Notebook LCd ekranından Tv yapımı

Konu, 'Eski Haberler' kısmında alpinamin tarafından paylaşıldı.

1. alpinamin

alpinamin Yeni Üye

yanlış duymadınız arkdaşlar..

Notebook Lcd Ekranlardan TV yapımı..Mrb arkdaşlar. BBen dizüstü tamircisiyim. Binevi kendimce öle olduğumu düşünüyrum. Çözemediğim bir sorun üstüne Ankara itfaiye meydanındaki banakart tamircisi arkadaşıma gittiğimde bir filkir geldi aklıma. Bunu sizle paylaşmak istedim.

tamirci olduğum için elimde farklı markalara ait notebook lcd ekranlar mevcut. Düşündümkü bu ekranları TV oalrak nasıl kulanabilirm. Arkdaşlar Lcd ekranları Tv ye çevirecek yöntemi yapabielcek yada fiktri olabielcek herkese dinlemek isterim sayın adminim izniyle. Güzel bir proje. bunu tubitaklada paylaşacağım. Lcd ekranlara TV görüntüsünü aktarabielcek bir donanıma ihtiacım var. Bu donanım aynı zamanda bir converter (dönüştürücü) içerecektir. Çünkü Lcd ekran ile göüntü aktarıcısının bağlantı şekli normal dışı. Lcd ekrann notebook anakartından yada ekran kartından aldığı veri ve bu veriyi taşıyan kablo kanalını araştırdım. takılan soket 15 pin yada 9 pinli. TV ise 2 kanaldan ibarekt .en aznaında evdeki tv lerden düşünün yada bilgisayarınızdaki tv kartından. Şİmdiden teşekkür ederim ilgileneceğinizi düşünüp yazmanızı bekleyeceğim. Hoşcakalın..

2. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Yorum ve Fikirleri Şimdiden Merak İçinde Bekliyorum... [alkis]

3. efe__

efe__ Yeni Üye

arkadaslar ben bu fıkrı 2 senedır dusunuyorum arastırmadıgım yer kalmadı elımde 5-10 tane ekran var denemek ıcın uzun suredır bekletıyorum bu proje ıcın ama malesef sonuc alamadım tv tunerı entegre etmek gerekıyor yanlıs hatırlamıyorsam lcd ekrana 110-120 volt gıbı bır enerjı gerekıyor bunları yapmak kolay ama tv tunerı entegre etmek malesef sımdıye kadar hıc rastlamadım halen bende arastırma ıcersındeyım dusuncelerı ve deneyımlerı olan varsa paylasalım

4. alpinamin

alpinamin Yeni Üye

Mrb arkdaşlar. Fikir için ortak bir yerde buluştuğumuza çok sevindim. Bu konuyu anine boyuna araştıralım. İlgilenen arkadaşlarım alpinamin@alpinamin.com msn adresinden bana ulaşabilirler. Konu güzel başarırsakta eğer harka birşey olucak. Çünkü farklı bir şey düşüüyorum. Ben bazı araştırmalar sonucundan neticiye ulaştım gibi. Bir çevirici mevcut onunla lcd ekran arasından sadece bir çift dişi erkek çevirici lazım. burdaki sorun ise 15 kablo lcd ve diğer tv kart kutusundan çıkan görüntü ve ses 4 kablo. ? anlıyamadım. Bekliyorum hosizelri hoşcakalın.

5. Error!

Error! Yeni Üye

ilginç bir proje eger tam yapma yolunu bulursak bende deniye bilirim 2 lcd ekran bende var olursa hemen notebook um yanına koyarım :) umarım bir fikir bula bilirsiniz

6. angryman

angryman Yeni Üye

konu eski ama sıkışıp kalmışsınız haber vereyim dedim.
    Controller 1:

Controller Specifications:

* Input: VGA
    * VGA Input: 640x480 to 1280x1024
    * LCD Panel Connection: Both LVDS / TTL
    * Support Panel Pixel: VGA 640x480 to 1366x768 (8" or above, nearly all 10" to 22" LCD)
    * One low tension output for back light
    * Power consumption: 12V 2 to 4A

Package included:

