MSI VR320X-035TR Açılırken Siyah Ekranda İmleç Yanıp Sönüyor

Konu, 'Msi Notebook' kısmında askvesen tarafından paylaşıldı.

1. askvesen

askvesen Yeni Üye

Selamlar..

MSI marka bir laptopa format attım Windows XP yükledim. her şey güzeldi driverlari MSI ın sitesindeki Live Update yardımıyla yükleyeyim dedim.. eksik driverleri tespit etti bi tanesini seçtim yükle dedim yükledi güzelce bilgisayarı yeniden başlattı ama sorun şurda bilgisayar yeniden basladiktan sonra bi daha hiç açılmadı.. windows logosunda takılıp kalıyordu ve güvenli kipte dahi açmak istedigimde açılmıyordu..

Tekrardan format atmak istedim ön yükleme ekranını geçip orda kalıyor ( "kullanıcı sözleşmesini kabul ediyorsanız F8e basın" bu ekran gelmeden kalıyor ) siyah bir ekranda imleç yanıp sönüyor.. 4 farklı cd denedim hepsinde sorun aynı... Vista Ultimate yüklemek istedim ondada ön yükleme ekranı bitince kalıyor öyle.. HDD yi çıkartıp taktım sorun aynen devam ediyor. HDD yi falan biçimlendirme ekranı falan gelmiyor bios haricinde hiç bir müdahale edilmiyor.. biosuda default yükledim ayarlarını kontrol ettim sorun yine aynı.. Bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadasimiz varmi ? Sİmdiden tesekkür ederim

2. askvesen

askvesen Yeni Üye

Bu işlemlere ek olarak HDD yi söküp baska bir bilgisayara bağlayarak formatladim sorun yine devam etti..

Batarya Bloğunu çıkartıp taktım Sorun ÇÖZÜLDÜ.. Umarım bu bilgi birilerinin işine yarar.. iyi günler..

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

teşekkürler

4. askvesen

askvesen Yeni Üye

Asıl ben teşekkür ederim burda emeği geçen herkese

5. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

bu ram bozuk değiştir gibi bir anlamı olabilir bence ramini değiştir hdd sakat gibi...

6. unnowen

unnowen Yeni Üye

dostum aynı sorunu bende yaşadım bende bu pclerden yaklaşık 15 adet kadar var ve hepsini xp ye çevirdik o hatayı daha dün aldım bi arkadaşın notebook ta imleç yanıp sönüyor sana hiç bir şeye izin vermiyor xp cd si ile frmatlamak istedim onada izin vermedi sonunda vista cd sini takıp bütün partitionlarını sildim. Sildikten sonra başka hiç bir işlem yapmadan cd yi çıkardım ve xp cd mi taktım güzel bi şekilde formatımı attım şu anda yine o pc ile uğraiıyorum bu notebookta halledemediğim tek sorun wlan problemi wirelies problemi onun için yakında kafayı yemek üzereyim eğer bir bilgin var sa yardımcı olursan sevinirim sen nasıl kullanıyorsun anlatırsan iyi olur

teşekkürler
    hepinize iyi çalışmalar.

Sayfayı Paylaş