Notebook tavsiyeniz! (Kriterlerime göre)

Konu, 'Notebook Genel' kısmında qwertyu77 tarafından paylaşıldı.

1. qwertyu77

qwertyu77 Yeni Üye

Uzun zamandır notebook almak istiyordum bir türlü nasip olmadı.
    Şimdi kendimi notebook alacak şekilde ayarladım (Allah'a şükür), ama bu sefer de işlemcisini beğensem ekranını beğenmiyorum,... gibi bir durum ortaya çıktı.

Kriterlerim şunlar:
    Marka: Toshiba, Asus veya Dell
    İşlemci: Intel olsun ve notebook-genel-f24/notebook-islemci-siralamasi-t15.html sayfasındaki ilk 20 ye (olmadı ilk 30'a) girsin.
    Ekran kartı: Ati veya Nvidia farketmez en az 512MB olsun ve notebook-genel-f24/notebook-ekran-kartlari-siralamasi-t16.html sayfasındaki sıralamada ilk 40 a (olmadı ilk 50 ye) girsin.
    Ram: En az 3GB
    Ekran: 15.4"
    HDD: Farketmez
    Bütçe: 2100 TL civarı
    Ve: Sizin tavsiyeleriniz. (Kriterlerimi sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda değiştirebilirim. Örneğin bu bütçe ile ilk 30daki işlemcileri alamazsınız derseniz ilk 40'a da inebilirim)

Arkadaşlar burada vereceğiniz bilgiler benim için çok önemli.
    Lütfen tecrübelerinizden beni mahrum etmeyin.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. qwertyu77

qwertyu77 Yeni Üye

Çok teşekkürler saka
    peki ASUS M50Vc240DV modelinin tavsiye ettiğiniz modele göre eksileri neler. Çünkü fiyat gerçekten bana göre fazla

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ekran kartı, işlemci, blu-ray

5. qwertyu77

qwertyu77 Yeni Üye

Peki bu iki modelin (M50Vn253BD ve M50Vc240DV) wireless bağlantısı için bazı yerlerde sadece 802.11 b/g yazmış. Her ikisi için de 802.11 a/b/g/n olduğuna kesin emin olabilir miyim?
    Bir de M50Vc240DV modelinin ekran kartı 80. sıralarda. Burdan işe yaramaz gibi bir anlam çıkar mı? Örneğin oyunlarda sıkıntı çıkarır mı?
    Blue Ray benim için önemli değil.
    İşlemciye de razı olacam artık. (tamamen duygusal :( )

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

wireless n kullanıyor ikisi de. Eğer m50vc de ekran kartı anlamında sıkıntınız varsa m51va253dv modeline bakabilirsiniz. Ekran kartı epeyce daha iyi.

Sayfayı Paylaş