Notebook almda yardımlarınız lütfen

Konu, 'Notebook Genel' kısmında momento tarafından paylaşıldı.

1. momento

momento Yeni Üye

@ arkadaslar.. benim bu yakinlarda bir notebook almam gündemde
    almak istedigim notebook ün ekran boyununun 13:3" olmasini yada 14:1" olmasını istiyorum ki bunun sebebi de fazlaca seyahat edecek olmam büyük notebook alip extra yük yapmak istemiyorum. öncelikli tercihim 13:3" dir
    kullanım amacımıza gelirsek. Birincil olarak office dökümanları. ikincil olarak photoshop calismalari cok derinlemesine olmasa acil olarak yapmam gereken islemler icin. oyun oynamak gibi bir düsüncem hic yok..

benim almak istedigim modeller arasinda
    sony sz5mt/b
    toshiba u 300 -143
    dell xps 1330 gibi modeller varr
    siz bu modellerden hangisini tercih edersiniz....

Bütce olarak da 1500 € gibi bir rakam var + 200 - 300 € zorlayabilirim...

Lütfen engin bilgilerinizi benden esirgemeyiniz. benim icin sizin bilgileriniz ve yönlendirmeleriniz cok önemli

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Valla model yazmasaydınız size toshiba u300 serisi diyecektim ama seçenekleriniz arasında sony var :D Sony varsa diğerleri yoktur. :mrgreen:

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sony ye hiç bakmadım açıkcası.
    Dell harici ekran kartı ile öne çıkıyor.
    Ben olsam dell e bakardım.

4. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

bencede dell ;)

5. fbcarlos

fbcarlos Yeni Üye

hp nin ürünlerini aramanı tavsiye ederim photoshopla uğraşıcaksan harici ekran kartlı bi model in en düşüğünübile alsan diğer işlemlerin için sana yeter 1000-1200 dolar civarı istediğin laptopı bulabilrsin idye düşünüyorum

6. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

hp tavsiye eden nadir kişilerdensiniz.

7. momento

momento Yeni Üye

3 Model yazmistim arkadasim bunlarin arasinda u 300 de var ..
    ben u 300 düsünüyorumm ama ram lerini 4 GB yaparak almayi düsünüyorum....

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yazımı dikkatli okumadınız sanırım zaten seçeneklerinizi gördüğümü belirtmiştim:) Neyse 4 gb yaparsanız 64 bit işletim sistemi lazım bilgin olsun,ne için lazım 4 gb ram?Bence gereksiz şu anda.3 gb fazlasıyla yeter.

9. umutkara

umutkara Yeni Üye

Yaptığım araştırmalar doğrultusunda, en sonunda, ben Acer almaya karar verdim. (Asus F3SA ile Acer
    Aspire Gemstone 5920G arasında kalmıştım). Şimdi yeni bir tercih meselesiyle karşı karşıyayım. Acerin

iki modeli var ve ram hariç tüm özellikler aynı. Biri 2GB diğeri 4GB. Aradaki fiyat farkı da 175 YTL.

Sizce bu 2GB fark için bu para değer mi. (Ben zaten 4GB'a çıkmayı düşünüyorum bu arada.) Model ve

fiyatları şöyle:

Acer Aspire AS5920G-702G25MN---4 GB- seri fiyatı KDV Dahil 2512 peşin
    Intel® Core 2Duo T7700 2.4Ghz (4MB L2 Cache 800MHz. FSB)
    15.4''Parlak Ekran
    NVIDIA® 8600GT(512MB-1GB)
    250GB, 4096MB DDR2 Ram,
    DVD-/+RW , Wifi Kablosuz
    5 li Kart +Bluetooth
    Dahili Webcam + Vista Premium

diğeri de:

Intel® Core 2Duo T7700 2.4Ghz 4MB (L2 Cache 800MHz. FSB) fiyatı KDV dahil 2337 peşin
    15.4''Parlak Ekran
    NVIDIA® 8600G(512MB-1GB)
    250GB, 2048MB DDR2 Ram,
    DVD-/+RW , Wifi Kablosuz
    5 li Kart +Bluetooth
    Dahili Webcam + Vista Premium

Ben herhalükarda 4GB'a çıkmayı düşünüyorum. Baştan birinci seçeneği mi almalıyım ve ayrıca ikincisini
    almak zorunda kalırsam ve ram taktırırsam (birinci bilgisayarı Ankara'da bulamayabilirim) ne kadar fark
    ödemeliyim?

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Orjinal 2 gb rami ancak 40 - 50 ytl ye satarsınız. 2 tane 2 gb rami kaça alacağınıza bakıp. Ona göre değerlendirebilirsiniz.

11. umutkara

umutkara Yeni Üye

Bu kıstaslar hep boşa düştü, Ankara'da ürün olmaması nedeniyle. Ben de 4 gb olanını sipariş ettim.

Sayfayı Paylaş