notebook açılmıyor! ACİL LÜTFEN

Konu, 'Notebook Genel' kısmında feracem tarafından paylaşıldı.

1. feracem

feracem Yeni Üye

Arkadaşlar selam...

Hp pavilion dv2000(dv2385ea) model notebookta büyük bir problem yaşıyorum. Problemi aşağıda anlatmaya çalışacağım:

Wista kurulu olan bilgisayara xp kurmak istedim. Xp yi d sürücüsüne kurdum.
    D sürücüsünde çok az yer vardı. Yani hp nin fabrika çıkışı böyleydi. Xp yi kurarken d sürücüsündeki recovery bölümü de gitti.
    Xp kurulduktan sonra 100 mb tan az yer kalması sebebiyle partition magic 8.0 ı kurdum.
    bu programla c sürücüsünde yeni bir bölüm açmak istedim. yeni bir sürücü oluşturmak istediğimde yeni bölümün ismini D şeklinde öneriyordu. Ben de d sürücüsü ile çakışmaması için C sürücüsünün adını H olarak değiştirdim bilgisayarı yeniden başlattım ve problemle karşılaştım. XP CD sini takıp yeniden xp kurmak istedim ama nafile bilgisayar xp yi kurduktan sonra Windows XP nin mavi ekranında aşağıdaki hataları veriyor. Yani yeniden xp kurmaya çalışmam da sonuç vermedi. Ekrandaki hatayı aşağıya yazıyorum :

Current operation (1 of 1)
    Changing drive letter on partition: C:?h?
    (NTFS, Primary volume, 147095.1 MB on Disk:1)
    To:F
    Entire Porgress:99%

Error 725.

Entire Progress:100%

Error 725 while executing Batch.

Error 725

will now reboot.
    Press Any Key to continue
    Please manually reboot your computer.

Yukarıda yazdığım hata sanırım Partition Magic programının güncelleme hatası. Ama sonuçta bütün bilgisayar kullanılamaz hale geldi. C sürücüsünün ismini değiştirmekten vazgeçtim. C deki varolan wista lisanslı olması sebebiyle üzerine xp kurmak istememiştim ama şimdi daha büyük bir problemle karşı karşıyayım. Acemiliğimin kurbanıyım :oops:

[imdat]

2. feracem

feracem Yeni Üye

Sorun çözülmüştür. 40 ytl bilgisayarcıya ödeyerek bilgisayarı çalışır vaziyette teslim aldım... [polis]

3. aykanbalik

aykanbalik Yeni Üye

Sevigili dostum bu tip problemler pek çok kişinin başına gelir, zira partition magic gibi yazılımlar %100 güvenli değildirler. Bu tip bişlemden önce kesinlikle önemli dosyalarının bir yedeğini almalısın. Zaten bu tip programları kurarken kullanıcı sözleşmesini dikkatli okursan onlarda uyraılar bölümünde aynı şeyleri yazıyorlar. Sonuç olarak ben senin o 40 TL verdiğin servislerden birinde çalışıyorum ve disk üzerinde yazılımsal tüm bölümleme işlemleri öncesinde verilerin yedeğini kesinlikle alırız. Bilginize...

Sayfayı Paylaş