Mükemmel bir video oynatma programı Gomplayer

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Uzun süredir kullandığım ve çok memnun olduğum gomplayer isimli proGramı sizlerle paylaşmak istedim.
    Bu program ile aklınıza gelen hemen her video dosyası ve filmi sorunsuzca izleyebilirsiniz.

Program ve Türkçe yamasını buradan indirebilirsiniz. Gerekli şifre: "www.notebook.gen.tr"

Programın Orjinal web Sitesi: http://www.gomplayer.com
    Programın Türkçe Yama Sitesi: http://www.gomplayer.org

Programdan kısaca bahsedersek;

Codec (çözücü) Bulucu

Gomplayer'ın en gelişmiş özelliklerinden birisi birçok dosya formatını (XviD, DivX, FLV1, AC3, OGG, MP4, H263 and more) herhangi bir codec kurmadan oynatabilmesidir.
    Ancak eğer bir dosyayı codec olmadığı için açamazsa sizi uyarır ve codec'in olduğu adrese direk olarak sizi ulaştırabilir. Böylece hangi codec eksikti bilmecesi ve nereden indireceğim diye arama derdi çözülmüş olur. Bir diğer avantajı ise bu yöntemle ihtiyacınız olmayan bir çok gereksiz codec'i kurmamış olursunuz.

Bozuk dosyaları çalabilme (Patentli teknolojisi)

Bazı avi dosyaları index'i bozulduğu için çalınamaz. Gomplayer'ın patentli teknolojisi sayesinde hem index hatası sebebiyle bozulan dosyaları hem de halen indirmekte olduğunuz dosyaları seyredebilirsiniz. Ayrıca emule ile indirmekte olduğunuz dosyaları da seyrettirir.

Güçlü altyazı desteği

Gomplayer SMI, SRT, RT, SUB(with IDX) altyazı türlerini destekler. Ayrıca film izlerken altyazının genişliğini, yerini, büyüklüğünü, fontunu değiştirebilirsiniz. Altyazılara gölge ekleyebilir, asf dosyalarını altyazı ile seyredebilirsiniz. Ayrıca bir senkron bozukluğu varsa bunu gomplayer ile düzeltebilirsiniz.

Pratik Playlist desteği

Gomplayer M3U, PLS ve ASX playlist formatlarını destekler. Playlist oluşturmak çok kolay ve hızlıdır. Playlistinize değişik dosya türlerini eklemenize izin verir.

Birçok dosya türünü oynatabilir

Gomplayer ile gom, avi, divx, asx, wmx, wmv, wvx, wm, mpg, mp4, dat, ifo, vob, m1v, m2v, tp, dmb, m4v, k3g, 3gp, skm, dmskm, lmp4, rm, rmvb, mkv, Matroska, ogm, c3, ogg, xvid, div1~6, divx, dx50, mp41, mp42, mp43, h263, h264, ap41, mpg4, mp4s, m4s2, mp4v, blz0, mjpgdosya uzantılarını kullanan dosyaları seyredebilirsiniz.

Ekran yakalama

Gomplayer ile seyrettiğiniz filmin herhangi bir karesini resim olarak kolayca kaydedebilirsiniz. Burst Capture özellüğü ile 999 taneye kadar farklı sahneyi peşpeşe kaydedebilirsiniz.

Diğer gelişmiş özellikler

Gomplayer'in özellikleri gerçekten saymakla bitmeyecek kadar çoktur. En iyisi kullanıp kendiniz görün.

Yararlanılan kaynaklar; google, gomplayer.com, gomplayer.org, babylon sözlük programı

2. viveo

viveo Yeni Üye

bs player mı bu mu :) [​IMG]

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hayır bsplayer bundan çnce çıkan ve oldukça popüler bir programdı. Gomplayer çıkınca eski popülerliğini kaybetti.

4. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

indirdim,çok güzel bence,daha önce vlc player vardı ama artık yok,gomplayer kullanıyorum,yalnız türkçe yamasını indirdim kurdum ama bişey olmadı :?:

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Türkçe yamayı kurarken gomplayeri kurduğunuz klasörü gösterdiyseniz, programın üzerinde sağ tıkladığınızda çıkan menüler Türkçe olacaktır.

6. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

şimdi oldu tamam,ben daha önce language kılasörüne yüklemiştim şimdi oldu ;)

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

ya bu programı daha önce de övmüşlerdi bana ama hiç denemedim bi deneyeyim bari :D bs layer yetiyor bana aslında ama şu codec bulma işi güzelmiş.. :lol:

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bende eskiden bs kullanıyordum ama bu çok daha iyi ve kodeclerle uğraşmaman çok güzel.
    Bilgisayara format attıktan sonra ilk kurduğum program diyebilirim.

9. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

arkadaşlar kesinlikle tavsiye ederim,codec i kendisi buluyor tek yapmanız gereken bir tık ile indirmeniz sadece gomplayer kullanıyorum nedense ne izlemek şstesem media player codec yüzünden açamıyor(du) :D

10. The Wind

The Wind Yeni Üye

ben de yükledim,gayet başarılı bir programmış.

11. markad

markad Yeni Üye

Teşekkürler kardeş deneyelim bakalım.

12. kieron

kieron Yeni Üye

bu programı buradan indirdim ancak program ile ilgili bir sorum var. arkadaşlar ben türkçe dublaj olayını yapamadım sadece .ifo dosyalarında dvd kontrolü diye bir bölum cıkıyor sağ tıklayınca ancak dil sectikten sonra da devam edemiyorum yane izleyemiyorum..yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden teşekkürler..

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Filme ek olarak Türkçe ses dosyası açacaksanız ben de ayarını bulamadım. Bsplayer isimli programı kurdum.

14. kieron

kieron Yeni Üye

gerçi çokta beğenedim bu programı ama bende dönicem sanırım bs player a ayrıca nero 7 de bulunun video player da fena değil aslında ama.keşke bu programda halletseydim:(

Sayfayı Paylaş