Notebook Bios Şifresini Unutanlara.. (Ami Bios)

Konu, 'Asus Notebook' kısmında UnBaLanceD tarafından paylaşıldı.

1. UnBaLanceD

UnBaLanceD Yeni Üye

Evet bu kervana ben de katıldım. İnşallah bu kervana henüz kalılmış olan arkadaşlar ilk olarak bu yazıyı görür de zaman kaybetmez.
    Her bilgisayar kullanıcısının başına gelebileceği gibi ben de şifremi unuttum :) ve bunu kırmak için elimden geleni yaptım..
    Eğer bilgisayarınızda AMI BIOS var ise, 2 seçenekte biosunuza ulaşabilirsiniz.

1. Şifrenizi hatırlamak için beyin jimnastiği,
    2. Servise verip BIOS'unuzun kırılması. (70 TL)

1 Aydan beri uğraşıyorum bununla..
    - Laptopu açıp CMOS pilini çıkarıp defalarca denendi, (daha sonradan bilgilerin EEPROM'a yazıldığı da acı bir şekilde öğrenildi:)
    - BIOS güncellemesi denendi,
    - Bilgisayar tabanında CMOS piline yakın reset switchi denendi,
    - Neredeyse tüm DOS'ta Boot'ta çalışan Crak programları denendi. (Uniflash, amiflash, !BIOS320, Cmospwd, Amidecode, Killcmos vs.)
    - Hiren's Boot CD ve Ultimate Boot CD' deki ismini hatırlayamadığım tüm programlar denendi.
    - Bios master, backdoor şifreleri denendi.

Eğer varsa bunlardan başka çözümü memnuniyetle dinlerim. Ama daha işin başındaysanız gerçekten boşuna o değerli zamanınızı harcamayın. Verin servise halletsinler.
    Saygılar..

2. Mehmet Demir

Mehmet Demir Yeni Üye

Merhaba,

Bu bios şifresini kırabilmek için servis dışında çözüm yok mu diyorsunuz?.. Yapabildiyseniz de yardımcı olursanız çok sevinirim...

İyi çalışmalar...

Bios : Ami Bios... Asus F3S notebook...

Sayfayı Paylaş