non-emulation bootting

Konu, 'Hp Notebook' kısmında lordlordleon tarafından paylaşıldı.

1. lordlordleon

lordlordleon Yeni Üye

merhaba

hp palivion zt 1231 s serisi laptopuma format atmaya kalktığımda 'non-emulation bootting' hatayı alıyorum ne yaparsam yaptım format atamadım hardiski değiştirdim cd orjinal herşeyim dvd romu değiştirdim yok normal başka hazırlanan boot cdmi var format atmadan önce takılan anlayamadım bana yardımcı olarsanız sevinirim yabancı sitelerde açıklamalar gördüm çözemedim hpnin ayrı bir cdsimi var benim bilmöediğim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. _ersin

_ersin Yeni Üye

Şöyle yapmayı denermisiniz elinizdeki cdlerde problem olabilir.İlk olarak nlite isimli programı indirin ve elinizdeki xp cdsini harddiske kopyalayın programı açın ve xp cd'sinin klasörünü gösterin boş cd takın,daha sonra ilerleyin ve boot edilebilir cd oluşturun bilgisayarı yeniden başlatıp windowsu kurmak istediğinizde boot edicektir.Eğer vista kuracaksanız da aynı şekilde yapıcaksınız. Bunların hiçbiri olmazsa biosu default yapın veya ayarlarını kontrol edin.

3. lordlordleon

lordlordleon Yeni Üye

sağol ersin ben onların hepsini denedim cdde orjinal cdleride denedim ama yok bunun başka bir problemi var bootla ilgili 98i yüklemeye cd ile başlat deyincede klavye sorunu veriyor A> buraya düşüyor burdanda hiç bir komutu almıyor sorun ne

4. lordlordleon

lordlordleon Yeni Üye

hiç bir fikri olan yokmu acaba

5. _ersin

_ersin Yeni Üye

Arkadaşım biosunda sorun olmuş olabilir bios güncellemesi yapıp denermisin.Hp sitesinden son sürüm bios indir kur bide öyle dene ama bios kurarken çok dikkat et pc bataryada olmasın şarj'da olsun.Ayrıca programları kapat bittimi yeniden başlatıp denermisin.

6. _ersin

_ersin Yeni Üye

laptopta sadece yanında verilen cdden lisanslı ürün yüklenebilsin diye o cd ile saglama yapan bi koruma sistemi olabilir, yani hem cd'de hemde laptopta bulunan ve boot islemi sırasında karsılastırılan bi bilgi ile sadece bu diskten yüklemeye izin vermek gibi bi durum söz konusu bence. baska cdlerde "Non-emulation"(yani benzeme saglanamadı, uyuşmadı vb. bi anlamı var dilimizde) hatasının sebebi bu olsa gerek, sendeki diskler laptopta önceden belirlenmiş bilgilere uyuşmuyor. bunu belki bios'a falan kaydetmis olabilirler.O yüzden bios güncellemesi yap bide öyle dene

Sayfayı Paylaş