Notebook fiyatları nereye gidiyor?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Son günlerde dolar kurundaki artış sebebi ile laptop fiyatları aldı başını gitti.
    Şimdi bakıyorumda bir çok marka ucuz, özellikleri düşük notebookları piyasaya sürmeye başladı.
    Bazı markalar ise ellerinde kalan notebookların fiyatlarını düşürerek satmaya çalışıyor.

Vatan, gold, bimeks gibi yerler çıldırmışcasına kampanyalar yapıyorlar ama satışlarına ne kadar yansıyor acaba?
    bu konuda ne düşünüyorsunuz? Notebook laptop fiyatları böyle devam ederse almaktan vazgeçer misiniz?

2. karaf

karaf Yeni Üye

Öncelikle notebook satışlarının arttığına dair son yıllarda istatistikler var. Dolayısıyla satıcı ve üreticiler icraatlarını daha çok notebook üzerine yogunlaştırıyorlar sanırım. Kampanyaların artmasının bir sebebide bu olsa gerek.

Lakin içinde bulunduğumuz kriz ortamı, dolar kurunun ciddi anlamda artması notebook almayı erteletiyor insanlara. Çevremde 3-4 arkadaş bu sebeple beklemedeler doğrusu.

3. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Benim kriterim 2000 YTL kdv dahil daha fazla bir parayı notebooka vermemek lazım. 1750 YTL ideal bir fiyat. ben bu fiyatlara yakın asgari P8600 işlemcili bir notebook bulursam 512 mb ekran kartı dahil almayı uygun görüyorum. Geçenlerde Acer Aspire 1769 YTL'ye 6930 serisini Vatan satıyordu. Geforce 9600gt 512 mb ekran kartlı bir makina. Bundan başka yine geçen hafta Bimekste HP DV5 1121 ET makina 1870 YTL'den satıldı. Bu makinada da P8400 işemci 4 gb ram ve 9600gt 512 mb kart vardı.

Yani şu sıralar kampanyalar var ve bence çokda uygun fiyatlar. Maksimum 1870 YTL'yi bugünkü 1.65 kura bölseniz kdv hariç 960 USD eder ki bence yukarıdaki makinalar için süper fiyat. Yurtdışında bile böyle fiyatlar zor bulunuyor.

Geçenlerde yine 1750 ytl fiyata Asus x52sa vardı eksen bilgisayarda. Bence mükemmel fiyattı. Şu anda da yine Asus M51VR var ve 1799 tl fiyata hızlı al sitesinden alınabiliyor.

2175 YTL fiyata asus m51va vardı ki bu makina manyak bir makinadır.

Diyeceğim o ki fiyatlar yukarı gidiyor ama fırsatlar bitmiyor. Ben şahsen 2000 YTL'den fazla vermem ne olursa olsun ama kıstasım 1750 - 1850 ytl dsiyebilirim maksimum.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

son 6 aydır notebook satışları gerçekten çok az ülkemizde.
    Fiyatlar dolar olarak bakıldığında uygun ama hepimiz tl kazanıyoruz.
    O yüzden birçok kişi malesef alımı ertelemek zorunda kalıyor.

5. Error!

Error! Yeni Üye

Yan Şölede Düşünmek lazım eskiden notebook dedilermi şöle bir dururlardı sonra konuşmaya başlarlardı ama artık günümüzde öle değil bir şirkette çalışmıtşım bu yaz nec versalar çok makul bir fiyata satılıyordu yanında 1 gb ram hediyeydi noldu yararı oldumu old tabiki nec lerden gün minimum 5 tane satılıyordu yeri geliyor halıcılar alıyordu 10 tane halı ala hediye ediyorlardı [bravo]

bence bu konuda tüketiciyi kışkırtmakta bitiyor iş ama şaunda ii bir laptop almak istersen 2000 tl bir notebok için eskiden çook pahalı bir fiyattı şaunda ise artık klasik olmuş bir fiyat gibi yanlışmıyım ilk sony vaio lar çıktığında küçüklerinden babam almıştı kaç ytl demitim 1750 tl diyince verilirmi okadar diyordum ben :?: :?:

Sayfayı Paylaş