Ne oluyor anlamadım! Yardım Lütfen

Konu, 'Asus Notebook' kısmında Leronoy tarafından paylaşıldı.

1. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Arkadaşlar 1 aylık bekleme süresinden sonra hiç kullanamadğım asus f3se200dr notebook'um adaptör arızası nedeniyle gittiği teknik servisten döndü. Geleli 2 gün olmadı şimdi derdim bilgisayarın kendisiyle. Vista kurulu. Hadi dedim nortonu kaldırayım kaspersky internet security 6.0 ı yükleyeyim dedim bilgisayar kilitlendi açılmadı. Güvenli mod da açtım kasperskyi kaldırayım diye, kaldırmadı bende recovery cd sini kullarak vistayı tekrar kurdum. Gayette normal çalıştı. Neyse kaspersky 6.0 antivirüsü kurdum bilgisayarı yeniden başlattım hiç sorun çıkmadı. Messenger falan hepsini kurdum. Özelliklede vista uyumlu programları yüklemeye dikkat ettim. bilgisayar kendini güncelleştirirken yine dondu. Açıyorum bilgisayarı hangi modda çalışsın diye soruyor. Normal başlasın diyorum altta microsoft corparation yazısını görüyorum yüklerken o kayboluyor ekran kapkara hiç birşey açılmıyor. GÜvenli modda sistem geri yüklemeyi denedim yükleyemedi. Format atmak istemiyorum artık 4 format attım geldiğinden beri. Bu vista herkeste böyle sorun çıkarıyormu yoksa sadece bana mı özel!

Ayrıca bir bilgisayar güvenli modda açılıyorsa bilgisayarda sorun yoktur diye düşünüyorum. Sistem dosyaları bozulmuş olabilir ama her defasındada bu vistanın sistem dosyaları bozulacaksa saçma bir işletim sistemi. En son olarak xp yükleyeceğim fakat sorunu bulmaya çalışıyorum. Teknik servise tekrar gönderirsem ürünü ben değil teknik servis kullanmış olacak :) Benden fazla kullandılar gerekten :D Yardım bekliyorum sizden !!!

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

zaten yapmışsın ama son bir kez full recovery yapmanı, olmazsa xp ile denemeni oda olmazsa teknik servis ile görüşmeni öneririm.

3. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Şimdi full recovery yaptım. msni indireyim dedim o inerken nortonu güncelliyordum ki bilgisayar yine dondu. Reset attım şu an çalışıyor. Anlamadım gitti ya. Benim başlangıçta yapmadığım bişey mi var. Driverlar mı yüklenecek recover cd si harici?? Ne yapmam gerekiyor

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hayır ayrıca birşey kurmanıza gerek yok. Aksine ben genelde kaldırıyorum.
    İlk kaldırdığım ise norton oluyor. Onun yerine bedava olan ve çok daha fazla sevdiğim avast kuruyorum.
    Sonra çalıştır > msconfig komutu ile başlangıçta açılan ıvız zıvır programların hepsini iptal ediyorum. Sadece antivirüs ve babylon sözlük programını açıyorum. (tabi birde emule :) )

5. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Valla şimdilik çalışıyor sorun yok. Sizin gibi program yükleyip kaldıramıyorum korkudan :) Alet donacak endişesi var. ne şans var bende de hani :)

6. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Ben böyle rezillik görmedim. Bilgisayar 2 defa gittiği servisten bugün döndü. Harddiski değiştirmişler. Dedim ki en sonunda bilgisayarı rahatlıkla kullanabileceğim. Güncelleştirmeleri yükledim baktım bilgisayar yine kapanmıyor. GOturum kapatılıyor diyor 20 dk dan beri hala kapanmadı. Sözde bilgisayar yeniden başlayacak. Hadi güncelleştirmeleri yapılandırıyor desem zaten kapanırken bunu belirtmesi lazım değil mi. Şİmdiye kadar kimsenin başına böyle birşey gelmedi mi. Sinirden bilgisayarı kıracağım. Toshibadan yazıyorum alet tık demiyor bu lanet asusu alalı 2.5 ay oldu 4 kez kullanabildim böyle saçmalık var mı?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

webcam sürücülerini program ekle kaldırdan kaldırıp dener misin. bırak windows otomatik tanısın.

Ya da aygıt yöneticisinden webcam i devre dışı bırakıp deneyebilirsin.

Bu kapanmama sorunu vistalı ve webcamli bütün markalarda oluyor.

8. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Webcami devre dışı bırakmaya çalıştığımda 'Aygıt Yöneticisi' yanıt vermiyor. Program ekle kaldırdan denedim ordanda kaldırmıyor. Ne biçim iş anlamadım!!!

9. The Wind

The Wind Yeni Üye

Maalesef bu entegre webcamler vista yüklü notebooklarda çok sorun çıkarıyor.Sahip olduğum Toshiba modelinde de rastlayan çok oldu bu soruna ama ben yaşamadım hiç. :) Şanslıyım sanırım ;)

10. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

İyide bu şanslı şanssız nasıl oluyor. Yani bilgisayar üreticilerinin araya 2-3 tane sağlam blgisayar koyup diğerlerini sallaması mı oluyor. Milli piyangodan bilet almaya benzedi artık saçmalığa bakın.

