msn neden açılmıyor ?

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında ozznur tarafından paylaşıldı.

1. ozznur

ozznur Yeni Üye

belki yazdığım bu bölüme uygun değil ama internette araştırma yaptım microsoftun türkiye temsilci şirketiyle de görüştüm fakat çözüm bulamadım :(

benim notebookum asus f3sv 2.0 GHz üzerinde de vista home premium yüklü. messenger programını yüklüyorum fakat oturum açma sayfası görüntülenmiyor. başlat programlar ve windows live messenger diyorum ama hiç birşey açılmıyor. güvenlik duvarını kapatarak denedim yine olmadı.

lütfen bana yardım edin.

2. viveo

viveo Yeni Üye

ilk basta sil ve msni kendi sitesinden indirip yuklemeyi dene
    verdigi hata kodu falan var mi ? yoksa hic bisey mi cikmiyo ?

3. ozznur

ozznur Yeni Üye

denedim. tüm srümleri denedim. kurulum güzelce bitiyor. sonra windows live messenger'a tıklıyorum ve hiçbir şey olmuyor. hata mesajı da vermiyor. :( vistanın halkası 2 saniye dönüyor ve duruyor. npçam yaa?? xp kurmaya karar verdim bu nedenle

4. ozznur

ozznur Yeni Üye

bunun sebebi nedir ?? bilen yok mu?

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Valla vista kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim. Bilen biri olsaydı eminim cevap verirdi.
    Sadece aklıma şu geliyor.

Bilgisayarı açtıktan sonra görev yöneticisinden messengeri tamamen kapatıp tekrar açmayı deneyebilirsin.

6. ozznur

ozznur Yeni Üye

görev yöneticisinden işlemi sonlandır diyerek kapıtıyorum 1tanesi kapanmıyor. bilgisayar kapanırken de kendiliğinden kapanmıyor. power düğmesini basılı tutarak kapatabiliorum. sebebini çok merak ettim. sırf bu yüzden xp ye geçiş yapıyorum.arama yaptım net bir bilgi bulamadım hiç. hata mesajı falan da vermiyor çok ilginç bir durum

7. ozznur

ozznur Yeni Üye

çözümü buldum. webcam ile ilgili bir driver sorunu var. notebookun üzerindeki web cam ile ilgili sorun. devre dışı bırak dediğimde çalıştı msn. aygıt yöneticisinde görüntüleme aygıtlarında " Xerox Workcentre Pro tarayıcı " diye bir donanım var. bunun ne işe yaradığını anlamadım. ama web cam ile ikisi de etkin olduğunda mavi ekran hatası veriyor.

sizce web cam hatasını nasıl düzeltebilirim? notebook modeli asus f3sv 2.0GHz C2D

8. viveo

viveo Yeni Üye

aygıt yoneticisinden xerox u devre dışı bırak yada kaldır.sonra msn in ses ve goruntu kurulumu ayarından kendi kameranı goster buyuk ihtimalle duzelecektir

9. ozznur

ozznur Yeni Üye

onu yapmaya çalşıtım ama bir türlü erişim yapamadım. kum saati/halka dönüyor duruyor sadece. tekrar deniyeceğim. düzlirse de yazarım buraya.

10. ozznur

ozznur Yeni Üye

sorun tamamen webcam driverı ile ilgili. messenger ayarlarından ses ve görüntü kurulumunda problem çıkıyor. ses ayarlanıyor ama görüntü ayarına geldiğimde usb 2.0 1.3webcam seçeneğini seçiyorum ama ne görüntü ne de ayar çıkıyor ve kısa bir süre sonra da program cevap vermiyor uyarısı çıkıyor. ne yapmam gerek?

D-MAX, (STK-1135)

sürücü tarihi: 13.02.2007

sürücü sürümü: 6.10.70.5

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

F9 ile recovery yaparak bilgisayarın ilk haline dönebilirsin.
    eğer bununla olmuyorsa kamerayı kaldırıp bir deneyin. Eğer bu şekilde çalışırsa başka bir driver bulup kurabiliriz.

Ama bence en temizi xp ye dönün olsun bitsin :)

12. ozznur

ozznur Yeni Üye

açılışta f9 a mı basacağım sürekli? nasıl olacağını tam anlayamadım.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

evet açılışta f9 a basaracak recovery menüsüne geleceksiniz. oradan sadece c yi seçip adımları takip edeceksiniz.

14. ozznur

ozznur Yeni Üye

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aslında f3se nin sürücüsü verdiğiniz ama sorun olmaması gerekir. Sonuçta asus hemen hemen bütün notebooklarda aynı kameraları kullanıyor.

bu arada bilgisayarınızla size verilen dvd de de sürücünün olması gerekir

16. sfenxevren

sfenxevren Yeni Üye

aynı sorunu bende yaşıyorum arkadaşım şimdi seninkileri okudum webcami devre dışı bırak diorum ama yuvarlak (kum saati) sürekli dönüyor 10 dk dır dönüyor.webcam pek devre dışı kalacak gibi durmuyor.çözebildinmi sen ne yaptın beni bilgilendirirsen çok sevinirim.son msjında üç ay geçmiş umarım sitedesindir halen :)

17. sfenxevren

sfenxevren Yeni Üye

bunu bende yükledim ama bu 64 lük bizimkisi 32 lik olduğu için uyum sağlamadı.

18. gilendi

gilendi Yeni Üye

sorunu sen hallettin mi
    halletmedin se bilidir konuya bir bakalım ben vista kullanıyorum
    niye şimidye kadar bekledin demem yeni gördım cok sık giren biri degilim siteye
    internete malum calısıyorum

19. lazzyo

lazzyo Yeni Üye

bunun tek bi acıklaması var guvenlik duvarı engeli veya pc de virus var

20. arazingen

arazingen Yeni Üye

bilgisayarın saat ve tarihi yanlışsa girmez!!!

Sayfayı Paylaş