MSI S262 Model Notebook XP CD'sini okumuyor !

Konu, 'Msi Notebook' kısmında acemiwebci tarafından paylaşıldı.

1. acemiwebci

acemiwebci Yeni Üye

Arkadaşlar,
    elimde MSI S262 model MegaBook olarak adlandırılan notebook var. Üzerinde Vista Home yüklü. Ben XP kurmak istiyorum. XP CD'sini boot ediyor ama okumuyor veya işletemiyor. Asus F3 için hazırladığım SATA lı XP CD'sini de ilk boot sırasında okuyor ama sonra tıkanıp kalıyor. Daha doğrusu açılışta ... bir tuşa basın yazısı geliyor. Tuşa basınca tıkanıp kalıyor. Ne yapabilirim, yardımcı olabilecek biri var mı acaba.
    Bu arada bu notebook ile ilgili driver bulamadım... [aglamak]

2. acemiwebci

acemiwebci Yeni Üye

Arkadaşlar,
    Sorunu çok basit bir yöntemle çözdüm. Yönteme inanamıyacaksınız : Windows 98 CD'si !
    Elimde MSI S262 MegaBook notebook ve üzerinde yüklü Vista Home Basic vardı. Önce Win98 ile boot edip FDISK ile tüm partitionları sildim. ( Önce 3 ardından 4. menüdeki " DOS olamayan bölümleri sil " i kullanacaksınız.) Ardından yeni prtition oluşturdum. ( Tabi 120 GB değil sadece 17 GB olarak gördü. Önemli değil.) Sonra XP ile boot ettim. Ve mükemmel sonuç: XP canavar gibi kuruldu ... [gulmek]

3. the_grudge

the_grudge Yeni Üye

vistayi neden silip xp gibi antika sisteme gecme geregi gordunuz ki? belki yeni cıkacak se7en karsisinda belki zayif kalacak ama vista xpden guvenli(daha hızlı- servis pack1 yuklenirse) ama gorselliği benim için xpden daha iyi ve vista daha iyi secim... tamam xp programlarının hepsini çalıstırmıyor ama onlarda eski programlar (en azından bekleyip vista için versiyonun çıkmasını bekleseydiniz daha iyi olurdu... ve ben xp ile vistayı karsılastırdım ki benim vista starter xp home buna ragmen vista daha hızlı... ilemcisi yavas olmasına ragmen 1,6ghz ve 2,8ghz... pentium d ve pentium dual core(core 2 duo)

4. acemiwebci

acemiwebci Yeni Üye

Vista benim için rezalet ötesi the_grudge !
    Çünkü Vista'dan standart bir verim alabilmek için en az 4 GB RAM gerekmektedir. Ekran kartının da en az 256 MB GeForce veya daha yüksek grafik özellikleri desteklemelidir. İşlemci deseniz en az! Core 2 Dou, hatta 8 MB ön bellekli Quad olması lazım. Heleki gerçekten tam manası ile kullanmaya kalkarsan tam bir felaket. Hiçbir emre 20 sn'den önce cevap vermiyor. Bazı istekleri 1 ila 1,5 dakika bekletiyor. Ayrıca grafik yönetimi tam bir rezalet. Henüz daha 40x40 fırın ekmek yemesi lazım...
    Üç-beş basit yerde verdiği anlık hızlara bakıpta Vista'yı Toyota otomobili GP1 formula otomobili ile kıyaslar gibi kıyaslayanları şiddetle kınıyorum....

5. plazmax

plazmax Yeni Üye

hiren boot cd kullansaydin keske daha cbk yapardin partition islemlerini :)

vistanin daha guvenli olduguna katilmiyorum neden zink die sp 1 i yayinlaidr vistaya bence bunu arastirin. sadece eski degil daha yeni olan programlarda bile sorun cikartio kanma vs. ler

Sayfayı Paylaş