Şİmdi full recovery yaptım ve tekrar deneyeceğim. Ama sanırım değişen birşey olmayacak. Asusun teknik servisi ayrı alem. Herkes webcam diyor asus harddiski değiştiriyor. İşin ilginci harddiski değiştiriyorsun madem niye denemiyorsun kontrol etmiyorsun ürünü. Resmen saçmalık.

Bu bilgisayar hep böyle kapanma sorunuyla devam mı edecek??

11. The Wind

The Wind Yeni Üye

Vallahi kapanma sorununu bilemiyorum ama webcamin sorunlu olduğu birçok notebook olduğu gibi sorunsuz çalışan da birçok notebook var.Artık bu şans meselesi mi bilemiyorum.>Toshibalarda webcam yüzünden bilgisayarın kapanmaması gibi bir sorun duymadım.Ama webcamin kendisi sorunlu çok sayıda bilgisayarda.

12. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Arkadaşlar birkaç sorum daha olacak.

Asusun verdiği yamayı yükledim bilgisayarda herhangi bir sorun yoktu. Normal açılıp kapanıyordu. Msnin son sürümünü windows installer programı ile yükledim ve kurdu. Ondan sonra bilgisayar tekrar kapanmamaya başladı. Benim öğrenmek istediğim bu uyumsuz programlar yüklendiğinde sizdede kapanmama sorununa mı yol açıyor. Yani her uyumsuz problem sistem dosyalarını böyle mi etkiliyor?. Asusu aradım msn 8.5 vistayla uyumlu değil 8.1 i yükle dediler.

Vistayla uyumsuz programlar ne gibi sorunlara yol açıyor?

13. halil35

halil35 Yeni Üye

Arkadaşım tüm soru web cam driver ı. Bende de f3se var f3 serilerinde hep aynı sorun.Ben 6 defa formatladım makinayı 3defada asus servise gitti.Tahmin edebileceğiniz gibi gittiği gibi geldi.Geçici çözümü f3sv messenger sorunu forumu altında bildiğim kadarıyla anlattım şu an her şey normal.Bu driver uyuşmazlığını web cam in üreticisi mi yoksa microsoft mu çözecek bilen var mı?Şikâyetler kime yapılmalı?
    Kapanmama messenger başlangıçta açılmaya ayarlı ama kamera ile çakışınca açılmıyor.Bilgisayarı kapat deyince messenger açılmadığı için bilgisayar kapanmaz.Diğer forumdaki açıklamalarımı uygularsan messenger da açılacak kameranda çalışacaktır.Bilgisayarın da kapanacaktır.Bir dene bakalım.Sonucu yazarsan sevinirim.Kolay gelsin

14. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Arkadaşım içimi rahatlattın diyebilirim. Bu bilgisayarı alacağımda neredeyse tüm forumlarda araştırma yaptım ve hiç bir forumda asusla alakalı özellikle F3se serisinin böyle bir sorunu olduğunu belirten bir yazıyla karşılaşmadım. Sürekli donma olunca ve servise gönderdiğimde harddiskini değiştirmelerine rağmen aynı hatayı vermesi beni baya üzdü. Asus servisine bakarsan hemen gönderin diyor. Hata düzelmedikten sonra göndersen ne olacak. Bir yama çıkarmışlar, asusa ne zaman mail atsam hemen yazılımı gönderiyorlar. O yazılımı zaten kurmuşum işe yaramamış.

Senin anlattığın çok mantıklı ve onu uyguladım. Aygıt yöneticisinden web cam sürücüsünü devre dışı bıraktım ve herhangi bir sorunla karşılaşmamıştım ta ki msnden görüntülü konuşma için webcam driverını etkinleştirene kadar. Msn dondu daha sonra bilgisayar yine kapanmadı. Resetlediğimde driverı tekrar devre dışı bırakmaya çalıştım ve aygıt yöneticisi yanıt vermemeye başladı. Sonradan anladım ki msn arka planda çalışıyor gözüktüğünden (Ben göremiyorum :) ) web cam driverını devre dışı bırakamıyormuşum. Asusu aradığımda bana çok komik bir çözüm söylediler. Msnin son sürümü (8.5) vistayla uyumsuz 8.1 kurun sorun orda dediler. ANlayacağınız asus ne yapacağını bilmiyor ki bize faydası dokunsun.

Bende sağolsun sakanın yöntemiyle xp kurdum ve bilgisayar canavar gibi çalışıyor. Birazdan image ini alıp vista inspire ı kuracağım. Vistayı kullanamıyoruz bari sahtesini kuralım. Beni üzen vista yazılımı için bir dünya para ödüyoruz fakat kullanamıyoruz.

Araştırma yaparken casper mı alayım diye düşündüğümde forumlarda casper ın sağlam olmadığını söylemişlerdi. Asustan iyi olduğunun kesin kanısına vardım. Katılmayanlar olabilir bu benim düşüncem. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş