Notebooklar için yüz tanıma programı ( xp ve vista )

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yeni çıkan notebooklarda bulunan ve oldukça beğeni toplayan yüz tanıma ve şifre yerine yüzünüzü kullaranak laptopu açma özelliğini kendi bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki programlar hemen hemen kamerası olan bütün notebooklarda çalışıyor. Ancak programı biz yazmadığımız için destek ya da programdan kaynaklanacak şikayetlerini lütfen bize yazmayınız. Bu konuda destek vermiyoruz.

Yüz tanıma teknolojisi ile bilgisayarı açarken şifre girmek zorunda değilsiniz, bir bakışınız yetiyor.

Aşağıdaki program lenovo bilgisayarlarla beraber geliyor ancak diğer markalarda da sorunsuz çalışıyor.

Yüz tanıma programlarını aşağıdaki bağlantılara tıklayarak indirebilirsiniz. Dosya şifreleri her zamanki gibi bu sitenin adresidir. Yani; www.notebook.gen.tr

Linkler yenilendi. 09.02.2010
    windows xp için yüz tanıma programı indir
    windows vista ve windows 7 için yüz tanıma programı indir

Yüz tanıma programı kurulum açıklaması;
    programı indir. Çalıştır. İlk ekranda ingilizceyi seç ve sol taraftaki butona bas.

i accept the agreement i seç, next, install
    Yeni açılan mavili ekran da next > next
    gelen ekranda windows giriş şifrenizi yazın.
    yüzüne tanıt entera bas.
    bilgisayarı yeniden başlat.

Yüz tanıma teknolojisi ile ilgili markaların açıklamaları

Toshiba
    Toshiba Yüz Tanıma fonksiyonu özel bir yazılımdır;

Kullanıcının fotografını çekerek, yüzünün özelliğine göre dijital bir şifre yaratır.

Kolay ve güvenli Windows girişi sağlar.
    * Kullanıcı bir şifre girmek zorunda değildir.
    * Çoklu kullanıcılar arasında kolay ve güvenilir geçişi sağlar

Otomatik kilit özelliği: Windows otomatik olarak kapanır;
    * Sistem verilen süre içerisinde kullanıcının yüzünü bulamazsa,
    * Sistem kullanıcının dışında bir yüz algılarsa.

Giriş kayıt özelliği: Yüz fotograflarını kayıt eder;
    * Birisi giriş yapamadığında,
    * Otomatik kilit devredeyken ve başka biri algılandığında.

Asus
    ASUS SmartLogon
    Bu özel yüz tanıma yazılımı sayesinde işletim sistemini açmak için tuş ya da şifre girmenize gerek kalmıyor. ASUS SmartLogon ile bilgisayarınıza en güvenli şekilde ulaşır, güvenliğinizin maksimum seviyede korunduğundan emin olursunuz.

ilgili kelimeler
    toshiba yüz tanıma teknolojisi, toshiba yüz tanıma özelliği, toshiba yüz tanıma programı, toshiba face recognition for windows xp, toshiba Face Recognition, yüz tarama program
    Asus yüz tanıma teknolojisi, Asus yüz tanıma özelliği, Asus yüz tanıma programı, Asus face recognition for windows xp, Asus smart logon (smartlogon) for windows xp, asus Face Recognition
    lenovo yüz tanıma teknolojisi, lenovo yüz tanıma özelliği, lenovo yüz tanıma programı, lenovo face recognition for windows xp, Lenovo VeriFace TM Yüz Tanıma Teknolojisi, Lenovo's Face Recognition Login for xp, Lenovo Face Recognition

programın görsel anlatımı
    http://egitim.nl/dosyalar/levono/levono ... t_swf.html

Ekli Dosyalar:

2. hasan_gul

hasan_gul Yeni Üye

arkadaşım bnden 3 veya 4 Ay önce aldı acer 5920 G notebook onua xp ye çevirdik
    onda da kamera var onda geçerli mi

3. hasan_gul

hasan_gul Yeni Üye

tamam oldu yüz tanıma teknolojisi
    çalıştı fotoyu çektim ve yeniden başlattım fırtına gibi çalışıyor herkes deneyebilir
    saka arkadaşım sana bu konuda ço teşekkür ederiz.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

mantık olarak kamera olan her bilgisayarda çalışması gerekir.

5. berk_44

berk_44 Yeni Üye

Bu sitenin dili Türkçedir. Lütfen kullanınız.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yaf falan yazacağınıza ilk mesajı okuyunuz.

7. hasan_gul

hasan_gul Yeni Üye

selam arkadaşlar ben arkadaşıma verim
    oda kurdu gayet iyi çalışıyor bir sorn yok
    ve centrino2 olmayan bilgisayara da kurduk çalışıyor bilginiz olsun

8. mRocK

mRocK Yeni Üye

saka her iki linkte xp için yani aynı yere çıkıyor. Program hem XP hem Vistada mı çalışıyor yoksa linkler mi karışmış?

9. agirabi

agirabi Yeni Üye

aynı link hem vista hem xp de çalışıyor denedik kurulumu da gayet kolay tşkler. [alkis]

10. ryuruten

ryuruten Yeni Üye

Merhaba ;
    Acer 5520 G laptop'da denedim süper çalışıyo ellerinize sağlık harika bir program her kullanıcı için ayrı ayrı resim kayıt edebiliyorsunuz. Açılışta kim yüzünü taratırsa onun kullanıcısı açılıyor.
    Emeği geçenlere tşk

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

düzelttim :)

12. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Mükemmel kere mükemmel bir paylaşım. Süper oldu . Çok teşekkür ederim Sn.Saka.

13. civcivrecai

civcivrecai Yeni Üye

çok güzel bir program teşekkür ederim. ancak vista için olanı www.notebook.gen.tr şifresini kabul etmiyor.

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

dosyayı indirdim ve denedim. www.notebook.gen.tr şifresi doğru

15. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Birden fazla kullanıcı tanımlamaya çalıştığımda tanımlamak istediğim yeni kullanıcı farklı biri de olsa bana ingilizce olarak tanımlamak istediğim kullanıcının zaten sistemde kayıtlı olduğunu, daha önceki kaydın silinmesini isteyip istemediğimi soruyor. Halbu ki ben daha önce tanımlamadım oğlumu... [alala]

16. ghostrider07

ghostrider07 Yeni Üye

failed to get data from camera the camera may not have been plugged preoccupied diye bi uyarı verdi bende resim kaydetme yeri gelince

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kameranız açık mı?

18. halilakin

halilakin Yeni Üye

Harika bir şey ben çok taktir ettim bu konu hakkında arkadaşıma sonsuz tşk.bir borç bilir çalışmalarının devamını dilerim.herkese ii akşamlar.

19. ghostrider07

ghostrider07 Yeni Üye

evt kamera acık da denedim kapalıda denedim değişmedi hala aynı uyarıyı veriyo bilgisayarım toshiba a200-1gh

20. doubleb

doubleb Yeni Üye

Acer 5520g laptopta sadece açılışta çalışıyor password keeper ve realtime monitor çalışmadıktan sonra bu program çöpten başka bişey değil

Sayfayı Paylaş