Nintendo Wii, PS 3'ten daha çok ilgi gördü

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Geçen yılın en çok ilgi gören elektronik cihazı, Nintendo Wii oyun konsolu oldu.

  Bilişim dünyasının önde gelen portallarından Cnet, geçen yılın en çok ilgi gören 10 elektronik cihazını açıkladı. Cnet'in araştırmasına göre geçen yıl "en çok istenen cihazlar" sıralamasında Nintendo Wii, ilk sırayı aldı.

  Nintendo'nun yeni nesil oyun konsollarından olan Wii, oyunseverleri sanal gerçekliğe bir adım daha yaklaştırıyor. Bağlandığı televizyonun üzerine yerleştirilen algılayıcının, oyunseverin elindeki kablosuz kumandanın 3 boyutlu hareketlerini tespit ederek oyunu yönlendirmesi temeline dayanan Wii oyun konsolu, 2007 yılını birinci sırada kapadı.

  Yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi olan Sony'nin PlayStation oyun konsolunun son nesli "PlayStation 3", geçtiğimiz yıl en çok talep edilen ikinci ürün olarak yer aldı. Konsol, yüksek grafikli oyunları ve titreşimli kumandasıyla oyunseverlerin en çok tercih ettiği ikinci konsol oldu.

  Cnet'in araştırmasında LG'nin Voyager serisi cep telefonu VX-10000, dokunmatik ekranı, klavyesi, televizyon izleme özelliği, internet tarayıcısı, 2 Megapixel kamerası, bluetooth ve müzik dinleme özellikleri ile kullanıcıların en çok istediği ürünler arasında 3'üncü sırada yer aldı.

  Cnet'in araştırmasına göre 2007 yılında kullanıcılar tarafından en çok istenen diğer elektronik cihazların adı ve türü şöyle sıralandı:


  Sıra Cihaz Adı
  ---- ---------
  4. Apple iPhone - Cep Telefonu
  5. AT&T Tilt - Cep Telefonu & Cep bilgisayarı (PDA)
  6. Panasonic DMP-BD50 - Blu-Ray Disk okuyabilen film oynatıcı
  7. Monoprice 5*1 HDMI Switcher - HDMI özellikli cihazlar için mikser
  8. Dell XPS M1710 - Dizüstü bilgisayarı
  9. Panasonic TH-42PX60u - HD teknolojili plazma televizyon
  10. Apple iPod Nano - Portatif müzik / video dinleme / izleme cihazı

  kaynak: cnnturk.com
   

Sayfayı Paylaş