Müzik İndirene 222 Bin Dolar Ceza

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  32 yaşındaki Jammie Thomas bu cezayı, belirlenen 24 şarkıyı İnternet üzerinden yasadışı bir şekilde paylaştığı için aldı. Thomas böylece her şarkı için 9,250 dolar ödemek zorunda kalacak.Ancak müzik şirketleri, Thomas’ın 1,702 şarkı paylaştığını saptamışlardı. Mahkeme bu rakamı dikkate alarak karar vermiş olsa ceza milyonlarca doları bulabilirdi.
  Her yıl, milyonlarca kişi müzik dosyalarını yasadışı bir şekilde paylaşıyor. Müzik şirketlerine göre bu, sektörün kazancı için ciddi bir tehdit.

  Şimdiye kadar, yasadışı yolla müzik dosyaları indirilmesi ile ilgili olarak 26 bin dava açıldı. Ancak çoğu durumda sanıklar, firmalarla anlaşma yoluna giderek birkaç bin dolarlık cezalar ödediler.

  Jamie Thomas ise davayı mahkeme önünde sonuçlandırma yolunu seçti. Thomas’ın avukatı Brian Toder, Associated Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, bu cezanın Thomas için büyük bir maddi zorluk yaratacağını söyledi.

  Amerikan müzik şirketleri, halkın, mahkemenin verdiği kararı anlayışla karşılayacağına inandıklarını belirtiyorlar.

  Müzik şirketlerinin avukatlarından Richard Gabriel, “Bu karar insanlara, kayıtlarımızı korsan yolla indirmenin ve dağıtmanın doğru olmadığına dair net bir mesaj veriyor” dedi.

  02.01.2008 10:06
  http://www.veteknoloji.com/?id=2199&habertip=2
   
 2. The Wind

  The Wind Yeni Üye

  Adamı kurban olarak mı seçmişler?Bu işi kökünden çözmeyi denemiyorlar da bu şekilde 1-2 kişiye ceza vererek milletin gözünü korkutmaya çalışıyorlar.İbret olsun falan gibi birşey yani.
   
 3. fbcarlos

  fbcarlos Yeni Üye

  Bu korsan olayını çözmek öyle kolay değil hata olanaksız bence korsan olayını bitirmek için interneti ortadan kaldırmak lazım oda imkansız :D
   
 4. sarp100

  sarp100 Yeni Üye

  TTNet Müzik işi cidden çok güzel. Şu an yabancı müzik şirketleri ilede görüşüyorlarmış. Yabancı müzik koyunca iyice güzelleşir.
   
 5. lazzyo

  lazzyo Yeni Üye

  iyide benim anlamadıgım bi nokta var burda sanatçının akıbeti ne oluyor ?
   
 6. arapmercan

  arapmercan Yeni Üye

  ya arkadaşlar millet müzik paylaşmış paylaşmamış hala bunlarla uğraşıyolar.gülü seven dikenine katlanır.madem albüm yapıyosun olumlu olumsuz yönlerini düşünceksin.limewire var ares var daha aklıma gelmeyen bi sürü program var.bu programlar mp3 indirmek içinde kullanılıyo.bunları yazan programmerlarıda cezalandırsınlar..yoksa o insanlarla anlaşıp müzik hastalarına bi kasıtlarımı var :D
   

Sayfayı Paylaş