Notebooklar için daha iyi piller çıkmış.

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ABD'de Boston Power firması, laptoplar için yeni uzun ömürlü pilleri piyasaya sürdü.

Normal dizüstü bilgisayar pillerine göre daha güvenli olduğu iddia edilen bu piller, daha uzun dayanabiliyor ve daha hızlı şarj oluyor.

Sonata adı verilen bu pillerin üretimini üçe katlamak için finans çevrelerince tehlikeli sayılabilecek 45 milyon dolarlık bir yatırım yapan firma, Asya'nın önde gelen pil üreticilerinden GP Batteries'le de ortak.

Sonata piyasadaki diğer pillerden daha fazla enerji kapasitesi sunmasa da özellikle 3 yıllık ömrü ve daha kısa sürede şarj edilebilirliğiyle piyasada kendine yer edinmeye çalışacak.

Normal piller 1 saatlik şarjla kapasitesinin yüzde 80'ini kulanabilirken, Sonata ise bu kapasiteye 30 dakikalık şarjla ulaşabiliyor. Bu ürünün Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ise şimdilik muamma.

2. DoKuZuNCuKaPI

DoKuZuNCuKaPI Yeni Üye

Ahh ahh benim en büyük derdim pil konusu her zaman gelsede Türkiye'ye bakalım bizim F3SA'ya uyumlu olacakmı. Haber için teşekkürler.

3. fbcarlos

fbcarlos Yeni Üye

benim laptopdada sıkıntım pil 2-3 saat arası gidiyo gitmiyo gerçekten piyasada şart bi pil inşalah gelir.

4. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

benimki 1 saat falan gidiyor

5. hasan_gul

hasan_gul Yeni Üye

benimkide 2 veya 2.5 saat gidiyor toshiba satellite m70-162

6. Lagenti

Lagenti Yeni Üye

bizimkisi iş değil ki arkadaş. en az 4-5 saat gidecek ki dizüstü bilgisayar anlamı olsun...Geçenlerde tren 2,5 saatlik tren yolculuğu yaptım.1,5 saat sonra fiş aradımm!..

Sayfayı Paylaş