MSI - WIND - U100X

Konu, 'Msi Notebook' kısmında bomax01 tarafından paylaşıldı.

1. bomax01

bomax01 Yeni Üye

MSI Wind Netbook U100X kullanıcısıyım.

Makinanın üzerinde windows xp işletim sistemi bulunmakta. Tüm driverlarını internet üzerinden yeni sürümleri ile güncelledim ve oldukça iyi çalışmakta.

İki sorunum var.

Birincisi : Ekran parlaklığını en düşük seviyede kullanıyorum. Pil azalınca adaptörü bilgisayara bağlalıyorum. Şarj işlemi bitince yada bitmeden adaptörü bilgisayardan çıkartınca ekran parlaklığı otomatik olarak %50 seviyesine çıkıyor. Tekrar adaptörü bağlayınca da %100 oluyor. Ben istiyorum ki her durumda %0 yani en az seviyede kullanmak istiyorum. Vistada bu işlemi yapabiliyorum ancak xp'de bu olmuyor.

İkincisi : Güç seçeneklerinde kapağı kapat seçeneğinde sadece hazırda beklet, hiçbirşey yapma ve askıya al var. Ben istiyorum ki bilgisayarı kapatsın. Yani KAPAT seçeneği yok. Bu özellikte windows vistada var.

Diyeceksiniz kardeşim madem vista kullan. Elimde xp lisansı mecut olduğu için ve xp'yi daha performanslı bulduğum için xp kullanmak istiyorum. Yukarıda yazdığım sorunları çözmede yardımcı olursanız çok memnun olacağım.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. bomax01

bomax01 Yeni Üye

Evet bu yazılımı kurdum.

bu yazılım sadece saatin yanında bir simge halinde duruyor üzerine tıklanınca sadece hakkında ve çıkış seçenekleri geliyor. onun dışında herhangibir bilgi yok. Örneğin ses arttırdığınızda yada azaltığınızda ekranda bilgi veriyor o kadar. herhangibir ayar yaptırmıyor. Geceden beri uğraştım ekran kartının sürücülerini falan yeniledim ancak hiçbir çözüm bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

4. bomax01

bomax01 Yeni Üye

Arkadaşlar soruyu ne zaman yazdım hala bi çözücü cevap veren çıkmadı. Zor durumdayım.

5. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

xp için olmuyor... windows seven için mümkün olacak 20010 yılına kadar bekliyeceksin...

Sayfayı Paylaş