.50 diye gösterir kesin bir sonuç için şöle yap

ctrl-alt-delete windows görev yöneticisinden performansa gel oranın altında her türlü bilgilerini göre bilirsin
    Fiziksel Bellek
    Ayrılmış Bellek
    Çekirdek Bellek

Bunları Göre Bilirsin ;)

En Olmadı EvereSt Yükle Hangi slotta hangi ram in takılı olduğunu bile göre bilirsin ;);)

8. DjShadow

DjShadow Yeni Üye

Sanırım Xp max 3.gb ram görebiliyor..Vista 4 ü rahat görmesi gerekir fakat dual çalışsın istiyorsanız 2+2GB örneğin aynı ram'lerin aynı marka ve aynı CL değerlerinde olmasına dikkat ediniz.
    Kontrol amaçlı en iyi yönetem Everesti kullanmak bence..Bu arada yakında bende ram takviyesi yapıcam.. ;)

9. Error!

Error! Yeni Üye

kingston ;);)

Sayfayı Paylaş