NB100 Minibooka USB Flash Disk İle format

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında muratozkilic tarafından paylaşıldı.

1. muratozkilic

muratozkilic Yeni Üye

selam arkadaşlar.bildiğiniz gibi optik sürücü olmadığı için flash disk ile format atmak gerek.Ya da harici optik sürücü gerekiyor.
    Araştırmalarım sonucunda 100 dolar+KDV olan sürücüler işime gelmedi.Sonunda flash diskim ile xp yükledim.
    1-HP USB Disk Storage Format Tool
    2-Winİmage 8.1
    3-Win 98 Boot
    4-min. 2GB flash disk

Bunları temin ettikten sonra önce flash disk biçimlendirmesi gerekiyor.daha sonra 1 ve 2. programları yükleyip Winimage ile Win98 Boot dosyasını masaüstüne yeni bir klasöre extrac yapıyoruz.Sonra HP USB Disk Storage Format Tool programı ile flash diske yazdırıyoruz.Tabi bide işletim sistemi gerekiyor.xp cd sinin içeriğini flash diske kopyalıyoruz.Minibookumuzu kapatıyoruz ve flash diski takıp tekrar açıyoruz.Açılışta win 98 işletim sistemi yazacaktır ve c: komutu çıkacaktır.

Sırayla komutlar:
    cd xp enter
    cd i386 enter
    WINNT ENTER
    ve işlem tamam kuruluma başlamıştır.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

açıklama için teşekkürler. Program ve dosyaların indirme adreslerini de paylaşır mısınız?

3. fakafuka

fakafuka Yeni Üye

sagol kardes bilgi için fakat ben win98 botta internet üzerinde ulaşamadım onun linkini veya paylaşırsan çok sevinirim birde diğer programları bulmama rağmen onlarında linkini verirsen çok güzel olur kal sağlıcakla

4. watcher54

watcher54 Yeni Üye

Win 98 boot adresi: http://www.roketdownload.com/sistem/win ... -disk.html

Sayfayı Paylaş