MSI'ın 10 saat batarya süreli yeni notebook'u

Konu, 'Msi Notebook' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

 1. Error!

  Error! Yeni Üye

  CES 2009'da MSI, 'İncelik Güzeldir' sloganıyla sunumunu yaptığı X-Slim serisinden X320 olarak isimlendirilen 13.4"lik notebook'unun opsiyonel olarak kullanılabilecek bir batarya sayesinde 10 saate kadar kullanım süresi sunacağının altını çizdi.
  [​IMG]
  Bu şüphesiz ki aynı segmentteki diğer çözümlerle mukayese ettiğimizde gayet uzun bir süre.Fakat MSI'ın bu süreyi sağlayabilmek için kullandığı batarya, standart 4 hücrelik bataryalardan olmayıp harici 8 hücrelik batarya ki bu durum da haliyle X320'nin ince ve hafif yapısına da az da olsa ket vuruyor. MSI böylesi görsel ve hafif bir ürün yaratabilmek için bunun yanında bazı bağlantı seçeneklerindenden de feragat etmiş gözüküyor. Bu bağlamda, cihazda sadece 3 adet USB 2.0 yuvası, bir adet D-Sub konnektörü, bir adet hafıza kartı girişi ve birkaç tane de ses girisine tanık oluyoruz. 1.3 kg ağırlığındaki cihazın kalınlığı ise kimi yerlerinde 6mm'den de düşük olmak kaydıyla 1.98cm'den az.
  [​IMG]
  Fakat, 799USD ile 899 USD arasındaki fiyatlandırmasını değerlendirecek olursak, her ne kadar Sony Vaio P serisi kadar pahalı olması da yine de Atom Z tabanlı işlemcisi olan bir model için çok da ucuz bir etiketlendirilmeye gidildiğini söylememiz de güç oluyor.

  www.pclabs.com.tr
   

Sayfayı Paylaş