Notebook touchpad ile fare orta tuşu kullanmak

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bildiğiniz gibi birçok notebook üreticisi nedense touchpadlere sadece iki tane tuş koyuyor. Biri sağ, diğeri ise sol fare tuşu.

Halbuki faredeki orta tuşu oldukça faydalı bir tuştur. Mesela tab sistemi ile çalışan web browserlarda bir linke farenin orta tuşu ile tıklarsanız o link yeni tab'de arka planda açılır. Internet explorer 7 ve üzeri, firefox ve opera'da tab desteği bulunmaktadır.

Middle click simulator isimli ve sadece 200kb boyundaki bir program size notebookların touchpad'inde fare orta tuşu kullanma keyfi yaşatabiliyor. Middle-Click Simulator adlı bu yazılımı buradan indirip kurduktan sonra bilgisayarınızda çalışır haldeyken, touchpad’in sağ ve sol tıklama tuşlarına aynı anda basarsanız sanki orta tuşla tıklama yapmışsınız gibi algılanıyor.

Programı kesinlikle tavsiye ederim.

2. karaf

karaf Yeni Üye

Sonuna kadar katılıyorum, Firefox ile beraber en sevdiğim "mouse tuşu" orta tuş. Bu eksikliği laptoplarda bende çok yaşadım. Programı deneyeceğim mutlaka, ama iki tuşa birden basmak bilmiyorum ne kadar kullanışlı olur!
    Teşekkürler.

3. karahaci

karahaci Yeni Üye

bende aspıre 5100 var touchpad in ortasındaki tuş sayfayı yukarı aşagı kaydırıyordu ama artık çalışmıyor size zahmet hocam

Sayfayı Paylaş