* 1x LCD Controller
    * 1x Keypad Board
    * 1x Single Lamp BackLight Inverter
    * 1x 110~240 12V 4A power adapter (power cord not included)
    * 1x Controller to LCD Connection Cable (please send me the lcd model)
    * 1x VGA Cable

Controller 2 :

Controller Specifications:

* Input: TV / AV / S / VGA
    * Video System: PAL/NTSC Auto-Detect
    VGA Input: 640x480 to 1600x1024
    * TV: VHF / UHF
    * LCD Connection: LVDS / TTL
    * Support Panel Pixel: 640x480 to 1600x1200 (10" to 23")
    * One low tension output for back light
    * Power consumption: 12V 2 to 4A (Single lamp Back Light)

Package included:

* 1x LCD Controller
    * 1x Keypad Board
    * 1x Remote Control
    * 1x 110~240 12V 4A power adapter (power cord not included)
    * 1x Controller to LCD Connection Cable (please send me the lcd model)
    * 1x VGA Cable
    * 1x Back Light Inverter (single Lamp)

7. altincayir

altincayir Yeni Üye

Angryman bu bahsettiğin cihazlar tam bana göre çünkü ben de böyle birşey arıyorum.

Acaba bunu 12'' Digital Foto çerçevenin LCD Ekranını kullanabilir miyim TV yapmak için?

Nereden bulabiliriz bu cihazları lütfen yardım veya link....

8. murderuo

murderuo Yeni Üye

elimde 8-10 tane elektronik kart mevcut isteyen olursa bana

ugurokur365@hotmail.com adresinden ulaşabilir.Kartlar Tv tunersizdir.17" ve 19" destekler 1440*900 çözünürlük sunar..

Bu kartların DVI ve VGA girişli olmak üzere 2 çeşidi mevcuttur..Saygılarımla.

9. Error!

Error! Yeni Üye

murderuo; eğer mümkünse kısa bir inceleme ala bilirmiyiz sizden 2 3 fotoyla ?

10. murderuo

murderuo Yeni Üye

Elimde kartlar mevcut ancak LCD ekranım şu an yok.Bir yerden elime geçmesini bekliyorum açıkçası..

LCD paneli de aldığımda bende bir mod yapacağım merak etmeyim. [bravo]

11. Error!

Error! Yeni Üye

şimdiden teşekkürler
    bekliyoruz... :)

12. tornawida

tornawida Yeni Üye

slm arkadaşlar konuyu izliyorum bir gelişme oldumu merak içindeyim...

13. murderuo

murderuo Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar kart elimde kalmadı bir tane daha getirtiyorum büyük ihtimalle önümüzdeki hafta çözüme ulaşabilirim .Hepsini burada ve donanımhaber forumlarında yayınlayacağım.

Teşekkürler.

14. murderuo

murderuo Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır araştırdığım ve planladığım şeyi bugün gerçekleştirdim.Konuya kaba taslak giriş yaptığım için şimdilik resimleri ekleyeceğim yakın zamanda da ayrıntıları yazacağım.

Lcd control card (Tv tunerli);

14" Lcd panel(abrahemme arkadaştan aldım :) );

12 v power adapter;

Malzemelerin toplanmış hali;

Ve ilk görüntü aldığımız an;[sm=ok.gif]

Kaba taslak tam toparlanmış hali;

Arkadaşımın test ettiği an;

Parçaları sogutmada kullandığım uzatmalı fan

Yakın zamanda bu devreye bir kasa yapıp tv olayını da test edip yine burada yayınlayacağım.

Saygılar.
    murderuo

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Tebrikler

16. murderuo

murderuo Yeni Üye

Teşekkür ederim. [bravo]

17. Error!

Error! Yeni Üye

elizini emeğinize sağlık
    anlatım için teşekkürler.. :)

18. murderuo

murderuo Yeni Üye

Bir inceleme daha yapacağım ki bu daha ayrıntılı olacak [bravo]

19. TEKNOKA

TEKNOKA Yeni Üye

dönüştürücüden nerde bulacaz arkadaşlar ?

1 tane lazım,

Sayfayı Paylaş